7 būdai, kaip pritaikyti namus vyresnio amžiaus žmonėms

Senstant namai turėtų keistis kartu su mumis, kad juose būtų saugi ir patogi aplinka. Sukurdami senatvei palankią gyvenamąją erdvę ne tik užtikrinsime vyresnio amžiaus žmonių gerovę, bet ir skatinsime jų savarankiškumą bei gerinsime gyvenimo kokybę. Yra daugybė būdų, kaip pritaikyti namus vyresnio amžiaus žmonėms – nuo saugių vonios kambarių projektavimo iki pagalbinių technologijų diegimo. 

Saugus vonios kambarys

Vonios kambarys yra esminė erdvė, kurioje vyresnio amžiaus žmonėms svarbiausia rūpintis saugumu. Dėl slidžių paviršių ir tinkamos atramos trūkumo gali įvykti nelaimingų atsitikimų. Neslystantys vonios kilimėliai iš formadore.lt yra paprastas, bet veiksmingas sprendimas. Šie kilimėliai užtikrina sukibimą ir sumažina kritimo riziką įlipant į dušą ar vonią arba išlipant iš jų. 

Be to, vonios kambaryje prie tualeto ir dušo zonoje strategiškai išdėstyti turėklai suteikia papildomos atramos ir stabilumo.

Kruopščiai suplanuotas apšvietimas

Vyresnio amžiaus žmonėms būtina gerai apšviesti namus, nes silpstant regėjimui gali būti sunku orientuotis pritemdytose patalpose. Tinkamas apšvietimas sumažina suklupimo ir griuvimo riziką. Koridoriuose ir laiptinėse įrenkite lemputes su judesio jutikliais, kad jos automatiškai užsidegtų artėjant žmogui. Toks būdas ne tik pagerina matomumą, bet ir taupo energiją, nes lemputės išsijungia, kai yra nenaudojamos. O patalpose, kuriose vyresnio amžiaus žmonės praleidžia daug laiko, pavyzdžiui, svetainėje ar miegamajame, pasirinkite reguliuojamą apšvietimą, kad būtų atsižvelgta į individualius pageidavimus ir poreikius.

Prieinami įėjimai

Norint užtikrinti, kad vyresnio amžiaus žmonės galėtų lengvai įeiti į namus ir išeiti iš jų, svarbu parengti prieinamus įėjimus. Pašalinę tokias kliūtis kaip laiptai ar stačios nuokalnės, į būstą pateksite be vargo. Įrengus rampas ar nuožulnius takus galima pritaikyti judėjimo priemones, pavyzdžiui, neįgaliųjų vežimėlius ar vaikštynes. Be to, platūs ir gerai prižiūrimi takai, turėklai bei tinkamas lauko teritorijų apšvietimas prisideda prie patogios ir saugios namų aplinkos kūrimo.

Išmaniosios namų technologijos

Technologijų pažanga leido sukurti namų aplinką, prisitaikančią prie besikeičiančių vyresnio amžiaus žmonių poreikių. Išmaniosios namų technologijos, pavyzdžiui, balsu valdomi asistentai ir automatizuotos sistemos, užtikrina patogumą. Šios technologijos leidžia žmonėms balso komandomis arba mobiliaisiais įrenginiais valdyti įvairius namų aspektus, tarkim, apšvietimą, temperatūrą ir apsaugą. Išmanieji jutikliai taip pat gali aptikti griuvimus ar avarines situacijas ir siųsti perspėjimus slaugytojams ar pagalbos tarnyboms, taip užtikrinant skubią pagalbą.

Apgalvota grindų danga

Grindų dangos pasirinkimas yra itin reikšmingas, užtikrinant vyresnio amžiaus žmonių saugumą ir judėjimo patogumą. Rinkitės neslidžias grindų dangas, garantuojančias sukibimą ir sumažinančias griuvimų riziką, pavyzdžiui, neslidžias plyteles arba vinilą. Lygūs perėjimai tarp skirtingų grindų tipų, ypač tokiose vietose kaip slenksčiai, padeda išvengti pavojaus suklupti. Be to, pašalinkite arba pritvirtinkite laisvai patiestus kilimus.

Virtuvės pakeitimai

Virtuvė yra kasdienės veiklos centras, todėl ji privalo būti pritaikyta vyresnio amžiaus žmonėms. Pažeminkite stalviršius, kad jie būtų pritaikyti neįgaliųjų vežimėliuose sėdintiems ar riboto judrumo žmonėms. Įrengus ištraukiamas lentynas ir stalčius, daiktai bus lengvai pasiekiami – nereikės stiebtis ar lankstytis. Spinteles su svirtinėmis rankenėlėmis lengviau valdyti vyresnio amžiaus žmonėms, turintiems silpnesnę rankos jėgą. Beje, kontrastingų spalvų spintelės ir prietaisai padeda regos negalią turintiems asmenims atpažinti skirtingus virtuvės elementus.

Patogūs baldai

Pritaikius baldus vyresnio amžiaus žmonių poreikiams, užtikrinamas jų komfortas ir gera savijauta. Kėdės ir sofos su tvirtomis, atraminėmis pagalvėlėmis bei aukštesnėmis sėdynėmis palengvina judėjimo sutrikimų turintiems asmenims atsisėsti ir atsikelti. Ergonomiškos konstrukcijos, pavyzdžiui, atlošiamos kėdės su įmontuotais pakėlimo mechanizmais, padeda pereiti iš sėdimos padėties į stovimą. O reguliuojami stalai leidžia prisitaikyti prie įvairaus aukščio ir skatina taisyklingą laikyseną.

Sukurti senatvei palankius namus – apgalvotas procesas, kurio metu atsižvelgiama į unikalius vyresnio amžiaus žmonių poreikius ir jiems kylančius iššūkius. Pritaikę minėtas priemones sukursite aplinką, leidžiančią senjorams džiaugtis namais ilgus metus!

Užsak. Nr. 2689

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.