Fotofaktas. Šventoji be užtvankos

Kandidatas į rajono merus Dalis Vaiginas savo rinkimų programoje buvo įrašęs siekį panaikinti Šventosios upės užtvanką Anykščių mieste. Seimo narys Antanas Baura organizavo susitikimą, kuriame įvairūs aplinkosaugos aktyvistai įtikinėjo atsisakyti užtvankos.

 

Ši vasara akivaizdžiai parodė, kaip atrodytų visa ne tik per miestą tekančios, bet ir kolektyvinių sodų gyventojams atgaivą teikiančios upės vaga., jei neliktų užtvankos. Tokią vasarą, kai net kai kurios Nemuno vietos perbrendamos, Šventoji neišvengiamai atrodytų taip, kaip už užtvankos – žolių sąžalynai, juose besikaupiančios šiukšlės. ir per žoles drastiškai sumažėja vietų, kur žmogus gali prieiti prie vandens.  Ar tikrai Anykščiams reikia tokios „išlaisvintos“ upės?

 

9 komentarai

  1. kas tas mokslininkas

    Kas sugebėjo sugalvoti, kad upė be užtvankos atrodytų taip? Ar taip upė atrodo Ukmergėje , kur nėra užtvankos? Ar taip upė atrodo Jonavoje, kur nėra užtvankos?

  2. Na sakysim paliekam užtvanka dar 30 meteliu. Manot kad po tiek metu ji atrodys tokia pat? Užtvanka sulaiko visas sanašas ir dugnas su laiku kyla. Taip kad sužaliuos Šventoji ar su užtvanka ar be užtvankos. Jei norit isitikinti panardykit aukščiau užtvankos ir pamatysit koks dugnas žoletas, reik tik laiko ir turesim „puikų“ dumbleta ruoža virš užtvankos. Tam kad neliktu žolių kelias yra vienas – mažinti lauku trešimą, statyti valymo irenginius (kuriu neturi mažieji miestelei ir kaimai), valyti vagą. Užtvanka upei yra didelė beda ir problema kuri su laiku tik dides. Leiskim upei laisvai teketi, o ne fotografuokim ir dejuokim kaip čia bus blogai.

  3. Teiginys, kad upė sužaliuos be užtvankos yra neteisingas. Puikiai pamenu kokia švari upė buvo prieš ir už užtvankos kai jos nebuvo.

  4. Vien dėl to, kad upė nebūtų apžėlusi reiktų pašalinti užtvanką.

  5. pritariu kaip ir visame pasaulyje numatyta taip ir anyksciuose upe reikia islaisvinti lai anyksciai buna prie pirmuju susipratusiu…

  6. adthsgr

  7. geriausias patarėjo darbas būtų tai, kad kuo greičiau paruoštų sprendimą dėl detaliojo plano pakeitimo su galimybę užstatyti upės vagos plotą. Yra norinčių investuoti, krantinėse įrengiant alternatyvios energijos gamybos priemones-saulės ir vėjo jėgaines. Atsirasto nauja, moderni architektūra mieste, o vanduo gali pratekėti ir kanalu.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.