Jaunosios kartos istorikai pristatė savo knygas

Anykščių miesto šventės metu, liepos 27-osios popietę Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos salėje vyko dviejų garsių anykštėnų knygų sutiktuvės. Vilniaus universiteto dėstytojas, istorijos mokslų daktaras Norbertas Černiauskas ir Vytauto Didžiojo universiteto, Švietimo akademijos narys, istorijos mokslų daktaras Mindaugas Nefas žaismingo dialogo forma pristatė savo pirmąsias knygas.
N. Černiauskas ir M. Nefas savo knygų pristatymą pradėjo juokaudami, kad pristato kartu, nes tuo pačiu metu mokėsi toje pačioje mokykloje, abu yra iš to paties miesto ir abu rašo apie šaulius. N. Černiausko knyga „Apie šaulius, riterius ir drakonus Lietuvoje“ skirta jaunesnio (ir ne tik) amžiaus skaitytojams, o M. Nefo knygoje-monografijoje „Dvasios aristokratai“ pasakojama Lietuvos šaulių istorija iki 1940-ųjų metų. Joje figūruoja ir Anykščių krašto šaulių istorija ir įvykiai, apie kuriuos Mindaugas užsiminė ir pristatymo metu. Autorius teigė, kad nors pats yra šaulys, knygą stengėsi nagrinėti kaip įmanoma objektyviau, nevengė kritikos. Monografijoje autorius, remdamasis gausiais archyviniais šaltiniais, periodika ir istorikų tyrinėjimais, tiria organizacijos veiklą, jos ideologijos esmę bei kaitos niuansus.
N. Černiauskas atviravo, kad pats knygos nebūtų rašęs, tačiau iš leidyklos gavęs pasiūlymą parašyti knygą negalėjo paleisti šios minties ir nusprendė jį priimti. Norberto knygos pristatyme rašoma: „Riteriai Lietuvoje gyvena ir dabar. Tikrai! Tik truputį kitokie negu prieš 500 metų. Juk nėra ko norėti, kad dabartiniai riteriai kaip kokioje senovėje jodinėtų žirgais užsidėję sunkius šarvus, puldinėtų drakonus, o puotų metu mėtytų apgraužtas kulšis po stalais. Dabar laikai kitokie, todėl ir riteriai kitokie. Tad kaip atpažinti juos šiandien? Arba kaip jais pamažu tapti? Pabandykime viską nuosekliai išsiaiškinti. Imkimės nepaprastai įdomaus tyrimo.

L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos informacija

Foto – @Anykščiai – Kultūros miestas

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.