Užsienio politikoje – vėl su niekuo nederinti veiksmai

Nuo savaitės pradžios Rusijos Dūmos atstovai bei propagandinė šios šalies žiniasklaida tiesiogiai grasina Lietuvai karu dėl dalies tranzitinių krovinių į Kaliningrado sritį sustabdymo, tačiau Vyriausybė iki šiol Lietuvos žmonėms dorai nesugeba paaiškina, kas iš tikrųjų vyksta.

Ar Vyriausybė pasiruošė tokiai agresyviai Rusijos reakcijai ir retorikai? Ar tokia reakcija buvo numatyta, ar galimos grėsmės buvo derintos su Prezidentu, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos bei Užsienio reikalų komitetais? Ar buvo kreiptasi į sąjungininkus dėl itin jautraus Kaliningrado tranzito klausimo?

Dainius Gaižauskas, LVŽS frakcijos Seime narys plenarinio posėdžio metu kreipėsi į Ingridą Šimonytę prašydamas pakomentuoti situaciją. Tačiau ji neįžvelgė būtinybės atsakyti į Seimo nario klausimus: pasiūlė į ją kreiptis bendra Seimo statute numatyta tvarka – iškviesti ją į tribūną atsakyti į klausimus kito posėdžio metu.

„Premjerės atsainus tonas ir nesiskaitymas su visuomene karo akivaizdoje nekelia pasitikėjimo.  Rusija atvirai grasina karu Lietuvai, valdantieji tyli ir visiškai nereaguoja. Akivaizdu, kad antrą parą nesugeba piliečiams paaiškinti Lietuvos pozicijos, kokių veiksmų ruošiasi imtis, nes turbūt nebežino, ką reikia daryti. Tiesiog absurdo teatras, kai net ir Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas šį klausimą svarstys ne iškart, o kitą dieną. Štai toks valdančiųjų reakcijos laikas į tiesioginę grėsmę nacionaliniam saugumui ir gynybai“, – sako D. Gaižauskas. 

Anot Seimo nario, politikai turi veikti vieningai, turėti daugiau informacijos, o šiandien kyla daugiau klausimų nei atsakymų. Elgtis reikia maksimaliai atsargiai ir atsakingai, nes Lietuvos kaimynas yra neprognozuojamas.   

Nežinoma ir kokių priemonių buvo imtasi koordinuojant komunikaciją, siekiant išvengti Rusijos propagandinių išpuolių, kai 2022 m. kovo 15-ąją buvo priimtas ES sankcijų paketas, kuriame numatyta įvesti ribojimai rusiškam plienui ir kitų juodųjų metalų produktams pagal sutartis, sudarytas iki birželio 17-osios, o nuo 2022 m. birželio 18 d. jie negali būti gabenami per bendrijos šalių teritorijas.   

„Į grasinimus reikia žiūrėti labai rimtai. Negalime apsimesti, kad nieko neįvyko, manyti, kad čia tik provokacija ir būtų naivu viską nuvertinti. Nesuprantama man, kodėl I. Šimonytė nenori su mumis kalbėtis, paaiškinti. Lietuva turi susitelkti ir veikti. O dabar, vietoj bendrumo esame priversti kreiptis raštu ir laukti atsakymų. Susidaro įspūdis, kad galimų tokio sprendimo rizikų Vyriausybė  tiesiog neįvertino“, – sako D. Gaižauskas. 

Opozicija ketvirtadienį tikisi Premjerės atsakymų į visai Lietuvai rūpinčius saugumo klausimus. 

Seimo narys Dainius Gaižauskas
Pranešimas spaudai

9 komentarai

 1. Šaunu, kad žmogelis tokia rašliava, pats pripažįsta kieno inteteresus atstovauja.

 2. o tu norėtum karo?Atsipeikėk Laisve.

 3. Zosė de la' Antosė :)

  Nu tie rusai, na tas Putinas jau visiškai nesupratingi. Na prašyte prašosi Lietuva, ir užuominomis, ir veiksmais provokuoja: Ei mieli rusai, ateikite ir pasiimkite jūs tą Suvalkų koridorių! Na vos ne ant sidabrinės lėkštelės padėję siūlo. O ta Rusija nei krust! Ar kurti, ar apsimeta – kas ten tą jų neveiksnumą supras… Nebežino mūsų valdžia kaip aiškiau jiems pasakyti ir įsiūlyti. Matyt teks juos užpulti specialiosios operacijos būdu! Patys jie jau niekaip nesusipras. 🙂

 4. Kaip čia dabar?

  šiaip tai visokie kolūkietiški mentai seime ir Lietuvoj bangas ir paniką kelia, kaip toje pasakoje, kur kiškiui ant uodegos kopūstlapis užkrito, o tas rėkia: „DANGUS GRIŪVA“. Net ypatingai buki (nekalbu apie kai kuriuos karbauskinius ir kitus seimūnus) supranta, kad tai ES sankcijos fašistinei raškai, o ne kažkokios provokacijos iš Lietuvos pusės. Kitas mentas išlindęs vėl kažką peza apie tarptautines sutartis.

 5. ES sankciju rusijai esme – tai draudimas es salim pirkti is rusijos nurodytas prekias. Maskva- Kaliningradas ,tai rusijos vidiniai pe rvezimai tranzitu per es sali Lietuva. Su es salimi nera pirkimo proceduros ir tai ne sankciju objektas. Kas is Lietuvos neteisetai blokavo tranzita turi atsakyti pries lietuva. Nes tai paciu provokacija pries Lietuva. ,kas leido rusijos dumai blokavima prilyginti kariniam isiverzimui.

 6. Kas tokius kvailius gaižauskus išrenka į Seimą? Seniai reikia Seimo narių atšaukimo mechanizmo, kad tokią gėdą būtų galima pašalinti iš Seimo.

  • Tokio mechanizmo nebus

   Nes pirmieji turėtų būti atšaukti patys valdantieji. O visų pirmiausias G. Landsbergis, kuris daro Lietuvai gėdą prieš visą pasaulį. Kur žmonių protas kad dar nemato kas didžiausią suirutę šaly kelia?

  • Na jei jų nepaliestų, tai valdančiųjų kegebistų palikuonys nusitvertų tokios minties

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.