3 eurų klausimas arba Kodėl tokios brangios pramogos?

Praūžusi Miesto šventė ne tik sukėlė gerų emocijų, bet iškėlė ir tam tikrų klausimų. Portugalijoje gyvenanti anykštėnė Ernesta Žukauskaitė – Monteiro, atkreipė dėmesį, kad šventės rengėjams yra ko pasimokyti iš portugalų, ypač tuo, kad nepaversti šventės kai kurių įmonių biznio vieta.
Ernestą Žukauskaitę – Monteiro nuliūdino tai, kad daugelis pramogų vaikams buvo mokamos ir palyginus brangios. „Kaip pasaulio anykštėnė, sugrįžusi į gimtąjį miestą ir užsukusi į miesto šventę, galiu konstatuoti, kad anykštėnai gerai gyvena. O gal iš mūsų, sugrįžusių „užsieniečių“, tikimasi, kad papildomos pramogos šalia nemokamų kultūrinių renginių mums pasirodys pigios? Iš tiesų, jausmas priešingas. Taip, čia tikrai gera sugrįžti, kaip skelbia miestas. Tačiau jai esu pripratusi prie miesto švenčių Portugalijoje, kur absoliučiai visi renginiai ir pramogos yra nemokami…Gal miestui trūko rėmėjų? Visos vaikiškos pramogos mokamos, tiek pripūstas namas pastrakaliojimui, tiek mašinėlės, štai kamuolys ant vandens 5 eurai už 5 minutes. O nučiuožti lynu per upę – 3 eurai“, – palygino ir iškėlė klausimą E. Žukauskaitė – Monteiro.
Be to, ji mato ir dar vieną dalyką, kad ne tik imami pinigai už paslaugas, bet ir reklamuojamasi. „Keista, kad organizatoriams nepasirodė netaktiška, kad ši įmonė atvirai reklamuoja savo paslaugas. Jei reklamuojasi, gal tas nučiuožimas visgi turėtų būti nemokamas? Žmonės išbandys, ir gal nuvažiuos į slėnį pasikarstyti medžiais ir čiuožti lynu už pinigus ir šventės, ir ne šventės metu. Reklamuojiesi, tad būk vienu iš rėmėjų“, – teigė ji.
Mums daugelis dalykų atrodo tarsi ir savaime suprantami, gerai, kad yra tų, kurie matė ir patyrė daugiau. Manome, anykštėnai pritartų, kad kaip Portugalijoje visos pramogos būtų nemokamos, ar bent jau už minimalų mokestį – jei jau šventė, tai šventė.
NYKŠČIAI

22 komentarai

  1. Tikra tiesa,aptarnavime daug ko trūksta.

  2. Vietoje to, kad už žolės pjovimą upėje sumokėjo ~2000€, galėjo nupirkti pramogas šventės dalyviams.

    • O tai kų daryt, jei kombainioro savo neturim, o samdyti akmenis iš upes surinkinėja, vietoj žolas pjavimo. Ar čia kad kitų roz neprašytų, ar kad mūsų durneliai katučio plotų- kokia ch…a mašina

      • gal tas upės kombainistas paskui sėdo prie tikro kombaino vairo kieno nors laukuose, kas reguliuoja užsakymus upėje pjauti.

  3. Už tat žuvis

    pas mumis pigi – tik 22 eurų užu kilagramų

  4. Nesupratimas ar nesuvokimas

    Jeigu viskas yra nemokama kurioje nors Lietuvos ar užsienio miesto šventėje, tai vadinasi už visas paslaugas SUMOKA RAJONO SAVIVALDYBĖ, KURI TAIP PAT NAUDOJA BIUDŽETO LĖŠAS.Dar gali mokėti verslininkai, kurių kaip žinome ant pirštų galima rajone suskaičiuoti vos vos pasiturinčius.O savivaldybė, kaip buvo rašoma – neturėjoj šiemet lėšų, tai nereikia svaigti apie Portugaliją, kurioje gyvenimo lygis yra kelis kartus aukštesnis ir valstybė turi galimybę sumokėti per didžiąsias šventes už visas pramogas.
    Ir apskritai, labai keistai Anykščiuose atrodo, kai daugelis, gyvenančių anykštėnų užsienyje atvykusieji, nori, kad juos vaišintų ir lenktųsi, neva žiūrėkit, mes atvykome, mus pagerbkite.
    Man atrodo, atvykusieji, turintys pinigų, turėtų norėti padaryti miestui ir žmonėms (jeigu yra tikri miesto patriotai) kokią dovaną ir patys padovanoti kokį koncertą ar pramogą miestui.O dabar tik prašymai ir reikalavimai.Juk atvykusieji , kaip ir čia gyvenantys, yra tokie patys anykštėnai, tai nesuprantu, kokio čia dėmesio norėjimas.Šventė puiki, kaino buvo normalios.Sėkmės.

