Anykštėnai nepritaria pieno išpylimui

Socialiniuose tinkluose, žiniasklaidos priemonėse ir televizijos laidose jau keletą dienų vyksta diskusijos apie tai, kad pienininkyste užsiimantys ūkininkai nebegali išgyventi, nes pieno produktų kainos kyla visur ir visiems, tik ne ūkininkams už jų parduodamą pieną.

Dalis ūkininkų pieną tiesiog pila ant žemės, kai kurie pienu laisto laukus. Tokius vaizdus galima matyti nuotraukose ar filmuotoje medžiagoje. Šias nuotraukas ir vaizdo įrašus komentatoriai vertina dvejopai. Daugelis piktinasi, kad maistas tiesiog išmetamas.

„Nykščiai“ klausė anykštėnų, ar jie palaiko tokią pieno gamintojų akciją?

Šerių kaimo bendruomenės pirmininkė Daiva Bakšienė.

Mano bendruomenės aplinkoje nėra stambių karvių laikytojų. Yra šeimų, kurios turi karvę savo reikmėms. Mano manymu, su žemės ūkio politika yra netvarka. Žemės ūkio ministerija turėtų palaikyti šalies ūkininkus, o ne stambius verslininkus.  Ar palaikau akciją, kad pienas išpilamas? Tikriausiai nelabai, geriau dalinti žmonėms. Nors, kai išpila pieną, gal valdininkai greičiau atkreips dėmesį, gal įsiklausys į ūkininkų problemas.  

Svėdasų seniūno pavaduotoja Alma Švelnienė.

Seniūnijoje yra keletas stambesnių pieno ūkių. Girdėjau, kad vienas ūkininkas pieną išpylė, taip protestuodamas prieš mažas pieno supirkimo kainas. Aulelių kaimo ūkininkas Arvydas Morkūnas gyventojams pieną dalino vakar ir šiandien. Susidaro toks vaizdas, kaip žmonės sako, kad skęstančiųjų gelbėjimas, pačių skęstančių reikalas. Sunkus ūkininkų darbas, jis nevertinamas ir už tą darbą negaunamas atitinkamas  atlygis. Taiki protesto forma yra gerai. Tik aš nepritariu, kad pienas išpilamas laukan. Geriau pieną atiduoti žmonėms, juk dalintis visada yra gerai. Gavęs pieno žmogus jau nepirks jo parduotuvėje ir taip prisidės prie ūkininkų akcijos.

Kurklių seniūnas Algimantas Jurkus.

Mūsų seniūnijoje yra Angelės Černiauskienės stiprus pieno ūkis. Girdėjau, kad vienas seniūnijos ūkininkas, turintis 10 karvių, pieną išpylė lauk. Aš už tai, kad pienu reikia dalintis su žmonėmis, o ne pilti lauk. Skaudu matyti, kai pienu laisto laukus. Na, gal taip juos patręšia. Tačiau pilti juos į srutų duobę būtų nesąžininga. Jei ūkininkas nusprendžia pieno neatiduoti perdirbėjams, tegu atiduoda žmonėms. Gali gaminti sūrius ir parduoti, vis šiokia tokia nauda būtų. Pilti lauk ne išeitis. Jūs klausėte, ar žmonės palaiko tokias akcijas?  Daugelis žmonių šiais laikais labai abejingi kito bėdoms. Kaip miestelio žmonės reaguoja, negalėčiau pasakyti. Kad tokios mažos pieno supirkimo kainos, tai lig ir pasityčiojimas iš ūkininkų. Iš šios situacijos niekas kol kas neieško išeities, nei ministerija, nei pieno perdirbėjai. Perdirbėjai turi didžiulius kapitalus, jiems nerūpi ūkininkai. Reikia kažką keisti ir tai turi nuspręsti aukščiausio lygio šalies valdžia.

Dalina RUPINSKIENĖ  

20 komentarų

  1. Nebūtina dalinti veltui,gali žmonės pirkti.Pas ūkininką ir pienas geresnis ir pigesnis nei parduotuvėje.Tik reikia susitarti dėl prekiavimo vietos.Be to, varškė parduotuvėje brangesnė už mėsą,gali žmonės varškę gamintis,ar ūkininkas pagaminęs parduoti.

  2. labai gerai, kad išpila, matom, kuo liberalkonservatorių valdymas pavirto

  3. Kaimo diedas

    Visi rodo pirštus į aukščiausią valdžią, nors patys taip pat yra valdžia- savivaldybės valdžios atstovai, arčiausiai gyventojų ir pieno ūkių valdytojų.
    Gal vietos bendruomenė ir seniūnija kaip tik gali padėti spręsti laikinus ekonominių faktorių įtakos padarinius be tokių drastiškų priemonių ir maisto produkcijos naikinimo.

