Diena – žuvusiems keliuose atminti

Šiandien Anykščių Šv. Mato bažnyčioje aukotos šv. Mišios. Nuo metų pradžios per eismo įvykius rajone žuvo du žmonės.
Paskutinė didesnė avarija įvyko kiek daugiau nei prieš savaitę Troškūnų seniūnijoje. Konciapolio kaime 52-ejų metų moters vairuojamas automobilis „Honda Jazz“ slidžiame kelyje tapo nevaldomas ir nulėkęs nuo kelio trenkėsi į kelmą. Įvykio metu sužalota šešiasdešimtmetė keleivė.
2015 m. iš viso fiksuota 11 įskaitinių autoįvykių. Jų metu 1 žmogus žuvo, 13 patyrė įvairių sužalojimų.
Kiekvienais metais lapkričio trečiąjį sekmadienį minimos Pasaulinės dienos žuvusiems eismo įvykiuose atminti tikslas – solidarumo išreiškimas ir dvasinis palaikymas žmonių, kurie išgyvena netektis dėl keliuose prarastų savo šeimos narių, draugų ar tiesiog pažįstamų. Kartu norima dar kartą atkreipti visuomenės dėmesį į kiekvieno asmeninę atsakomybę už savo elgesį kelyje, Kelių eismo taisyklių laikymąsi, kad būtų išvengta beprasmių aukų.
Pasaulyje kiekvienais metais eismo įvykiuose žūsta daugiau nei vienas milijonas žmonių, 50 milijonų sužeidžiama, daugelis iš jų lieka neįgalūs. Europos keliuose 2000-aisiais metais žuvo apie 54 000 eismo dalyvių. Europos Komisijos duomenimis, 2015 metais Europos Sąjungoje eismo įvykiuose netekta 26 000 žmonių.
Europos keliuose eismo įvykiuose kiekvieną dieną žūsta 70 žmonių, apie 370 sunkiai sužalojama.
Šiais metais (iki lapkričio 18 d.) mūsų šalyje eismo nelaimėse jau netekome 161 eismo dalyvio (iš jų 7 nepilnamečiai).
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.