Įdomybės. Ilgiausias maršrutas pėsčiomis planetos sausuma

Nuo Adatos kyšulio Pietų Afrikos Respublikoje iki Magadano Rusijos rytuose – štai kur galėtume pasivaikščioti.

22 387 km per 4 492 valandas. Tik lengva nebus. Kelyje –- Pietų Afrikos dykynės ir pavojingi priemiesčiai, Sudanas, Sirija ir dar kelios pavojingos vietos. Reikės vengti ne tik žmonių, bet ir gyvūnų – kelyje sutiksite liūtų, hienų ir krokodilų.

Šiai kelionei prireiktų bent trejų metų. Per šį laiką susidursite su Afrikos karščiu ir Sibiro šalčiu. Galėsite apžiūrėti Sueco kanalą, pavaikštinėti rytinėmis Viduržemio jūros pakrantėmis, pasinerti į Baikalo ežerą. Didžiąją kelio dalį žingsniuosite žvyrkeliais, tačiau kartais pasivaikščiosite ir specialiais pėsčiųjų takais. Aišku, daugiausiai laiko praleisite Rusijoje. Tai neabejotinai būtų viso gyvenimo nuotykis, tačiau jau vien dėl saugumo tikriausiai niekas nesiryžtų tokiai kelionei. Kita vertus, žmonės į ilgas keliones pėsčiomis leidžiasi nuolat.

Arthuras Blessittas pėsčiomis keliauja nuo 1969 metų. Savo kelionėse jis stengiasi skleisti Krikščionybės vertybes, todėl nešasi didelį kryžių. Jis apsilankė visuose žemynuose, todėl, žinoma, nemažai laiko praleido laivuose ir lėktuvuose. Blessittas skaičiuoja, kad jau nuėjo daugiau nei 69 tūkstančius kilometrų.
Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.