Darbo grafikas – beveik kaip pasakoje

Yra lietuvių pasaka „Kaip ponas dieną ilgino“. Pasirodo, yra būdų kaip dieną prailginti. Anykščių savivaldybės administracijoje valytoja dirbanti Lina Šermukšnienė darbo dieną pradeda 6 valandą 30 minučių ryte, o baigia 19 valandą 30 minučių. Tačiau per šią laiko atkarpą ji dirba 8 valandas, o likusį laiką ilsisi ir… eina iš objekto į objektą.

Grafiką vadina šedevru

Analogiškai mąstant, taip pat turėtų būti skaičiuojamas ir kitų rajono valdininkų laikas, sakykim, mero Sigučio Obelevičiaus darbo laikas, kai jis kur nors vyksta, kelionės laiką išmetant iš darbo laiko.
„Šitą darbo grafiką aš vadinu šedevru, nes darbo diena suskirstyta į 4 gabaliukus, dirbti reikia keliuose objektuose, o į juos turiu nuvykti savo laisvalaikio metu. Į darbo laiką keliavimas iš vieno objekto į kitą neįtrauktas“, – rodė darbo grafiką L. Šermukšnienė.
Moteris pradeda pagal darbo grafiką dirbti ryte 6 valandą 30 minučių Ladigos gatvėje, kur dirba iki 8 valandos . Nuo 8 valandos 30 minučių ji turi dirbti Vilniaus gatvėje (koplyčioje) iki 11 valandos. Į šį objektą ji turi nueiti laisvu metu. Po to nuo 12 iki 13 valandos ji vėl turi grįžti dirbti Ladigos gatvėje, o nuo 16 valandos 30 minučių iki 19 valandos 30 minučių dar kartą turi dirbti Ladigos gatvėje. Taip 8 valandų darbo diena virsta 13 valandų. Paklausta, kiek už tokį darbą jai moka, L. Šermukšnienė atsakė: “Minimumą“.
Tiesa, ji sako, kad savivaldybė skyrė dar 1 procento priedą nuo bazinio dydžio. „Aš to dokumento nepasirašiau, nes kiek suprantu, tai sudarytų per mėnesį 1 eurą 81 centą, o padalinus darbo dienų skaičiui, išeina, kad per dieną už aplinkos tvarkymą, laiptų priežiūrą mokėtų papildomai 9 centus, jei teisingai supratau“, – sakė L.Šermukšnienė.
Tokį darbo grafiką neįgalumą turinti L.Šermukšnienė laiko kaip tam tikrą mobingą, siekiant ją išstumti iš darbo, nes į priekaištus dėl darbo sąlygų ji teigia girdėjusi pasiūlymą išeiti, jei per sunku. „Šiai darbovietei (dirba jau 15 metai) aš ir sveikatą padėjau, neturiu jokių nuobaudų, bet susilaukiu tik nesupratimo. Mane giliai įžeidė, kad į mane žiūri, kaip į reikalaujančią kažkokios labdaros.“, -teigė moteris.

Buvo grąžinta į darbą

Pasak L.Šermukšnienės, dabartinę padėtį ji sieja su tuo, kad 2019 metais rugsėjo 14 dieną ji buvo atleista iš darbo, perkėlus Žemės ūkio skyriaus patalpas, kurias ji valė, kitur.
L.Šermukšnienė kreipėsi į Panevėžio darbo ginčų komisiją, kuri per keturis posėdžius nagrinėjo jos prašymą dėl atleidimo iš darbo pripažinimo neteisėtu. Nagrinėjimas galiausiai baigėsi L.Šermukšnienės ir Anykščių savivaldybės administracijos, atstovaujamos administracijos direktorės Ligitos Kuliešaitės, taikos sutartimi. Pagal ją L.Šermukšnienė buvo 2021 metų gruodžio 13 dieną grąžinta į darbą, kartu įpareigota grąžinti išeitinių ir atostogų sumos skirtumą, lyginant su vidutiniu darbo užmokesčiu už priverstines pravaikštas nuo 2021 m. rugsėjo 15 iki 2021 gruodžio 12 dienos. Pasak moters, grąžinta į darbą ji pasiprašė atostogų, o po jų jos laukė toks darbo grafikas.
L.Šermukšnienė sakė, kad bandė aiškintis dėl susidariusios padėties, tačiau nesėkmingai, „Pas administracijos direktorę L.Kuliešaitę negalima patekti, nes ji nesprendžia tokių dalykų. Sužinojau, kad tokį grafiką sudarė Renata Mickevičienė“, -sakė L.Šermukšnienė.

