Vasario mėnesį baigtas vykdyti Klimato kaitos specialiosios programos lėšomis finansuojamas projektas „Geoterminės energijos šaltinių įdiegimas Anykščių Šv. Apaštalo Evangelisto Mato bažnyčioje“ ir maldos namuose buvo įrengtas šildymas.
Pasiteiravus, ar dar yra poreikis šildyti bažnyčią, nes sąlyginai jau nebešalta, „Nykščiams“ klebonas Petras Baniulis, sakė, kad dar per anksti pasikliauti tik gamta. „Naktimis įjungiame, kad pašildytų. Žinoma, erdvės ir plotai dideli, neprišildysi iki kambario temperatūros, tačiau rankos jau nešąla“, – sakė P. Baniulis. Jis pridūrė, kad į naujovę teigiamai reaguoja ir parapijiečiai.
Lietuvoje geoterminio šildymo bažnyčiose idėjos pradininku galima pavadinti kleboną Eigantą Rudoką. Jo iniciatyva 2003 m. toks šildymas buvo įrengtas Vilniaus Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje. Geoterminis šildymas tuomet buvo padarytas „iš bėdos“, nes tą žiemą, tarp Kalėdų ir Naujųjų metų, įvyko avarija ir bažnyčia liko be centralizuoto šildymo. Tada bažnyčios klebonas sugalvojo, kad reikia paieškoti kitokių būdų šildytis. Po poros metų geoterminis šildymas buvo įrengtas Vilniaus Šv. Kazimiero bažnyčioje, Telšių Šv. Antano Paduviečio katedroje, Pasvalio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje ir dar daugiau nei dešimtyje šalies maldos namų.
NYKŠČIAI
fainuolis mūsų kiebonas
Kaip gerai, dabar visiems maloniau ir šilčiau bus! O plius dabar kaip katilai internetu taip lengvai pasiekiami, tai kam šalti 🙂 https://www.katilai.lt/