Bus restauruojamas Jono Biliūno kapas – Laimės žiburys

Laimės žiburio restauravimui skirtos valstybės biudžeto lėšos sudaro 44,77 tūkst. Eur. Anykščių rajono savivaldybė prie projekto įgyvendinimo privalės prisidėti  23,55 tūkst. Eur. Kultūros ministrės Lianos Ruokytės-Jonsson įsakymu patvirtinta 2018 metų paveldotvarkos  programa, kurioje ir numatytas finansavimas rašytojo, visuomenės veikėjo Jono Biliūno kapo ir obelisko, vadinamo Laimės žiburiu, remonto ir  restauravimo darbams.

Atlikus restauravimo darbus pagal parengtą konservavimo, restauravimo darbų programą bus atnaujintas J. Biliūno bareljefinis portretas ir antkapis, nuvalyti granito blokai, rekonstruotas stogelis, laiptų turėklai sustiprinti betonu ir nuvalyti mechaniniu būdu, įrengta kritulių surinkimo ir nuvedimo sistema, kartu įrengiant naują lauko akmenų lataką.
1953 m. J.Biliūno palaikai iš Zakopanės buvo perlaidoti ant Liudiškių kalvos. 1958 m. virš kapo iškilo 14 m aukščio architekto Vytauto Gabriūno paminklas – monumetas iš tašytų apylinkių akmenų.
1989 – Sąjūdžio metais – paminklo kriptoje prie rašytojo kapo prigludo antkapinis granitinis kryžius iš Zakopanės, buvęs parvežtas kartu su J. Biliūno palaikais. Vėliau ant kapo uždėta granite iškalta lelija.

NYKŠČIAI

8 komentarai

  1. Restauruojant J. Biliūno kapą bei paminklą, reikėtų užsakyti naują rašytojo bareljefą. Dabartinis yra plastiko kopija skulptoriaus Vyšniausko originalui, kuris buvo pavogtas ir jį suradom jau supjaustytą. Tuo metu, apie 1990 metus pasirūpinau, kad būtų atstatytas laikinąsis bareljefas. Beje, jo kopija yra pritvirtinta prie J. Biliūno gimnazijos.

  2. Angelė, pragaro merga!

    Ar eskalatorių įrengs ar bus tik lynų kelias ?

  3. Stop ruokytei !

    Śalin ruokytes rankas ,nuo biliūno ,uztenka kad gedimino kalnasgriūna deka ruokytes .Mums duokit pinigus ,mes patys susitvarkysim.

  4. Baik girtis…

  5. Isvardinti darbai gal net 10 t. verti, o skirs 70 t. Cia tai bent….tureklus sutvirtins ir nuvalys …

  6. Tai šventa vieta, negalima liesti.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.