Anykščių savivaldybę šildys saulės energija

Anykštėnas į redakciją atsiuntė nuotrauką, kurioje matosi, kad ant rajono savivaldybės pastato stogo montuojamos saulės baterijos.

Vyriškis susirūpinęs, ar tik savivaldybėje nesugedo šildymo sistema ir ar saulės baterijų atsiradimas ant namo stogo neprognozuoja atšalimo…

NYKŠČIAI

14 komentarų

 1. Profesionali žiniasklaidos priemonė turėtų iš karto parašyti, kad „kaip prieš kelius metus ir buvo nuspręsta rajono Taryboje, prasidėjo saulės baterijų montavimo darbai“

  • “profesionalai“ žiniasklaidai už tokią informaciją sumoka savivaldybės administracija, o nemokama informacija – kaip dovanotas arklys- tokia kokią gavote 🙂

 2. matomai tas anykštėnas iš sovietinių laikų užsilikęs ir neskaitantis savivaldybės naujienų. Tegul daugiau bendrauja socialiniame tinkle arba pakalba su anykštėnais p. Marijona ar p. Juozu telefonu ir viską žinos.

 3. Vis kažko nepatenkinti.Geriau padidžiaugim,kad pavasaris atėjo.

  • Pastebėjimas

   Vienas daug kam pažystamas ir žinomas anykštėnas viešoje erdvėje yra pakomentavęs, kad savivakdybė turi nusistačiusi savotiškas bendravimo taisykles ir nekomunikuoja su gyventojais ar kitais interesantais, kurie nera savos komandos nariai. Tai gal dėl to ir apie stiklinio stogo su saulės kolektoriais įrengimo darbus nėra nei išorinės informacijos prieobjekto, nei komunikacijos per internetines savivaldybės informavimo priemones.
   O gal čia kokie ateiviai ant stogo savo “ antenas“ montuoja paslapčia?

 4. tikriausiai tik Anykščių savivaldybės finansuojamuose arba jos kontroliuojamose objektuose taip nesilaikant darbų saugos vykdomi darbai!

 5. auksinės mintys

  Tai negi vėl anykštėnams šiluma pabrangs – juk pagal rašinėlį savivaldybę šildys saulutė ir pastatas todėl mažiau naudos UAB „Anykščių šiluma“ tiekiamos šiluminės energijos ? Saulės elektrinei pinigėliai iš rajono biudžeto – ar nebeliko biudžetinių įstaigų, kurioms reikia kiauras sienas apšiltinti, kad vėjai šilumos neišpūstų ?

  • Kiek atsimenu, taryba pritarė kelių pastatų padengimui saulės elektrinės moduliais

   • dar nevėlu tai pačiai tarybai nubalsuoti, kad visa saulės elektrinių pagaminta/sugeneruota energija būtų skirta šilumos gamybai UAB „Anykščių šiluma“ įmonėje – techniškai tai labai paprasta… elektros tenai katilinėje sumontuojami kartu su apskaita, kuri leidžia sunaudoti tik tiek elektros energijos vandens kaitinimui, kiek pagaminta „žaliosios energijos“…

 6. Ir ant kultūros namų stogo moduliai uždėti.

 7. pasinaudoji google ir žinai
  GEGUŽĖS 19 d., 2020
  Gautas finansavimas atsinaujinančių energijos išteklių diegimui Anykščių rajone
  Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija skyrė finansavimą pagal Klimato kaitos programos priemonę „Atsinaujinančių energijos išteklių (saulės, vėjo, geoterminės energijos, biokuro ar kitų) panaudojimas visuomeninės ir gyvenamosios (įvairių socialinių grupių asmenims) paskirties pastatuose“ keturiems Anykščių rajono savivaldybės objektams.

  Bendras skirtas finansavimas šiems projektams – daugiau nei 190 tūkst. eurų.

  Anykščių r. Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijai: „Atsinaujinančių energijos išteklių (saulės) panaudojimas Anykščių r. Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijos pastate“ (68 836,50 Eur)
  Anykščių Antano Vienuolio progimnazijai: „Atsinaujinančių energijos išteklių (saulės) panaudojimas Anykščių Antano Vienuolio progimnazijos pastate“ (45 159,75 Eur)
  Anykščių rajono savivaldybės administracijai: „Atsinaujinančių energijos išteklių (saulės) panaudojimas Anykščių rajono savivaldybės administracijos pastate, J. Biliūno g. 23, Anykščiai“ (20 010,00 Eur)
  Anykščių kultūros centrui: „Atsinaujinančių energijos išteklių (saulės) panaudojimas Anykščių kultūros centro pastate“ (60 596,25 Eur)

 8. gal kas girdėjo kaip vertina šį savivaldybės stogo stiklinimo projektą garsus anykštėnas, politikas architektas-dizaineris? Ar nemato trūkumų dėl modernumo ir kitų konstrukcinių elementų, užtikrinančių gaisrinės ir darbo saugos pagal bendruosius šlaitinio stogo įrengimo reikalavimus? Gal čia turėtų būti turėklai stogo pakrašty ir takelis aptarnaujančiam techniniam personalui ar turistams, norintiems apžiūrėti Anykščių miesto panoramą nuo savivaldybės stogo ? Ar kas juos jau liberaliai išbarškino iš įrengimo darbų sąmatos?

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.