Anykštietiškų agurkų kol kas nepritrūksime

Audriaus Juškos šiltnamių ūkis – bene didžiausias darbdavys rajone.  Pirmasis šeimos šiltnamis buvo 2,5 arų, kuriame dirbo tik šeimos nariai. Vėliau ūkis plėtėsi – už savo ir  ES lėšas įdiegtos naujausios šilumą taupančios ir geriausios pasaulyje žinomos daržovių auginimo technologijos. Dabar šiltnamių plotas išplėstas iki 10 ha.  

„Nykščiai“ telefonu susisiekė su Audriumi Juška ir teiravosi, kokie ateities planai.

Esate įvardijamas, kaip vienas didžiausių darbdavių Anykščių rajone. Kiek turite darbuotojų?  

Šiuo metu turime apie 180 darbuotojų. Stengiamės išlaikyti pastovų darbuotojų skaičių, bet kartais jie keičiasi.

Darbuotojų ieškome visame Anykščių rajone. Siunčiame autobusiukus ir atsivežame žmones iš kaimų. Tenka ir 25 kilometrus važiuoti paimti darbuotojo.  Sezono metu šiltnamiuose dirba apie 200 darbuotojų.

Kokias daržoves šiuo metu teikiate prekybos centrams?

Dabar į visus Lietuvos prekybos centrus išvažiuoja trumpavaisiai ir ilgavaisiai agurkai. Juos tiekiame visiems, kas tik užsako. Kai kokia dalis produkcijos išvyksta į Latviją ir dar kitur.

Ar pabrango produkcija kylant energijos kainoms?

Produkcijos ženkliai nebranginame, gal už kilogramą prisidėjo keletas centų.

Kokiems resursams daugiausiai tenka išleisti pinigų? 

Brangiausiai, ko gero, atsieina elektros energija, o dujų mes nenaudojame. Šilumos energiją gaminame patys iš biokuro. Turime įsirengę katilines. Sodinukus perkame iš Suomijos ir Lenkijos,  jie pabrango apie 25 proc. Trąšos pabrango dvigubai ir apskritai jų sunku gauti.  Kol kas išsilaikome, ateities neprognozuojame, nes viskas keičiasi vos ne kas mėnesį.

Dalina RUPINSKIENĖ

6 komentarai

 1. kad agurkai gal kam gerai bet kad iisnykoper juos zuvis profkes baloj ,blogai ,bet kamgi tas rupi

 2. Nepritrūks, iš lenkų atsiveža pastoviai.

 3. Agurku skinėjas

  Lenkiški agurkai ir skanesni ir daug pigesni ! O dėl trašų, kad nebegauna tai gerai – kiek gi galima žmones nuodyt ir iš jų sveikatos biznį darytis ?

 4. Iš kaimo

  Na taip mokėkit Lenkijai pinigus, bet nereikalaukit iš Lietuvos nei soc. paramų nei pensijų didesnių. O dar geriau kai pats užsiaugini, tada patys skaniausi ir bambėti nereikia 🙂

 5. Anykštėnė

  Gera ta šiltnamių produkcija,visi tik ir klausia kada bus galima isigyti. O dėl skanumo,tai atsiprašau,jau Lenkiškų nepirkau ir nepirkčiau,nes prapjauni ir kvapo jokio,apie skonį tyliu. Geriau mokėsiu brangiau,bet nors skoni jausiu…. aišku,kiekvienam savo……

 6. to Anykstene

  lietuviski nieko nesiskiria nuo lenkisku , manau kad lenkiskuose ir chemijos dar maziau , o lietuviai kieciausi pasaulyje an visokio sudo

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.