Teigia, kad reikia prašymo

Paklausta apie situaciją dėl „įdomaus“ darbo grafiko savivaldybės Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Renata Mickevičienė teigė, kad situacija nėra visai tokia, kaip pasakoja L. Šermukšnienė ir su mobingu ar Darbo ginčių komisijos sprendimu nėra susijusi. „Ji turi tiesioginį vadovą, su juo ir turi kalbėtis. Ji situaciją supranta neteisingai, nes ir kitos valytojos dirba panašiu grafiku. Dabar yra ekstremali padėtis, todėl reikia patalpas dezinfekuoti. Žinoma, jai kiek kebliau, nes dirba per du pastatus“, – sakė L. Mickevičienė.
Paklausta, gal tokiu atveju reikia priimti daugiau darbuotojų, R. Mickevičienė teigė, kad valytoja turi dirbti 8 valandas. „Jei darbuotojai netinka darbo grafikas, ji turi ateiti ir pranešti, turi parašyti prašymą. Kol kas ji nepareiškė noro, nors ir buvo kviečiama“, – sakė R. Mickevičienė.
Paklausta apie lauko priedą, ji kalbėjo, kad pasirašė ar ne L. Šermukšnienė, tai įtakos neturi, nes pasirašyti reikia tik dėl to, kad susipažino. „Priedas bus mokamas. Žinoma, galima jo atsisakyti, bet tokio atvejo dar nebuvo“, – kalbėjo R. Mickevičienė.
Kovo pradžioje, kai į darbą po atostogų grįžo ir L. Šermukšnienė, Bendrojo ir Ūkio skyriaus laikinuoju vedėju pradėjo dirbti Ramūnas Blazarėnas, kuris teigė, kad problemą žino. „Man sakė, kad turi ateiti valytoja, bet kol kas neatėjo. Pirmiausia, manau, žmonės turi kalbėtis. Jos atžvilgiu nėra jokių neigiamų nuostatų“, – užtikrino R.Blazarėnas. Vedėjas sakė, kad sunku pasakyti, ko žmogus nori, kaip nepasako. „Eisiu pats, žiūrėsiu, kalbėsiu, kas netinka, pabandysim ieškoti sprendimų“, – žadėjo R. Blazarėnas.

Prašė sudaryti komisiją

Tai ne pirmas atvejis, kai dėl santykių savivaldybės administracijoje darbuotojai kelia klausimų. Buvusi Anykščių rajono savivaldybės administracijos Kultūros, turizmo ir komunikacijos skyriaus vedėja Audronė Pajarskienė išeidama iš darbo „šalių susitarimu“ išsiuntė 15 lapų raštą „Dėl Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktorės Ligitos Kuliešaitės veiksmų“ Anykščių rajono savivaldybės merui Sigučiui Obelevičiui, Anykščių rajono savivaldybės tarybos nariams. Savo rašte A. Pajarskienė išskyrė šešis epizodus ir ragino sudaryti komisiją galimo tarnybinio nusižengimo tyrimui atlikti. „Prašau ir raginu sudaryti komisiją galimo tarnybinio nusižengimo tyrimui atlikti, į kurios sudėtį būtų įtraukti Anykščių savivaldybės tarybos nariai, neturintys politinio ar asmeninio suinteresuotumo ar kitokių ryšių su skunde nurodytais asmenimis, kas sudarytų pagrindą abejoti jų nešališkumu, arba pasitelkiami kitų įstaigų valstybės tarnautojai“, – rašte išdėstė A. Pajarskienė.


