Anykščių ligoninei reitingai nepalankūs

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), remdamasi naujausiais Higienos instituto duomenimis apie mirštamumą nuo infarkto ir insulto per 30 dienų po hospitalizacijos pradžios, išplatino sąrašą, kuriame pagal šį rodiklį reitinguojamos ligoninės.

Sąraše nurodytos 54 gydymo įstaigos. Pagal mirtingumą nuo infarkto blogiausiai įvertinta Mažeikių ligoninė, Mykolo Marcinkevičiaus ligoninė, Švenčionių rajono ligoninė, Tauragės ligoninė. Pagal mirtingumą nuo insulto – Švenčionių ligoninė, Trakų ligoninė, Kėdainių ligoninė, Raseinių ligoninė, Anykščių ligoninė, Ukmergės ligoninė.
Mirtingumas Lietuvoje nuo infarkto Lietuvoje siekia 14,72 proc., tuo tarpu Anykščių ligoninėje – 23,81 proc.
Mirtingumas nuo insulto Lietuvoje sudaro 19,97 proc, o Anykščių ligoninėje – 31,08 proc.
Pasak SAM, aukštas ir labai aukštas (nuo 26 proc. iki 44 proc. visų hospitalizuotų ligonių) mirtingumas nuo ūmaus miokardo infarkto yra beveik pusėje – vienuolikoje iš dvidešimt šešių – šalies ligoninių, o mirtingumas nuo galvos smegenų insulto (nuo 24 proc. iki daugiau nei 55 proc.) – šešiolikoje iš trisdešimt devynių ligoninių. Mirtingumo vidurkiai – 24,1 proc. nuo ūmaus miokardo infarkto ir 23,9 nuo galvos smegenų insulto – yra vieni didžiausių Europos Sąjungoje (ES).
NYKŠČIAI

9 komentarai

 1. Nu vyr daktarui belieka i polytika eiti

 2. Kokie reitingai ? Gal pakaktu musu, vietiniu gyventoju paklausti – reikalinga mums ligonine, ar ne ? Kodel as privalau moketi visus mokescius, bet balso teise neturiu ? Kaip Stalino laikais- sprendzia partija? Idomu, kuri ?

  • stalino partija ir dabar eilę metų ligoninę iš biudžeto maitino. Tik dabar jie kitaip persivadinę – socdemais…

 3. jei tik senas žmogus,garantija—mirtis

 4. Kakė Makė

  Tai va kodėl „Anykšta“ Vaiginą taip reklamuoja ir į merus „prastuminėja“… Ale matai, ne veltui matyt tas V.Tomkus „Respublikoje“ tokį garsų KGB „Sąrašą“ atspausdino… Kvepia diversija, a ne ?

 5. Merfio dėsnis

  Merfio dėsnis : Jeigu jau gali kas nors būti blogiau – tai būtinai D.Vaugino vadovaujamoje ligoninėje ! Nu ir naaa…

 6. Gydziau artima zmogu, tai apsaugok ir apsviesk nuo tokio gydymo

 7. Anykštėnas

  O aš galvoju, kad tie reitingai blogi dėl to, kad dauguma senyvo amžiaus gyventojų mūsų mieste, tai kaip nebus didelis mirtingumas. O ligoninėj gydžiausi ne vieną kartą ir tikrai esu patenkinta.

 8. Komentuoja nebuve palatoj:man 67,buvau 3k ACiU Gyvenu

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.