Du anykštėnai apdovanoti medaliu „Tarnaukite Lietuvai“

Kovo 18 d. Panevėžio kultūros centre laureatams buvo įteikti Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliai „Tarnaukite Lietuvai“. Medalis skiriamas siekiant skatinti Lietuvos visuomenę dirbti valstybės labui ir jos gerovei, reikšti ir įgyvendinti pozityvias idėjas, brandinančias visuomenės pilietiškumą, tautinę savimonę ir kultūrinį sąmoningumą. Tai yra paskatinimas, skiriamas už visuomeninę veiklą, geranoriškus darbus.

Už parlamentarizmo tradicijų puoselėjimą, pilietiškumo ir demokratijos skatinimą atminimo medalis įteiktas Gintarui Vaičiūnui, o už filantropinę veiklą, ypač jaunų žmonių saviraiškos skatinimą ir rėmimą, atminimo medalis įteiktas Sauliui Filipavičiui. Apdovanojimą atsiimė ir laureatui perduotį įsipareigojo Anykščių kultūros centro Troškūnų teatro studijos „Mes“ narės Greta Šeštokaitė ir Julita Jonaitytė. Apdovanojimus įteikė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Gintaras Vaičiūnas

„Istorikas, Politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Anykščių filialo pirmininkas, Anykščių klubo „Tremtinys“ įkūrėjas, aktyvus Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio Anykščių iniciatyvinės grupės narys, apdovanotas „Šimtmečio anykštėno“ titulu. Tyrinėdamas 1941 metų Birželio sukilimo, tremčių, partizanų kovų faktus, Gintaras ragina nepamiršti tragiškos okupacijos istorijos, stengiasi surasti patrauklius būdus perteikti ją jaunimui. Jo sudarytas interaktyvus Aukštaitijos partizanų žemėlapis nėra vien istorijos žaidimas – tai puikus įrankis, supažindinantis su Aukštaitijos Laisvės gynėjais.  Tarnaujantis Tėvynės LAISVĖS idėjai nuo Sąjūdžio laikų“.

Saulius Filipavičius

„Nuo Sąjūdžio laikų panevėžiečiams gerai pažįstamas dvasininkas, filantropas. Eruditas ir kultūros mecenatas, naujam gyvenimui prikėlęs XVIII amžiaus Troškūnų bernardinų vienuolyno ansamblį bei buvusią progimnaziją, bendruomenės kultūrinėms reikmėms pritaikęs Troškūnų Švč. Trejybės bažnyčios rūsius ir rekonstravęs vargonus. Labdaros ir paramos koncertų organizatorius ir globėjas. Daug energijos skyręs Troškūnų jaunimo sielovadai, kultūrinei ir edukacinei veiklai, Adolfo Kolpingo draugijos rengiamoms vaikų stovykloms, romų vaikų integracijai, miestelio žydiškojo paveldo išsaugojimui. Nenuilstamai skleidžiantis kultūros šviesą Troškūnuose“.

 Seimo kanceliarijos nuotraukos (aut. Ilona Šilenkova).

2 komentarai

  1. Abu laureatai verti. Puikūs žmonės.

  2. Sveikinimai Gintarui. Savo darbui atsidaves ir saziningas zmogus.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.