Frankofonijos dienai – knygos „Lėti užrašai/Notes lentes“ pristatymas (video)

Nuo 1990 metų visame pasaulyje kovo 20 – ąją. minima Tarptautinė frankofonijos diena. Lietuvoje šiai tarptautinei datai paminėti skiriamas visas kovo mėnuo atkreipiant dėmesį į prancūzų kalbos ir frankofoniškų šalių kultūros indėlį į pasaulio kultūrą.

Šalies mokyklose visą kovo mėnesį organizuojami įvairūs renginiai, kurių tikslas – giliau susipažinti su frankofoniška kultūra. Anykščių J.Biliūno gimnazijoje šia proga bus pristatyta anykštėno Lino Bitvinsko knyga „Lėti užrašai/Notes lentes“, kurioje autoriaus tekstai publikuojami ir prancūzų kalba.

Dviejuose nedideliuose miestuose – Anykščiuose (Lietuva) ir Elne (Prancūzija) kūrybingi žmonės susivienijo ir, panaudodami poeziją ir dailę, sukūrė knygą „Lėti užrašai/Notes lentes“, kuri parodė, kad nepaisant atstumo ir šalies mes ne tiek jau daug vienas nuo kito skiriamės. Kartu kurdami knygą dirbo apie 50 lietuvių ir prancūzų.

Kaip buvo kuriamos iliustracijos knygai – vaizdo klipe. Projektą vykdė asociacija „Aukštaitijos komunikacijos projektai“, jį rėmė Anykščių rajono savivaldybė ir LR ambasada Prancūzijoje.

2 komentarai

  1. Labai smagu, kad anykštėnai skleidžia žinią apie Anykščius ir užsienyje. Puikus tarptautinis projektas. Manau, kad mes galim ne blogiau negu kokie vilniečiai padaryti.

  2. O kaip galima tą knygą gauti????

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.