Anykščiai vėl radijo eteryje – šį kartą žirgyno „Vilartas“ savininkė Vilmantė Veršulienė

LRT mediateka nuo praėjusių metų rudens pristato naują laidą „Nepaprasti žmonės“, kurią veda įvairiausias žmonių istorijas mėgstantis rinkti LRT RADIJO žurnalistas Edvardas Kubilius.

„Žiūrovų laukia 10 nepaprastų susitikimų su nepaprastais žmonėmis, kurių kasdienė veikla, gyvenimo filosofija ir požiūris į kitus tiesiog jaudina, įkvepia ir žavi. Drąsiai galiu pasakyti – be šių žmonių Lietuva būtų kitokia“, – sako žurnalistas.

E. Kubiliaus teigimu, Lietuvoje yra daug ypatingų, bet dar neparodytų žmonių, todėl jo tikslas – tokius žmones surasti ir apie juos papasakoti.

LRT Radijo naujienų  tarnybos laidų vedėjas Edvardas Kubilius neseniai lankėsi Anykščiuose ir kalbino Kavarske esančios kavinės „Šaltinis“ savininką Algirdą Gansiniauską. Šį kartą korespondento pašnekovė –Niūronyse įsikūrusio  žirgyno „Vilartas“ savininkė Vilmantė Veršulienė.

„Niekada neleidau rūkyti ant žirgo. Nes yra ir posakis, kad 2 g nikotino ir žirgą nužudo. Žirgą tu turi gerbt“, – sako anykštėnė Vilmantė Veršulienė, buvusi profesionali raitelė, garsiajame Niūronių kaime jau 16 metų turinti savo žirgyną „Vilartą“.

Vilmantė vairuoja ir „Porsche“, ir traktorių, mat pati pluša žirgyne.

„Tikrai vairuoju ir traktorių, ir karietą vairuoju, žoliapjovę-traktorių vairuoju. Bet iš šono kitą kartą atrodo, kad tokia ponia traktorių nevairuoja“, – juokiasi.

Vilmantė turi ir dar vieną savo verslą – autoservisą Anykščiuose.

„Yra žmonės, kurie tą darbą dirba, ir aš nesikišu, nes nieko nesuprantu apie tai. Iš tikrųjų labai sudėtinga, nes norinčių dirbti žmonių nebėra. Pašalpos gal gadina“, – pasakoja ji.

Vilmantė taip pat rūpinasi, kad Anykščiuose turistams būtų gera.

„Turistų srautai padidėjo, kai atsirado Medžių lajų takas. Žmonės pradėjo čia plūsti pasivaikščioti tuo taku, bet jie neturėjo kur valgyti, neturėjo kur permiegoti. Tada visi puolėme kažką daryt“, – sako Anykščių turizmo klasterio valdybos narė, žirgyno „Vilartas“ savininkė Vilmantė Veršulienė.

Ved. Edvardas Kubilius

7 komentarai

 1. senas anykštėnas

  Gal Vilmantė tegu papasakoja kaip tapo žirgyno ir autoserviso savininkė. Nuo kada tapo profesionale sportininke.
  Kažkaip tai nesueina galai.

 2. Moteriške gal ir profesionliai joja, bet reik mažiau reklamuotis, turint omenyje jos šeimos istoriija- tai elementariai neatsargu

 3. „Iš tikrųjų labai sudėtinga, nes norinčių dirbti žmonių nebėra. Pašalpos gal gadina“, – pasakoja ji.“

  Ne pasalpos gadina zmones – zmones gadina verslininku godumas,kai ju mokami atlyginimai yra tokie mazi,kad nedaug kuo skiriasi nuo pasalpu.

  Europoje atlyginimai uz ta pati darba 3 ar 4 kartus didesni,o Lietuvoje prekiu ir paslaugu kainos jau pralenke Europa. Jei zmogus dirba – ir visvien neuzdirba…tai nelieka jokio skirtumo ar dirbti ar is pasalpos gyventi.

  Lietuvoje ne darbas – o vergove. Verslininkai nenori dalintis pelnu su tais kurie jiems ta pelna uzdirba. Ir uzsisuka uzburtas ratas: Verslas negali gerai uzdirbti – nes zmoniu perkamoji galia maza. O zmoniu perkamoji galia maza – nes verslas nenori dalintis savo pelnu su darbuotojais. Zmonems net dirbti neapsimoka.

  Verslinikas vazineja su porsu – darbininkas vazineja su autobusu…ir gaunasi,kad vidutiniskai abu vazineja su opeliu.

 4. aš tamistom pasakysiu,kad

  žiūrėkit į savas bėdas,ypatingai į sveikatos problemas,kaip pasirinkti gydymo įstaigą,kad greičiau pakliūtum pas specialistą ne per 2 mėn.,o per savaitę ir gautum rentgeno procedūros apyrašą irgi ne per2 mėn.Prieteliai,žirgynas turi savo problemas,o jūs savo, gal dar didesnes,tai jas ir spręskit pas daktarus, nes su jais ne ,juokas,kol sulauksi eilės gali nebereikėti,nors ligoninės palatos apytuštės.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.