Anykščių vaikų lopšelyje – darželyje „Eglutė“ įrengtas sensorinis kambarys

Mūsų lopšelį-darželį „Eglutė“ lanko per 100 ugdytinių. Esame pastebėję, kad daugėja vaikų, kurie jautriau reaguoja į aplinką, yra nervingesni, turi elgesio ir emocijų sutrikimų.  Covid-19 karantino poveikis dar stipriau atsiliepė vaikų psichinei ir emocinei sveikatai. Todėl mintis turėti sensorinį kambarį kilo prieš kelis metus, tačiau tam neturėjome nei tinkamų patalpų, nei lėšų.

 Suremontavus vieną darželio korpusą atsirado patalpa, kurioje nuspręsta įrengti sensorinį kambarį. O šiais metais, laimėjus  Anykščių rajono savivaldybės strateginio 2021-2023 metų veiklos plano priemonės Nr. 4.1.3.03 „Visuomenės sveikatos projektų vykdymas“ projektą ir gavus lėšų, darbai sparčiai pajudėjo į priekį.

Sensoriniame kambaryje galima rasti burbulų vamzdį, kuris keičia spalvas, o viduje esančios žuvytės juda į viršų ir žemyn bei atrodo stulbinančiai tamsioje aplinkoje, šviesos pluoštelių užuolaidą, kuri užtikrina vaizdinę ir lytėjimo stimuliaciją, akvariumą su medūzomis, vandens projektorių ir šviečiantį kubą. Šios priemonės raminančiai veikia vaikus, normalizuoja pojūčius. Be šių vaizdinių priemonių yra ir šviesos stalas, jungiamoji šviečianti dėlionė, leidžianti vaikams žaisti spalvomis, lavinti motoriką. Pavargę vaikai gali pailsėti ant sėdmaišių ir pasiklausyti ramios muzikos, kurią keičia miško, jūros ošimas, paukščių čiulbėjimas.

Džiaugiamės, kad kambarį išbandę vaikai liko sužavėti ir net pavadino jį stebuklų kambariu.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Kristina Stumbrienė

9 komentarai

 1. ne anykštėnas

  O tai ,šis darželis privatus, ar valstybinis?

 2. Nu šaunu,kad tokias galimybes turi Anykščių vaikučiai.

 3. įdomu kodėl niekur nepažymima apie šių įrenginių atitikimą higienos normoms, taikomoms ikimokiklinio ugdymo įstaigų inventoriui. Taip pat neaaišku ar darželis turi kitus būtinus sertifikatus dėl šių daiktų naudojimo ugdymo įstaigoje?

  • kad labai gudrios mamos iš vis turėtų vaikus auginti namuose, o ne leisti į darželius ir viskuom nepatenkintos naudoti didžiulius biudžeto pinigus, skirtus vieno darželinuko išlaikymui.

  • Supermamytei

   Ant ko norėtumėte, kad būtų pažymėta? Kokio šrifto pageidautumėte? Ar nereikia informaciją pateikti 3 kalbomis?
   Jei netrolinat, tai pritingi žmonės supranta, kad atitikties dokumentacija laikoma tarp dokumentų, o ne klijuojama ant inventoriaus.

   • svarbu, kad neatsitiktų taip kaip su TVIC tubingo pramogų trasa ir jos įrengimo dokumentais.
    o vaikų tėvai, paslaugos gavėjai turi teisę į informaciją ir garantijas, kad vaikai paliekami saugioje, nekenksmingoje aplinkoje, pritaikytoje vaikų ugdymui ir priežiūrai.

 4. Labai džiugu, kad rašomi projektai, rūpinamasi mažylių sveikata. Šaunuolės darželio darbuotojos, sugebančios taip viską gražiai paruošti, tiesiog fantastiškai atrodo šis kambarys. Ne veltui vaikučiai ir pavadino stebuklų kambarėliu. Čia ir suaugusiam patiktų atsipalaiduoti, kad kas leistų…, bet lai džiaugiasi mažieji.

 5. Anykščiai-literatūrinis miestas, bet kodėl nevartojami lietuviškos reikšmės žodžiai ikimokiklinio ugdymo įstaigose?
  sensòrin‖is [lot. sensorius], juntamasis, susijęs su pojūčiais; jutiminis.
  Šaltinis: Tarptautinių žodžių žodynas,

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.