Linas BITVINSKAS

33 komentarai

 1. Siaubas. kiek dar tesis tas issikalinejimas is zmoniu. Ta Kuliesaite yra labiausiai niekam tikusi direktore kokia teko sutikti.
  o siaip tai labai sunku darbuotojams ja sutikti, nes ji neturi laiko zmonems. Svarbiausia popierines tvarkos, o jeigu kam nepatinka, naudoja visus imanomus mobingo budus atsikratyti zmonemis.
  Klasusimas: ar kuliesaite investuoja i robotu armija, kurie pakeis zmones savivaldybeje? Ar taip stengiasi is zmoniu padaryti bukus, abejingus savo darbui, zombius?

  • Anykšėnas

   Skelbimuose matome, kad daug specialistų ieško savivaldybė, bet mažai kas nori dalyvauti. Nereikia kaltinti aplinkos ir administracijai prisiimti atsakomybę. Kažką darote ne taip.

  • Kilus ginčui kiekviena pusė dėsto savo tiesą, o teisybės nei viena nežino. Tada teisingumo ieško teismo teisėjai.
   Šiame straipsnyje nėra iki galo aišku kokie šalių teisumo svertai. Žurnalistas pateikia vienapusišką informaciją. Tai vertinant, derėtų susilaikyti nuo šmeižikiškos kritikos kitos pusės adresu.
   Reikia tikėtis, kad nesusipratimas bus išspręstas taikiai, ponomo Ramūno, skyriaus vedėjo dėka. 🙂

 2. Faktas kaip blynas!

  Taip atsitinka, kai į aukštus postus paskiriami žmonės, kurie su kompetencija neturi nieko bendra.

 3. Kaip žiauru ir gaila…

  • Žiauru kokia nekompetencija. Šitą direktorė, save vaidinanti teisininke, pralaimėjo visus ginčus su darbuotojais. Kur Obelevičiaus ir Žiigelio akys ir smegenys. Tiesa akis abu turi, bet dėl smegenų…

   • šitie, vadinami rajono vadovai, yra vyrai, kuriems veikia vidrio amžiaus krizė. Dėl to jie vadovaujasi pojūčiais, o ne šaltu protu. Taigi dar metus palaukite, o tada rinkimų metu ir pareikšite savo pastabas jų adresu.

   • Jakutauskas

    Obelevičiai dzin,o Žiogelis bijo Kulešaitės.

    • nu, nu. ko gi jam bijot negi, negi dėl žmonos kočėlo? Visi ten kartu geria, valgo ir savus reikalus tvarko taip, kaip patogiau jiems ir jų politikai.

    • Kai kuriose biudžetinėse įstaigose visai nėra valytojų, o iš darbo biržos atėjusios retai kuri normaliai dirba. Tai netvarka ir matosi. Bet jeigu valdžiai gerai. Bet ekskursantu stebisi netvarka.

 4. Žiūrėk išmes ir priims bent kelias ukrainietes

 5. Kažkokia vergovė

  Tokios vergovės tikriausiai nėra nei Šiaurės Korėjoje, nei Baltarusijoje, nei Rusijoje ? Kokia gėda ! Manėme, kad vergų ieško tik privatininkai , na bet čia juk Europos šalies Valstybinė įmonė ….Bet kokia gėda prieš visą ES..Būtų mano valia – botanikui ožiabarzdžiui virvės kilpą ant mašnelės užriščiau ir centre prie medžio pririščiau už tokius vergovės standartus ! Tuo labiau kai pats darbo metu savivaldybėje dar ir veda pamokas Traupyje, bei rašo knygas darbo metu…Vyt iš savivaldybės vergvadžius tokius…