  5. Savivaldybė, organizuodama vieną ar kitą šventę ar festivalį, suteikia galimybę uždirbti gerus pinigus verslininkams. Negaila, tegul tik uždirba! Tačiau jie taipogi turi bent dalį pelno skirti šventės išlaidoms padengti ar kitoms viešosioms reikmėms. Pažiūrėkim, kiek lėšų skiria rajono biudžetas turizmo infrastruktūrai gerinti, naujų turistinių objektų statybai- tos priemonės sudaro geresnes sąlygas daugiau užsidirbti. Negaila! Tačiau reikia ir prisidėti. Antra, ne dyvas, kad miesto šventė yra finansuojama iš biudžeto, tačiau kodėl nepasidengia organizavimo išlaidų Obolinės kiti festivaliai ar masiniai renginiai?

    • Aš manau, kad visi anykštėnai, kurie turi prisregistravimų Anykščių rajono teritorijoj galėtų gauti nemokamai šventes metu pramogas, o tie kurie pabėgėliai ir tik turi šaknis anykštėnų, turi mokėt šventės dalyvio mokestį ir visas dienas su tuo bilietu teip pat naudotis renginių pramogomis. Dar reikia primint, kad VIP svečiai gali už dyką ragelam nuo kalno nusileist.

      • O aš manau, kad pribrendo laikas įvesti Anykštėno kortelę, kuri suteiktų teisę anykštėnams į nuolaidas.

        • niekas nedraudžia verslui ir dabar taikyti nuolaidas. Čia tos kortelės tai kaip profsąjungos nario ar partijos nario bilietas, suteikiantis privilegijų.

          • nedraudžia, bet netaiko… Įvedus kortelę dėl nuolaidų anykštėnams su verslininkais tartųsi rajono valdžia. Va toks skirtumas

  6. Kuo brangesnės pramogos, tuomes geriau gyvenam. Ar gaila 5 eurų už 5 minutes??? Paryžiuij tokių kainų nėra.

  7. Žvilgsnis iš kaimo

    Ką tik atsidarė Anykščiuose restoranas.Nebuvo vietų visas dienas šventės metu.Visi pažįstami valgė.Prie maisto palapinių nebuvo sėdimų vietų parke.Pilvui investuoti galima kiek noriu, bet smegenims ir savęs tobulinkmui,dvasei peno visada reikia tik nemokamai.Nu tikras anykštietiškas požiūris.

  8. Komentatorius Juozas rašo, kad įvedus kažkokią „anykštėno kortelę“ su verslininkais tarusi valdžia. Tai čia taip pat kaip buvęs meras tarėsi dėl paramos? Tai kažkas labai painu.
    Be to neaiškus šio projekto iniciatorius ? Kokie kaštai projekto įgyvendinimui ir administravimui. Ar yra parengta sąmata? Iš kokių biudžeto šaltinių būtų tai finansuojama? Iš ko atimamos lėšos kortelės sistemos administravimui ir kt. procesams įgyvendinti.

    • Labai geras klausimas, ačiū. Anykštėno kortelė nėra kažkokia naujovė- ją turi Vilnius, Kaunas, Birštonas, Palanga… Informacija yra prieinama šių ir kitų miestų savivaldybių interneto svetainėse. Siūlau vienam iš mero patarėjų susisiekti su Birštono savivaldybe (geriau nuvykti) ir pasidalinti patirtimi. Šioje savivaldybėje jau dešimtmetis, kai sėkmingai veikia Birštoniečio kortelės projektas. Gyventojai turi naudos, kadangi kainos dėl nuolat atvykstančių turistų taipogi aukštos. Nuolaidos Birštoniečių kortelės turėtojams nuolat skelbiamos, jas taiko viešbučiai, maitinimo įstaigos, kitų paslaugų tiekėjai. Tai puikus projektas ir nesinorėtų, jog mūsų naujoji valdžia į jį pasižiūrėtų skeptiškai.

      • Tokios idėjos kaip „anykštėno kortelė“- viena iš populizmo apraiškų. Beje, populizmas dažnai yra poruojamas su „didžiosiomis“ ideologijomis, tokiomis kaip socializmas ar nacionalizmas.

        • Gera idėja, žingsniu ar akcija reikia vadinti viską, kas nors kiek pagerina žmonių gyvenimą. Tai gal ir algos ar pensijos padidinimą turim vadinti populizmu?

  9. Jiems nereikia.

    Nereikia valdžiai tos anykštėno kortelės, kiek metų kalba, bet jiems nereikia. O reikia paprastam žmogui jiems nereikia.

  10. Jiems tik pinigai svolacem sušaudit

  11. O kiek už vietą ima savivaldybė, turbūt ne vieną šimtą, tai apie kokią nemokamą paslaugą Jus norit.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.