Į blogą finansinę situaciją Meno mokyklą įstūmė nuo jos nepriklausantys sprendimai

Į žinią apie Anykščių meno mokyklos direktorės Kristinos Vičinienės pasiktaukimą iš pareigų sureagavo šios mokyklos tarybos narys Giedrius Šiukščius. Savo nuomonę jis paskelbė socialiniame tinkle.

Anykščių meno mokyklos, toliau – AMM, taryboje ieškome sprendimų, kaip išspręsti finansines mokyklos problemas. Apmaudu, kad AMM steigėja – Anykščių r. savivaldybės administracija ir švietimo skyrius šiose paieškose nedalyvauja.

Priešingai, vietoje konstruktyvių diskusijų – kaltinimai, biurokratija ir vienpusiškas situacijos vertinimas. Dar 2023 m. buvo aišku, kad mokyklos biudžete trūks lėšų. Išėjusiems ilgamečiams darbuotojams į pensiją, mokykla įstatymų numatyta tvarka privalėjo sumokėti išeitines kompensacijas. Savivaldybės administracija žadėjo šį skirtumą kompensuoti ir papildyti AMM biudžetą. Tačiau vietoj to, kad papildytų biudžetą, “leido” padengti skirtumą iš AMM remontui skirtų lėšų.

Nacionaliniu mastu buvo priimti sprendimai – nuosekliai kelti pedagogų atlyginimus nuo 2024 m. sausio mėn. Nuo rugsėjo šie atlyginimai kils dar 10 %. Nepamirškime fakto, kad pakilo ir MMA (minimalus mėnesinis atlyginimas), kuris 2025 m. sausį vėl bus keliamas. Būtent šis, nuo AMM sprendimų nepriklausantis, atlygių pokytis mokyklą įstūmė į daugiau nei 40 tūkst. EUR biudžeto deficitą.

Savivaldybės administracija teigia, kad AMM vadovė nieko nesakė ir savo veiksmais patvirtino, kad su biudžetu problemų nėra. TAI NĖRA TIESA. Ši situacija dar kartą įrodo, kad biurokratų pasaulyje validi tik rašytinė komunikacija.

Aš, kaip AMM tarybos narys keliu šiuos klausimus:

– KAIP į AMM veiklą ĮSITRAUKĘS švietimo skyrius?

– AR savivaldybės administracijai NEKILO KLAUSIMŲ, kaip mokykla veiks nacionaliniu mąstu pakėlus atlyginimus pedagogams su tuo pačiu, neperžiūrėtu ir nepapildytu biudžetu?

Matant savivaldybės administracijos abejingumą, balandžio mėnesį AMM raštu kreipėsi su prašymu skirti reikiamas lėšas. Apmaudu, bet dangstantis terminais, tarybos posėdyje šis klausimas nebuvo sprendžiamas. Nors žadėta jį spręsti gegužės mėnesio posėdyje, tačiau iki šios dienos neįvyko jokia diskusija tarp AMM ir savivaldybės administracijos. AMM atstovai nėra gavę kvietimo į gegužės mėnesio tarybos posėdį, nors buvo nurodyta, kad sprendžiant AMM biudžeto klausimą posėdyje dalyvaus AMM atstovai. Savivaldybės administracijos biurokratinis požiūris ir abejingumas iš esmės apsunkina AMM darbą.

Jau š. m. birželio 5 d. pradedamas atrankos į meno programas priėmimas, neturint jokio patvirtinimo, kad AMM biudžete turės pakankamai lėšų pedagogų atlyginimams mokėti. Įstaiga, kuri visą savo dėmesį ir energiją turėtų skirti mažųjų anykštėnų švietimui, dėl blaiviu protu nesuvokiamų priežasčių, turi svarstyti kaip reikės sumokėti atlyginimus, ar tikrai atrankoje dalyvaujantys mokiniai galės mokytis?

Klausimas, kuris TURĖJO būti išspręstas jau senai, pasiklydo tarp pastatų, kuriuos skiria vos vienas, jau nužydėjusių tulpių gėlynas. Kviečiu tarybos narius Anykščių valstiečiai ir žalieji, @Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Anykščių skyrius, Anykščių Liberalai, LSDP Anykščių skyrius, @TS-LKD Anykščių skyrius nelikti abejingais ir artėjančio posėdžio metu siekti operatyvaus problemos sprendimo.

Anykščių meno mokyklos tarybos narys Giedrius Šiukščius (asmeninio albumo nuotrauka)

5 komentarai

 1. Sic transit gloria mundis ...

  Kristina Musteikytė – Vičinienė. Gimimo data: 1957-12-21. Pragyventa 67 metai. Yra pradžia – yra ir pabaiga. Viskas praeina…

  • Apie nesusikalbėjimą

   Pirma – jūs viešinate asmens duomenis tikriausiai be sutikimo.
   Antra – tarybos nario komentaras yra ne apie vieną asmenį, įstaigos vadovę, o apie AMM finansus, kurių nepadaugės jai pasitraukus.

  • Dėl pragyvento laikotarpio

   Kalba ne apie pargyventą laikotarpį, o apie „stiprų“ Anykščių švietimo skyriaus darbą priešakyje su N. Pranckevičiene. Likus savaitei iki mokinių paskutinių egzaminų, išleistuvių ir t.t. Atrodo, kad palaukus tų keletą dienų būtų įvykęs žemės drebėjimas.

 2. Panašu, kad musu gražus miestas greitai ir meno mokyklos nebe bus, ir dar bando būti kurortinis miestas musu savivaldybė ne nuo to galo sprendžia problemas.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.