„Vienos raidės istorijos“ – odė lietuvių kalbai

Gegužės 19 d. Viešosios bibliotekos bičiulius pakvietėme į gurmanišką pasimatymą su knyga, kuri pasirodė 2021 m. pabaigoje ir jau 2022 vasario mėnesį buvo paskelbta knyga rekordininke, „Vienos raidės istorijos“ buvo įtraukta į įdomiausių šalies rekordų sąrašą.

Kame gi rekordas? Ogi tame, kad visos istorijos papasakotos, naudojant žodžius iš tos pačios raidės, apimant visą abėcėlę nuo A iki Ž.

Knygą pristatė leidyklos „Skanios knygos“ savininkė Lina Gudinienė. Jai talkino parfumerijos edukatorė, lietuvių kilmės parfumerijos autorių ekspozicijos „Scent Syndicate“ prodiuserė Edita Vigelytė.

Leidėja Lina susirinkusiems pasakojo, kad knygų leidyba yra jos sena svajonė. Tai nėra pagrindinis darbas, tiesiog pati yra aistringa skaitytoja ir įkūrė tokį mažą knygų butikėlį, kuriame yra knygos bei kvepalai ir juokavo, kad kada nors bus ir žolelių likerio.

Buvo įdomu išgirsti, kaip gimė idėja parašyti knygą „Vienos raidės istorijos“, tad pakalbino savo draugę Jūratę Norvaišienę, kuri mėgo savo draugus facebook paskyroje sveikinti įvairiomis progomis ir visus žodžius rašydavo iš tos pačios raidės. Kartą, linksmai sėdėdamos terasoje, sukirto rankomis, kad Jūratė parašys istorijas iš kiekvienos abėcėlės raidės, o Lina ją išleis. Prasidėjus pandemijai, atsirado daugiau laiko kūrybai ir labai greitai žodis tapo kūnu. Leidėja kartu su bičiule Edita renginio metu skaitė pasirinktas istorijas, o vieną istoriją linksmai perskaitė renginio dalyvė Birutė.

Parfumerijos edukatorė Edita, kreipdamasi į susirinkusius, paklausė, kas gi yra bendro tarp knygų ir kvepalų?

Kodėl dažnai sakome „tuojau sužinosime, kuo KVEPIA visa šita istorija“ ?Kaip istorijos knygose siejasi su aromatų kompozicijomis kvepalų flakonuose? Atsakymas netikėtai paprastas – kvepalų kūrėjus įkvepia literatūros kūriniai, meno galerijos, kvepalai ir knygos kvepia istorijomis.

Vakaro metu susirinkusieji galėjo įsigyti patikusias knygas ir išbandyti visus pristatomus aromatus. Bibliotekos viešnios buvo maloniai nustebintos anykštėnų žingeidumu, kurie dar gerą pusvalandį po renginio klausinėjo įvairiausių dalykų apie kvepalų kūrimą, jų pasirinkimą, kvepinimosi etiketą.

Judita Skačkauskienė


Nuotraukos Ligitos Matulienės

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.