Anykščiuose – jaunųjų kūrėjų balsai

Liepos 3-ąją, šeštadienį, 20 val. prie Antano Baranausko klėtelės – ypatingas kūrybos vakaras. Čia savo talentus atskleis patys gabiausi rašantys Lietuvos jaunuoliai.

„Birželio pabaigoje Anykščių nuolatinių gyventojų skaičių papildė riebios dvi dešimtys atvykėlių. Čia savaitei įsikūrė Lietuvos rašytojų sąjungos organizuojama jaunųjų filologų stovykla Vasaros akademija“, – taip šią žinią nacionaliniu mastu paskelbė Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkė Birutė Jonuškaitė.

Tai ji nuo 2004 m. kiekvieną pavasarį įvairiose Lietuvos vietose suburia gabiausius literatūros kūrybai vyresniųjų klasių moksleivius. Antrus metus iš eilės Vasaros akademija įsikūrė Anykščiuose.

„Nykščio namai“ šiemet svetingai priėmė kūrybingus moksleivius iš Biržų, Klaipėdos, Kybartų, Molėtų, Raguvos, Kalvarijos, Vilniaus, Kauno, Lazdijų, Kuršėnų bei iš pačių Anykščių.

Intensyvi programa su paskaitas skaitančiais Vasaros akademijos lektoriais šią savaitę vis papildoma ir pažintinėmis išvykomis po Anykščius. Rašytojas Rimantas Vanagas jauniesiems kūrėjams realiose erdvėse pasakoja apie savo knygų herojus, Anykščiuose gyvenusius ir čia pėdsakus palikusius, o rašytoja Gintarė Adomaitytė savo paskaitai vietą pasirinko Bronės Buivydaitės memorialiniame muziejuje. Akademijos veiklą savo fotoaparatu kruopščiai fiksuoja stovyklos kuratorius rašytojas Ričardas Šileika.

Šeštadienio vakaras prie Klėtelės bus ypatingas – kuriantį jaunąjį Antaną Baranauską  menantis seniausias Anykščių miesto pastatas vėl klausysis, ką dabar mąsto ir rašo XXI a. pradžios jaunimas, iš kurio būrio išaugs ir būsimieji literatūros klasikai.

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus informacija

Po Anykščių klajojusi ir viešai užrašytų reikšmingų žodžių ieškojusi Vasaros akademijos kompanija stabtelėjo prie Anykščių koplyčios, o prie Šventosios klausėsi rašytojo R. Vanago pasakojimo apie Karvelių šeimą.

T. Kontrimavičiaus nuotraukos.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.