Epidemija plinta Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centre

Praėjusį savaitgalį pasirodžiusi informacija, apie Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centre sergančius medikus, nustebino anykštėnus dėl to, kad jie nebuvo apie tai informuoti. Gandai pasirodė teisingi, dar daugiau – susirgusio personalo vis daugėja. Pirmas asmuo susirgo ir Anykščių ligoninėje.

Penktadienį mero pavaduotojas Dainius Žiogelis savivaldybės tinklalapyje apžvelgdamas padėtį rajone kalbėjo, kad pirmiausia koronaviruso susirgimų židinys fiksuojamas Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centre, kur jau serga 15 darbuotojų, iš jų 3 gydytojai. Beje, skambinę į „Nykščius“ žmonės tvirtino, kad į susirgimus gali būti, kad žvelgiama atsainiai, nes esą susirgusių šios įstaigos darbuotojų kolegos toliau dirba.

Pasak D.Žiogelio, pirmas medikas koronavirusu susirgo ir Anykščių ligoninėje, tačiau nepaisant susirgimų, tiek poliklinikoje, tiek ligoninėje, šios įstaigos dirba ir toliau.

Nors D.Žiogelis ragina anykštėnus vieningai kovoti su ligos plitimu, tačiau, kaip tai daryti, vargu ar žmonės žino, nes, sakykim, per karantino laikotarpį „Nykščiai“ negavo nė vieno pranešimo iš savivaldybės nei apie savivaldybės veiksmus, nei apie įstaigų darbą, nei apie susirgimų skaičių, nei apie padėtį rajone ar priimamus sprendimus.

Tai gana keista Anykščių savivaldybės pozicija epidemijos laikotarpiu nebendrauti ir neinformuoti, nes pradedant ministerijomis, baigiant paprastomis parduotuvėmis stengiamasi, kad kuo daugiau žmonių gautų informacijos.

NYKŠČIAI

44 komentarai

 1. „Gandai pasirodė teisingi.“
  Reiks įsiklausyti į gandus, norint nesusirgti, nes oficiali informacija eina paskui gandus ir juos patvirtina.

 2. LEONAS ALESIONKA

  Šiandieną aš buvau Panevėžyje vaistinėje ir dviejuose prekybos centruose. Vaistinėje buvau vienintelis, viskas tvarkoje. Norfoje yra dezinfekcinis skystis rankoms prie vežimėlių vietos. O va pirkėjai kaukes nešioja, bet nosys dengiamos ne visų. Atstumai ant grindų pažymėti, skamba informacija kaip saugotis, kaip kaukes nešioti, kaip atstumų laikytis. Laikosi ne visi. Kasininkė mandagiai perspėja. Pastačius į vietą vežimėlį galėjau antrą kartą dezinfekuoiti rankas. Durys atsiveria automatiškai. IKI parduotuvėje skysčio rankoms nėra. Yra plastikinės pirštinės, galima jas užsimauti, nemokamos. Kaukes irgi nešioja kaip kas nori, atstumų problema yra. Durys taip pat atsiveria automatiškai.
  Tai sakykite, ar mes tikrai durnių ir savižudžių tauta? Ar vyriausybei, ar mums reikia tų apsaugos priemonių, to karantininio ribojimo? Ko stebimės, kad šitoks antrosios bangos protrūkis jau tūkstančiais Lietuvoje rimtai suskaičiuotas? O gal reikia elgtis kaip Indijoje, kur policininkai lazdomis per durnas makaules tvarką palaiko, a ?

  • Zmones prisilaiko saugumo , teko matyt , isejusi is parduotuves moteris is rankines issieme dezinfekcinio skyscio ir nusiemusi kauke ja tuo skysciu istryne is isores ir vidaus.

  • Dauguma žmonės saugosi ir saugo vieni kitus, tik va, medikai, pacientų nesaugo. Daug kartų teko lankytis poliklinikoje lydint tėtį, teko ir palaukt savo eilės prie kabineto, bet neteko matyti, kad būtų nors kartą valomi suolai ar grindys, ką anksčiau, kai nebuvo koronos, teko poliklinikoj stebėt. O dar baisiau buvo, kai tėtį paguldė į ligoninę planinei nesudėtingai operacijai: tris paras laukė covido testo atsakymo, kartu su kitu laukiančiu pacientu vienoj palatoj, sulaukė savojo neigiamo, kambarioko, deja, teigiamas! Ar gali būti taip, kad neištirti pacientai suguldyti į viena palatą trims paroms!!!???
   Operacijos nebebuvo, mes karantinuojamės ir labai norėčiau Kalėdų stebuklo, kad tėčio neužkrėtė, nes tada bus užkrėsta ir mama ir Kalėdų iš vis nebebus… Ačiū medikams.

