Iš Dainiaus Žičkaus kišenės iškrito „Stabmeldžio memuarai“

 

Anykščių „black metal“ grupės „Dissimulation“ būgnininkas  ir grupės siela Stabmeldys (Dainius Žičkus), parašė knygą, kurią pavadino „Stabmeldžio memuarai“.

Knyga skaitytojams bus pristatyta gegužės viduryje, o vasarą, kaip „Nykščiams“ sakė D. Žičkus, bus surengtas knygos pristatymas ir Anykščių publikai.

Knyga pasakoja apie įvairius D. Žičkaus gyvenimo laikotarpius ir potyrius, daug medžiagos joje besidomintiems lietuvišku muzikiniu pogrindžiu. Žinoma, ne kartą knygoje paminėti ir Anykščiai bei žmonės, su kuriais D. Žičkui teko susidurti. „Mėgstamiausios pamokos aš neturėjau, nes skersą buvau guldęs adekvačiai ant visų dalykų. Net ant mylimiausios anglų kalbos. Tik anglistė viena matė, kad aš kitoks – po daugelio metų pati man pasakė. Autobuse. Galbūt todėl ir baigiau anglų kalbą.

Per matematiką miegodavau, o per biologiją lakstydavau aplink stalą, kad Slavinskienė neturėtų galimybės išgrūsti lauk. Istorikę Magylienę pavadinau buldogu, o auklėtoją Backevičiūtę – karpa. Už tai, kad jos irgi prasivardžiuodavo.

Apie muziką patylėsiu. Galima būtų klipus filmuoti. Kai reikėdavo dainuoti kalbėdavome, o dainuodavome, kai reikėdavo kalbėti. Maža to, žaisdavom „sifą“ su pašvinkusia kempine ir lauždavom rankom.

Kartą taip užpjoviau, kad trūko net Sičinienės kantrybė. Ji sugalvojo planą chuliganą kaip manęs atsikratyti nors penkiolikai minučių.

Užrašė nusiskundimą su tokia pabaiga: „tėvų parašas:“, ir išsiuntė mane už jūrų marių to parašo parnešti. Kad atvėsčiau.“, – savo prisiminimuose apie mokyklinius laikus rašo D. Žičkus.

Knyga jau sulaukė teigiamų atsiliepimų. „Skaičiau su didele nuostaba ir malonumu. Knygoje sudėtos dvi knygos, kurios turinio svarmenimis atrodytų labai skirtingos, kita vertus prasmingai sueinančios – svaigi, nauja ribinė patirtis, pokštas, nuotykis – ir giliai persmelkianti būties paslaptis – visuomet šalia. Autentiški garsaus juodmetalio scenos vilko jaunystės patyrimai, kuriuos skaitant vietomis paskausta plaučius nuo juoko, nuostabi beprotybė suvilgo akis, ir tuo pačiu žavi visiška tikrove. Pačiam kai kuriuos tų nuotykių teko matyti ir tegaliu patvirtinti – tai gryna tiesa.“- apibūdina knygą šiuolaikinės baltiškos muzikos leidyklos  “Dangus”  įkūrėjas ir festivalio „Mėnuo organizatorius Ugnius Liogė.

NYKŠČIAI

3 komentarai

  1. neblogai, kur gauti

  2. Kas gaketu pirk tokia nesamone ir skaityti!?

  3. ar teisingai supratau – nuotraukoje stalius užsakinėja keturis bokalus alaus ?

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.