 6. Prie Ruso buvo rojus,tokių cirku nebuvo ,botanikas dabar Ukrainos mergas birbins ??

 7. Užjaučiu. Aš irgi laisvalaikio metu turiu turiu važiuoti į darbą. 6 val keliuosiu , ruošiuosi, važiuoju … Negana to, ir po darbo, laisvalaikio metu (!) turiu grįžti namo . Nežnau kiek taip tempsiu 🙁

 8. Siaubas kaip savivaldybė išsidirbinėja iš žmonių.

 9. Iš straipsnio kažkokia betvarkė kiekviena valytoja turi turėti savo plota o nelakstyti kaip šuniukas iš vieno galo į kita susiimkit pagaliau dar žiūrėk tuoj ir per televizija parodys apsurdas 🙉🙈🙈

 10. O šitai valytojai visada buvo maža vienos darbovietės, lėkdavo per tris pasišokinėdama ir šaipydavosi iš kitų. Atėjo atpildo minutės ir poniai Linai🤔

  • Ne visai taip

   aišku, kad demokratai vardan… ir visokie darbiečiai ir socialistai dabar nori valdžioje perversmą daryti arba prieš rinkimus įtampas didinti ir telkia žemiausias grandis maištauti. Nešvaru….

 11. savaldybininkas

  Prie Tubio taip nebuvo, greičiau tegu grįžta.

  • Taikliai pastebėjo, „savaldybininkas“, prie mento taip neišsikalinėdavo, dar gi ir valytojos! Tuoj būdavo išmetami, jeigu nepavykdavo išuiti (mobingas), kurie Tubiui nepaklusdavo…

 12. ekonomiste

  Iš šio ir kitų spaudoje paviešintų faktų galime daryti išvadą, kad rajono administracija neefektyviai naudoja lėšas samdydama etatinius darbuotojus patalpų valymo darbams.
  Be tiesioginių išlaidų darbuotojų atlyginimui dar yra kalnas darbų ir administracinių sąnaudų darbuotojų personalo valdymui, to pasekmėje auga biurokratinis savivaldybės aparatas, užsiimantis darbo grafikų sudarymu, pildymu, atlyginių apsakičiavimu ir t.t. bei kiti bendrojo ūkio skyriaus specialistai tūri aprūpinti darbo priemonėmis, darbo apranga, užtikrinti darbuotojų logistiką tarp savivaldybės objektų.
  Visa tai galima išpsręsti perkant valymo paslaugas viešo konkurso būdu iš privataus verslo ar fizinių asmenų, užsiimančių individualia veikla, neužkraunant svivaldybės administraijos personalo ne su rajono valdymu susijusiais darbais, o su svęs ir savo turto aptranavimu.

  • Ekonomistei

   Nežinai, kad įmonės perveda tokioms firmos didžiulius pinigus, o valytojoms tenka tik etato ketvirčiai… ot ekonomistė 🙂

 13. Svetimo skausmo nebuna. Dabar jau taip yra, kad jei nori darba turet tai turi sutikt su visom salygom, bet gausi tik minimuma, nors darbo kruvis kaip dvieju zmoniu. Vos ne vergove,ziauru.

 14. manau,kad valytoją

  savivaldybės šoferis privalo valytojos darbo laiku,ją vežioti keičiant darbo atlikimo objektą,arba jai suteikti alternatyvų transporta kaip darbo priemonę.Šluotų ir šepečių,manai,kad neperka už savo lėšas.O gal perka?

 15. Geriau tegul valdžia patikrina kaip dirba Nuolatinė valytoja ir Vaduojanti. Nuolatinė nesitvarko taip kaip priklauso. kaip Ateina Vaduojanti ir kuri padaro viską idealiai tvarka superine visur švaru gražu tvarkinga patalpos kvepia dezinfekcija jaučiasi tik atėjus malonu ateii į tvarkingus kabinetus kai dirba VADUOJANTI .Patys geriausi Pagirimai VADUOJANČIAI 👍

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.