Apie fiasko, savivaldybės kertamą šaką ir nepasitikėjimą konkursais

Anykštėnas Juozas Ratautas stebi politinius įvykius rajone ir juos apibendrina. Šį kartą jo akis fiksavo savivaldybės teisinį fiasko ir nykstantį pasitikėjimą savivaldybe. J. Ratautas siūlo ir išeitį – į konkursų komisijas įtraukti tik nepriekaištingos reputacijos asmenis ir vadovautis ne partiniais susitarimais, o Lietuvos teise. Publikuojame jo nuomonę.  

Bandymas pričiupti savivaldybės kontrolierių rajono vadovams baigėsi visišku fiasko. Nepriklausomi auditoriai nustatė, jog šis pareigūnas turi teisę peržiūrėti dokumentus, kuriuos valdininkai gal ir nenorėtų parodyti. Taigi, rajono taryba aštuoniolikos administracijos direktorės atleistųjų valdininkų sąrašo nepapildys. Į elektroninę dokumentų valdymo sistemą dokumentai nėra keliami iš asmeninio archyvo ar su žyma „slaptai“… Mažas laimėjimas, bet svarbus.

Kitas pavyzdys – ligoninės direktoriaus rinkimai. Na, nepasitiki žmonės tokiu konkurso komisijos pasirinkimu. Nepasitiki ir gatava! Meras pyksta, opozicija vadina, galop, pažada konkurso posėdžio įrašą ištransliuoti viešai. Pripratęs „Sodroje“, anksčiau savivaldybėje daryti skaidrius, nešališkus ir politiškai nemotyvuotus sprendimus, kartas nuo karto įkišu trigrašį, matydamas priešingą vaizdą. Man nesvarbu, kas laimi:  Vaiginas ar Jacunskas, Blazarėnas ar Janickas – svarbu skaidrus ir teisingas procesas.

Palaikomas anykštėnų, kuriems rūpi, jog partinė nomenklatūra neužvaldytų žmonių teises į teisingą ir skaidrų rajono valdymą, stebiu gilią pasitikėjimo savivaldybės organizuojamais konkursais krizę. Neretai jie neįvyksta, nes nesiregistruoja pretendentai, o įvykusiose konkursuose iš vieno ar dviejų kandidatų „laimi“ politinės koalicijos korifėjai. Yra įtarimų, jog „nugalėtojai“ parenkami iki konkurso pradžios. Konkursas tuo tarpu tampa tik priedanga ar figos lapu, o buvę atvejų, kai laimėtoju paskelbus nepageidaujamą asmenį, savivaldybė organizuoja rezultatų apskundimą. Arba į komisijos sudėtį deleguojamas asmuo, kuris turėjo teisinį konfliktą su dalyviu. „Prie šios valdžios man nėra šansų“, – sako jis. Žmonės neina į juos. Reikia kažką keisti. Savivaldybė kerta šaką ant kurios sėdi – pasitikėjimas ja nyksta, o anykštėnai piktinasi, kenčia, keikiasi… Stebina, kad kai kurie mūsų politikai pateisina tokius teisės aktų pažeidimus koalicijos partnerių susitarimu. Dėl konkursinių pareigų susitaria! Oho! Reikia keisti ir priėmimo į pareigas komisijos sudarymo principus – į ją turi įeiti tik nepriekaištingos reputacijos asmenys, jie turi deklaruoti interesus ir galimus konfliktus.

Valdžią rinkom tikėdamiesi rajono valdymo, o ne užvaldymo – efektyvaus valdymo pagal Lietuvos teisę , o ne pagal partines „paniatkes“.

Juozas Ratautas

23 komentarai

 1. M.Fergizieneė

  Jeigu apie problemas kalbėtų autoritingas žmogus, galima būtų į tai įsigilinti, bet , kai šneka J.Ratautas , sukelia tik juoką.

 2. Jeigu nesilankai pas Gustą, būtinai užsiregistruok.

 3. Marijonai Paleckis autoritetingas žmogus. Jis nekelia juoko. 🙂

 4. Uzkniso ,kodel taip tyciojimasi is anykstenu su tuo l,direktoriumi.Juk cia zmogus su kiaules akim,jam tas pats ka raso,ko praso PALIKTI LIGONINE DIKTATORIAU Tegu pasako .kaip veikia rengenas nupirktas juk nera specialistu . SAVYVALDYBES SLIKSTUKAI

 5. ne visai taip yra su rajono gyventojai, turinčiai balso teisę rinkti valdžią. Vieni rinkimuose dalyvauja sąmoningai ir atsižvelgdami į politikų pristatomas programas, kiti gi ir į rinkimus eina balsuoti dėl „paniatkes“. Taigi susidaro SAVŲ ne tik valdančiosios koalicijos bet ir daug daugiau…

 6. tas ten taip vyksta 30 metu o dabar nustebo ,ner savu ner ir laimejimo ,kas cia kam neaisku

 7. nusibodo ,neidomu ir neaktualu

 8. Anykščiam su tokiu valdymu krachas

  • ar toks patyręs, buvęs valstybės tarnautojas taip blogai valdo dviratį, kad visus Anykščius gali sugriauti, kaip koks giedantis gaidys Velnio akmens nešimą sugriovė?

 9. Kur Koncervai ten ir dvokas ir aferos .

 10. Pasigendama aktyvesnio mero patarėjų darbo. Nesigirdi jų nei judesio, nei vibracijos…

  • kurioje palatoje klausiaisi? Savivaldybės sveikatos paslaugų srities patarėjas vibravo savivaldybėje kol ligoninei vadovavo daktaras A.V.
   Dabar neliko dėl ko vibracijas kelti, išskyrus dėl SAVŲ komandos malonumo 🙂

 11. Plikabajoriškas onoras veržiasi per kraštus.
  Pasibrangino, užsinorėjo vietos valstiečių rinkimų eilės viršuje, o dabar pergyvena, kad netapo pateptuoju , t.y. tarybos nariu.

 12. Suprantamas noras, kad kontrolierius kuo mažiau matytų- dar geriau, kad nemokėtų skaityti… Gal po viso šito reikia mėnesiui nušalinti nuo pareigų šio kipišo iniciatorių?

  • Ar tu žinai?

   per vėlai kreipiesi su išpažintimi, brolau… už kipišą balsavo dauguma “pateptųjų“ ar kaip jie ten vadinasi- savivaldybės ženklelio turėtojų. Viso sambrūzdžio sukėlėjų vadovas džiaugiasi, kad ant kontrolieriaus sprando išjojo jo vadovaujama savivaldybės administracija su visu teisės skyriumi ir dabar pasitvirtins NETVARKOS valdymo tvarką, kad žinotų ateityje kuris stulpas kaltas, kad yra stulpas… 🙂

 13. davila nico

  Mes esame finansinė struktūra, siūlanti paslaugas, todėl visiems jūsų finansiniams poreikiams nuo 5 000 € / USD iki 50 000 000 € / USD investicinei paskolai prašome susisiekti su mumis tiesiogiai mūsų „WhatsApp“ el. Paštu: conseiller @ consultant. com

 14. Realybės šou

  mūsų politikai elgiasi kaip paaugliai ir suvedinėja asmenines sąskaitas.

  • jie elgiasi kaip padidėjusios hormonų audros būsenos būklėje, nesivaldantys ir siekantys pasitenkinimo bet kokiomis sąlygomis.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.