Įsikūrė gamtoje, paaiškėjo, kad netoli statys vėjo jėgaines

Anykščių rajone įsikūrę sutuoktiniai Eglė ir Aurimas Grigaliūnai kreipiasi dėl planuojamo Anykščių rajone statyti vieno didžiausių šalyje vėjo jėgainių parko, kuris buvo numatytas pagal patvirtintą specialųjį planą. Nieko nežinodami apie tokį planą, jie gamtos prieglobstyje nusipirko sodybą, o dabar paaiškėjo, kad gretimai įsikurs vėjo jėgainės.  

 Elektrinės vystytojas bendrovė „Vašuokėnų vėjas“ planuoja statyti 40 vėjo elektrinių, kurių instaliuota galia siektų iki 250 MW, investicijos į šį projektą gali siekti apie 250 mln. eurų. Šiuolaikinės vėjo jėgainės yra aukštos – iki 254 m aukščio (su rotoriaus sparno ilgiu), bokšto aukštis siekia nuo 161 m iki 169 m. Eglė ir Aurimas Grigaliūnai išplatino kreipimąsi, kuriame klausia ir to, ar turėdami informaciją ja nepasinaudojo planą tvirtinę ir savivaldybėje dirbę asmenys.. „Vėjo jėgainių parko teritorija buvo numatyta 2017 metais pagal patvirtintą specialųjį planą. Norėtųsi tikėti, kad turima informacija nepasinaudojo planą tvirtinę ir savivaldybėje dirbę asmenys, kurie tokį planą patvirtinus iš Troškūnų seniūnijos gyventojų ėmė pirkti žemes būsimųjų jėgainių statybai. Įdomu būtų pamatyti, kokios iniciatyvos ėmėsi Anykščių raj. savivaldybė informuodama Troškūnų seniūnijos gyventojus apie investicines galimybes paskelbus tą ypatingąjį 2017 metų planą, apie kurį nežino dauguma rajono gyventojų. Padarius paprastą apklausą ir duomenų tyrimą, būtų visai nesunku nustatyti, ar prielaida apie pasinaudojimą turimomis tarnybinėmis žiniomis galėtų pasiteisinti“, – rašo Eglė ir Aurimas Grigaliūnai. Jų tekstą publikuojame..

7 komentarai

 1. kazkas pradejo kovot pries zmoniu apiplesinejima

 2. Su staškūniškiečiais vienykitės prieš sigučio mafiją.

  • Kodėl tai net neabejoju, kad merija atmes žmonių kreipimąsi, dar ir atsakymo negaus. Dabar labai madoje, kaip vyriausybėje, vieno klausia, o atsako kažkokias nesąmones.

 3. Nusimeskime kaukes PONAI !!!
  Ten tik pavadinimas UAB Vasuokenu Vejas…. Susidedanti is vieno darbuotojo 🙂

  Per kelis kaimus statys tas jegaines. Patys Vasuokenai neieina. Jusu teritorijoje rasoma viena bus salia Viesintu 2km nuo viesintu. Sio parko planas yra laivame priejime. O antra 2,3 km nuo Troskunu, tai iseitu nuo Vasuokenu ir panasus atstumas. Jei iki jegainiu pora kilometru, ir ten bus ne 40 o tik keleta is ju, manau miegoti galite ramiai 🙂

  https://www.ekostruktura.lt/visuomenes-informavimas/pranesimas-apie-planuojamo-iki-250-mw-galios-vejo-elektriniu-parko-anyksciu-rajono-savivaldybeje-troskunu-seniunijos-kanapynes-pelyseliu-i-surdegio-naujasedzio-vidugiriu-pelyseliu-ii-gerkiski/

 4. Susisiekite su užsienio grupėmis, kovojančiomis prieš vėjo jėgainių statybą, kur į kenksmingumą įskaičiuoti dar ir šešėliavimo bei kiti sveikatai kenksmingi faktoriai bei žalos aplinkos gyvūnijai įvertinimai.

  • Nusimeskime kaukes PONAI !!!
   Su uzsienio grupemis Lietuvoje kazko siekti, tas pats kas medu per stikla laizyti…. Jus kada nors bandete skaityti toki sventa rasta LRS vadinasi… Ir ant kiek koreliuoja su juo nutarimai…

   Bus atsakyta nutarimo nutarimu, nutarimo nutarimu, nutarimo nutarime bla bla bla.
   As ir neperskaites pacio rasto pamaniau kad pora Vasuokenuose gyvena. Pasirodo Pakapese.. Kazkur salia ir statys maluna. Ir nusiblablavau. Tai as Kvazimodas, galiu sau leisti tai komentaruose.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.