Alfredas Motiejūnas: „Nustebau, kad mane, paniurėlį, pamatę žmonės šypsosi“

Lapkričio 14 –osios vakarą Anykščių kultūros centre atidaryta anykštėno fotografo Alfredo Motiejūno paroda, kuria jis pažymėjo jubiliejų – 50 metų, kai rankoje laiko fotoaparatą.

„Paroda galėjo įvykti dieną anksčiau ar vėliau, bet žinau, kad fotografuoti pradėjau lapkričio viduryje. Pirmieji modeliai buvo kaimynų šuo, vaikai, kalakutai“, – sakė A. Motiejūnas.
Pristatydamas parodą, kurioje daugiausia eksponuojami žmonių portretai, fotografas sakė, kad ir pats yra nustebęs dėl to, kiek daug besišypsančių žmonių užfiksavo fotografijose. „Nustebau, kad mane, paniurėlį, pamatę žmonės šypsosi. Stengiausi, kad parodoje besišypsančių žmonių portretų būtų mažiau“, – sakė A. Motiejūnas.
Fotografą kalbinusi J. Biliūno gimnazijos bibliotekininkė Renata Miškinienė pastebėjo, kad šiemet A. Motiejūnas sulaukė tarptautinio įvertinimo, jo darbai apdovanoti keliuose tarptautiniuose konkursuose. A, Motiejūnas sakė, kad apdovanojimų nusipelnė jo senesni darbai, kuriuose fiksuoti žmonės, ir prognozavo liūdną portretinės fotografijos ateitį. „Paminėsit mano žodį, tokios fotografijos nebebus. Anksčiau išsitraukus fotoaparatą žmonės kitaip reaguodavo, geranoriškai, dabar sako: „Tik pabandyk, sužinosi“… Man atrodo, kad mes jau bijome savo šešėlio. Portretinė fotografija bus studijinė, reklaminė, bet tokios natūralios jau nebe“, – sakė jis. Beje, fotografas prašė nelyginti nei jo, nei kitų fotografų ar jo mokinių darbų, nes fotografas atspindi savo laikmetį.
Paklaustas, kokie artimiausi jo kūrybiniai planai, A, Motiejūnas neatviravo. „Dabar planuoju eiti gerti vyno… Negaliu sakyti, kai tiek konkurentų“, – juokavo jis.
Išties į jubiliejinės parodos atidarymą susirinko pilna Kultūros centro antro aukšto fojė, tarp žiūrovų buvo daug A. Motiejūno bičiulių fotografų ir jo mokinių.
Bene įspūdingiausią dovaną fotografui įteikė jo bičiuliai žvejai, kurie pasakojo, kad sunkiai įpratino A.Motiejūną žvejoti, bet dabar jau bijo, kad jis neatvažiuotų ir visų žuvų Rubikiuose neišgaudytų. O kad fotografas pagautų savo gyvenimo žuvį, bičiuliai jam padovanojo specialų maišelį su visa žuviai gaudyti skirta įranga.
O kas neturėjo laiko užsukti į parodos atidarymą ar nemėgsta žmonių šurmulio, gali parodos apžiūrėti užsukti į Kultūros centrą.
Linas BITVINSKAS

Vienas komentaras

  1. saunu buvo,saunuolis ALFREDAI ,sugrizau pabuti su buvusiais mylimais ,zmonemis,sirdi suvirpino ir daug tau kuo geriausios kloties ,vaikystes drauge

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.