   • Ačiū reikėtų sakyti ne medikams , o vadovui l.e.p. direktoriui.

    • Tai kad tas „lepas“ jau ko gero nukvakęs, jei tokia „nulepinta“ guldymo į palatas tvarka…

     • Jei labai nukvakęs, valstybė sudaro sąlygas eiti į užtarnautą poilsį. Būna, kad žmogus savo nukvakimo jau nebeįvertina. Kas padėti gali? Visi savi juk.

    • Labai suprantu DUKRĄ. Kasdien ligoninė būna dalykų, kurių nepaaiškinsi, protu nesuvoksi. Jei ką pasakai, tai priešas esi šimtui metų į priekį. Eiliniai tik nekenčiami patyčių objektai. Ir ligoniai, ir darbuotojai.

     • Ligoninės vadovas ir gydytojai yra vieši asmenys. Jeigu ką turite pagrįsto paskyti, tai taip pat turite teikti viešai, deklaruodami savo duomenis, o ne anoniminių komentarų ir apkalbų būdu.
      Taigi, prieš kažką kaltinant ar smerkiant, reikia įsivertinti situaciją ir galimybes tiek medicinos įstaigos ir joje dirbančio personalo, tiek savo.

   • ar čia apie Anykščių ligoninę? Ar rajono ligoninės steigėjas -savivaldybė ir jos vadovai tai žino, ar tai toleruoja partijų skyrių pirmininkai? Ne gi jiems tai naudinga? Būtia ne anonimė informacija, kad kažkas tai pajudintų dėl atsakomybių

   • Mažai kas laikosi ipač kaimai pardavėjos be kaukių katinai ant prekystalių snaudžia bibliotekos taipat kas prie širdies tam kaukių nereikia prijema ir be jų

    • miestelio parduotuvej maciau uz deziu padeta kraiko dezute ,indelis pripiltas pieno , kitas indelis su papjaustyta desra , o sandeliuke ant kedes paklotas , matyt, kates miegamasis , gal taip ginamasi nuo peliu , nieko cia blogo ,svarbu , gyvunelis priziuretas .

    • Ponia išmokit rašyti. Ir apsižvalgykit kas darosi jūsų aplinkoje😉

  • ponas nori pasakyti,kad musu medikai neteisingai devi kaukes todel ir serga

  • ponas nori pasakyti,kad musu medikai neteisingai devi kaukes todel ir serga,o gal ranku nedezenfikuoja?

 3. Ne žmonės o asilai nei savęs saugo nei kitų yra ir protingu

 4. Tikrai taip

 5. Jei būtų laikėsi karantino būtų gerai o dabar palaida bala kas ką nori tas ta daro baudas dėt reikia tokiem

 6. Jus teisus

 7. Nejuozas Nevalstietis

  Ko gerbiami spaudos atstovai nepatenkinti savivaldybės darbu?. Panašiai kandžiojatės kaip ir rajono vygdomo komiteto organas zaunijo kol gavo savo kąsnį. Norite gauti informaciją, kuri jūsų duona, turite užsitarnauti prieš šeimininkus :).
  Operacijų vadovas aiškiai sako, kad dezinfekcija nepigiai kainuoja-taigi pasirūpinkite, kad užkratas jūsų nepaliestų.

  • Tautai neaišku...

   O tas „organas“ nesivadina kartais „švogeriniu“ ? 🙂

   • Koks tau skirtumas, žmogau, saugokis pats ir saugok kitus. Vat kad visiems nešiot, tai kiek pykčio aplink, o kad kažkurio lygio valdžia ko nors nepadaro, tai pyksta visi. Nuo kiekvieno sveikata priklauso. Būkim žmonės, o ne …. Stiprios jums sveikatos

 8. Niekas neskelbe kur yra židiniai žmonės ten neitu kokios čia paslaptys

 9. O kam įdomu niekam pamirš mažiau pensijų mokėt reiks bet lazda turi du galus kažkada visi bus seni

 10. galimas dalykas

  mieste greičiau žinios praeina pro žmones ,kol sulaukiame iš institucijų. taip,kad saugokimės patys kiek sugebame,nes užkrato nešiotojai gal but specialiai nesisaugo nori apkrėsti kitus. Kodėl susirgęs darbuotojas ligoninėje nesikarantinavo,o ėjo į darbą jeigu tai tiesa tai lauk iš darbo kitaip nieko nebus. Kai kur netgi sklando gandai,kad vadovai liepia tylėti užsikrėtusiems. Jeigu pletkai tai nereiktų tokių skleisti. Patvirtinkite arba paneikite. Mano supratimu taip