    • kada vietiniams valdininkelias, tokiems kaip Obelevicius rupejo verslas ar kaimas. Jis geriau latviu varlytems isles milijona, nei pasirupins vietiniu verslu

      • Marytė Naujavėjė

        nestumk unt mero! Davė ūkininkams kontoros patalpas Tilto g., nupirko naujų mašinų su baru žemės ūkio skyriui, daugiausia meleracijos padarė rajono ūkininkų žemėse.
        Nu nenarėk, kad supirktų pamelžtų pienš ir pats svistų muštų merijoj.
        Raikia ir melūėjoms galvas sukt kai sueast naujus pieno supirkėjus.

  4. Naminiu varskes suriu prigamint kiek galetu, tai tikrai prapirktu, per muges kokie brangus buna, o jei pigiau paleidus kaip mat ispirktu

  5. Dainius Arlauskas

    „Kaip visada visi nori ant svetimo arklio pajoti“ :))
    Plius rinkimai artėjantys, o čia daug žmonių nelaimingai gyvenančių, kur galus reikia sudurti.
    Tad noriu atkreipti dėmesį, kad vien pienu žmogus sotus nebus.
    O dėl lauk išpilamo pieno:
    Kiekvienas pieno žaliavos tiekėjas turi ribotą taros kiekį. Kranai užsukantys karvių tešmenis dar nėra išrasti.
    Todėl, nepriduodant pieno į punktus ir neatlaisvinus taros – sekančia dieną tiesiog karvę melžti į žemę tiesiai reikėtų (aišku, dabar jau visi melžia su melžimo aparatais ir tada iš taros pieną išpilą laukuose ar į kanalizaciją, kas nėra blogiausias dalykas, bet kad neišpiltų pieno tiesiog reikia vėl grįžti prie karvių melžimo rankomis nusivedus ją šiuo metų laiku į laukus).
    Žaliavos gamintojas dažniausiai ir taip susiduria su žmogiškųjų išteklių trūkumu, o čia staiga reik pieną dalinti pradėt, kur ir laiko ir taros ir papildomų finansų reikalaujantis darbas (aišku laibai reikalingas ir pagirtinas), bet tuo pačiu eilinės dienos darbų už tave niekas nepadaro.
    Šiandien pats iš R. ir L. Kaleinikovų šeimos gavau pieno kelias litras ir didelį sūrį, kuriuos vartosim savaitę, kurie iš per kelias dienas sukaupto pieno prigamino sūrių, prikaupė pieno ir savo jėgomis ji vežioja dalindami žmonėms.
    Pasakyt labai lengvą ką ir kaip reiktų daryti ūkininkams ar kitiems žemdirbiams…
    O gal ne kritikavę geriau organizuokite pieno surinkimą ir išdalinimą jo norintiems gyventojams?

    • Šaunuoliai

      Tarp kitko, Dainiau, labai puiku, kad jūs grūdininkai, taip pat palaikot pienininkus, taip pat dėkui ir Zigmui, kuris nepatingėjo iki Rokiškio atlėkt.

  6. Pasakykit kur ir kada, atvyksim ir pirksim tą pieną pigiau nei parduotuvėje. Parduotuvės tegul pila lauk savo pieną, o naminio nepilki!!!

  7. Pieną nereik išpilti,o tegul žmonės pasiima.Taip kaip darė kai kūrie ūkininkai,išdalino žmonėm.Tik imkit kiek norit.Nes tokios supirkimo kainos varo tik i bankrotą.

  8. būtų gerai, jei ūkininkai turėtū galimybę pieną atvežti į miestą, tada mes jo iš prekybos centrų nepirktumėm.

  9. Atveškit pieną į miestą, tikrai daug žmonių pirks, ir nereikės pilti lauk, ar skūstis, kad supirkimo kainos mažos…

  10. Nepilkite pieno ,mes miesto zmones pirksime.

  11. Anykštėnė

    Reikia kaimiško turgelio paviljono ir bus ir mums gerai ir ūkininkams. Visi rajonai turi.

  12. stai ka sukure per 31 metus partiniai ir ju partijos ,kokia valdzia tokia ir tvarka

  13. Bet valstiečių-žaliųjų sąjungos sąrašo rajono politikas iš tarybos atėjęs į turgaus administravimą per 4-is valdymo metus net piršto tuo tikslu nepajudino, o dabar kartu su jaučių fermų valdytoju ir fermos direktoriumi tik kapinių skatmenizavimu iš tų pačių ūkininkų sumokėtų mokesčių per kitą partiją suka planą-chuliganą.

  14. Dėkokit ožio gaujai !

    Viską sunaikino ,o koperacijos ima viršų .

  15. Tai juk ir patys ūkininkai nesusitaria tarp savęs, nėra vienybės. vieni pieną pila į laukus, kanalizaciją, dalija veltui, o kiti kaip ir anksčiau tiekia pieninėms, pienovežiai kaip važiavo, taip tebevažinėja. Valdžia nerodo jokio dėmesio, nieko nekomentuoja, neteikia jokių vilčių, pienininkai irgi abejingai tyli, net ir TV žinios ta tema nieko neberodo. Visiškas fiasko.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.