A. Baranausko premijos laureatą kilnojo etikos sargai

Pranešama, kad Vilniaus universiteto (VU) Centrinė akademinės etikos komisija (CAEK) svarstė universiteto Tarybos nario ir Filologijos fakulteto profesoriaus, pirmojo Antano Baranausko premijos laureato  Pauliaus Subačiaus elgesį dėl galimo akademinės etikos pažeidimo.

Filosofijos fakulteto profesorius, Mokslo ir teorinės filosofijos katedros vedėjas Albinas Plėšnys ir to paties fakulteto docentas, buvęs VU prorektorius Kęstutis Dubnikas į CAEK kreipėsi dėl prof. P. Subačiaus veiklos, žeminančios Vilniaus universiteto Tarybos nario vardą bei kitus akademinės bendruomenės narius.

„Kreipimosi pareiškėjai prašė išnagrinėti prof. P. Subačiaus elgesį VU filosofijos magistro programos studento Vytauto Vyšniausko atžvilgiu.
Kreipimesi prašoma išnagrinėti, ar prof. P. Subačiaus viešojoje erdvėje surengtos patyčios iš to paties studento V. Vyšniausko mokslinio straipsnio „Logos“ žurnale bei Seime minint Sąjūdžio 30-metį pasakytos kalbos ir užgaulūs bei mokslinę kompetenciją menkinantys teiginiai ir komentarai žemina VU Tarybos nario ir profesoriaus garbingą vardą bei pažeidžia akademinę etiką dėl bendruomenės nario diskriminacijos ir jos toleravimo bei išreikšto bendruomenės nario gebėjimų, pažiūrų ar asmeninių savybių menkinimo.

Į CAEK kreipęsi akademikai teigia: „Filologas prof. P. Subačius, nebūdamas nei filosofijos bendrai, nei juolab analitinės filosofijos, kuriai priklauso komentuojamas straipsnis, žinovu ir ekspertu, neturi kompetencijos teigti, kad straipsnis tik tariamai mokslinis, kai tuo tarpu šios srities specialistas Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto Filosofijos instituto direktorius docentas Jonas Dagys, įvertinęs straipsnį kaip kokybiškai tinkantį mokslinei periodikai, rekomendavo autoriui jį nusiųsti žurnalo „Logos“ redakcijai.“

Kreipimosi pabaigoje pateikiami pavyzdžiai iš ankstesnių prof. P. Subačiaus šaipymųsi iš studento V. Vyšniausko, kurie kartojasi dar nuo 2015 m., P. Subačiui vis žeminant studentą dėl pažiūrų, menkinant jo asmenines savybes bei gebėjimus“ – skelbė portalas www.propatria.lt

Komisija akademinės etikos pažeidimų A. Baranausko premijos kandidato elgesyje nenustatė. Pauliui Subačiui premija skirta už monografiją „Antanas Baranauskas. Gyvenimo tekstas ir tekstų gyvenimai“ 2010 metais.
ŠILELIS

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.