 11. karantino sąlygos

  2.2.2. Parduotuvėse, prekybos centruose, turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose ir teritorijose šalia jų turi būti užtikrinamas 10 m2 prekybos plotas vienam lankytojui arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas asmuo ir užtikrinamos kitos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytos asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi, būtinos visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygos.
  Kas kontroliuoja kaip laikomasi šio reikalavimo?
  Atsakymą žinote – niekas

  • Aš kontroliuoju. Tai teko padaryti tik vieną kartą. 10 kvadratinių metrų yra labai daug. Aplink žmogų 10 kvadratinių metrų susidaro, kai spindulys yra 1, 78 m. Dar neteko tokio tankumo matyti nei Maximoje, nei Iki ( Iki panašiai gaunasi prie daržovių skyriaus), žiburyje niekados nebuvo. Norfose niekados.

 12. Mažai kas laikosi ipač kaimai pardavėjos be kaukių katinai ant prekystalių snaudžia bibliotekos taipat kas prie širdies tam kaukių nereikia prijema ir be jų

 13. viruso židinys išplitęs ir Šlavėnų socialinės globos namuose

 14. Koks cia karantinas, jei zmones kaip isproteje „sturmuoja“ prekybos centrus. Siandien pries pietus buvau Norfoj Vilniaus g., o joje zmoniu kaip skruzdeliu.

 15. Komendanto valanda,-vienintelis variantas kuris sumazintu viruso plitima,nes jaunimui visiškai nesvarbu kad yra pandemija,buriuojasi pulkais,ar sulinde i mašinas kiek jose betelpa,taip ir parneša namiškiams virusa.Drausminti jaunima,nes jiem visiškai neidomu kad lietuvoje šitoks sergamumas.

 16. beveik iš Anykščių

  Man tai labai gėda ir gaila, kad tokia mūsų tauta. Anksčiau džiaugdavomes kad mes išsilavinę, protingi, supratingi , aukštos kultūros tauta. O kas dabar? Kai užklupo visą pasaulį apėmusi problema- ištižom, rėkiam kad kaukių nenešiosim, mums nuobodu savo bute, šeima pradėjo erzinti. Turit televizorius, kompiuterius galit pamatyt kaip kitur pasaulis gyvena- vyksta karai, žemės drebėjimai, įvairūs kiti sunkumai ir problemos, žmonės neturi kąsnelio vaikui pamaitinti. Ir gyvena, ir iškenčia ir tokių kvailų problemų nekelia. Argi sunku būtų 2 savaites ar mėnesį pabūti be kavinės, kino ar koncerto, pavaikščioti su kauke. Ir rimtų tas koronavirusas ir su juo susijusios problemos. Būkim sąmoningi, susiimkim, susikaupkim, pasimelskim ar gerą darbą šalimai esančiam padarykim ar bent geras mintis paskleiskim.

 17. kokks absurdas

  tėvai serga arba karantinuojasi,o vaikai į mokyklą eina. Kur švietimo valdžia ar visiškai neberūpi saugumas, svarbu ne aš sergu.

 18. Plaučių uždegimas

  Karščio klinikoje ligonei peršvietė plaučius, o nuotrauką aprašė už paros. Gal gydymą, kas paskyrė? Ar gali tokia karščio klinika veikti, jei nėra kas įvertintų ar serga žmogus plaučių uždegimu, ar ne. Dar numirs koks žmogus iš tokios klinikos be gydymo grįžęs. Ar ta klinika buvo tik eilinė priemonė gydytoją Vasiliauską išvaryti iš darbo?

  • šituo klausimu kreipkitės į savivaldybės administracijos gydytoją. Tai jos kompetencijų ir savivaldybės vadovų atsakymo reikalaujantis klausimas.

 19. Mane tai siutina žmonių kvailumas kurie nešioja kaukes ant barzdos o nosis neuždengta. Čia kas dabar tokia mada ar tiesiog pas tuos barzdinius smegenys blogai dirba. Ir dar kas įdomiausia tai tokiu būdu kaukes nešioja žmonės baigę aukštuosius mokslus ir tikrai yra išsilavinę. Aš vietinis ir tokių daug matau. Apie degradavusius ir valkatas nekalbu nes jie tikrai nebenormalūs. Na bet kai eidamas susitinki buvusį tarybos narį ar kitą aukštuomenės veikėją su kauke ant barzdos tai tikrai keista ir pyktis ima. O gal rimtai čia dabar tokia kaukių nešiojimo mada.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.