Siaurukas išgarsins Anykščius pasaulyje

Šiandien Anykščiuose istorinis įvykis ir panašu, kad jis įeis ne tik į Lietuvos, bet ir į pasaulio istoriją, – Siauruko traukinyje įrengta pirtis su kubilu, vienintelė tokia pramoga pasaulyje.

Penktadienį, rugpjūčio 5 dieną, oficialiai buvo paskelbta ir iškilmingai perkirpta simbolinė juosta, šį kartą  iš beržo lapų, ir nuo šiol pirties malonumų mėgėjai turės galimybę pasinaudoti nauja pramoga – pirtimi ant geležinkelio bėgių. Ir ne bet kokia, o važiuojančia.

 Iškilmingą renginį pradėjo garsus Lietuvos pirtininkas, populiarios  pirties kultūros ir sveikos gyvensenos edukacinės TV laidos „Vantos lapas“ vedėjas Saulius Tučkus.

Į pirties ant bėgių atidarymo šventę susirinkę svečiai pirmiausia ant stalų pastebėjo alaus ir giros butelius. Tai nealkoholinis Dundulio alus, tad bus visai neblogai apie pirtį pradėti šnekėti nuo alaus, nors šiaip, alų reikia gerti po pirties, – juokavo pirtininkas. – Jei rimtai, mes, pirtininkai, vis ką nors naują sugalvojame. Tačiau šis Siauruko atvejis išskirtinis ir unikalus“.

Susisiekimo ministras Marius Skuodis, nuo ryto viešintis Anykščiuose, sakė yra laimingas, galėdamas atitrūkti nuo rimtų darbų ir rimtų kalbų.      „Pirmą kartą į Anykščius Siauruku atvažiavau dar besimokydamas mokykloje. Šiandieninis įvykis ne eilinis. Manau, šis objektas – vienintelis pasaulyje. Dėkoju Siauruko kolektyvui, nes jūs esate idėjiniai žmonės. Palinkėsiu, kad po kurio laiko pirtį temptų istorinis garvežys, kūrenamas malkomis“, – kalbėjo ministras.

 Siauruko direktorius dr. Darius Liutikas sakė, kad vienas iš pagrindinių projektų šiais metais ir buvo paleisti pirtį ant bėgių. „Prieš metus atėjus dirbti, mano prioritetas buvo įprasminti kultūros paveldą. Dabar tokios naujausios tendencijos visame pasaulyje – įveiklinti kultūros paveldą. Turime daug idėjų ir inovacijų. Dabar Siauruke pirtelė su kubilu. Tai kol kas vienintelė tokia pramoga pasaulyje. Reikės šį dalyką užpatentuoti“, – pusiau juokais, o gal ir rimtai kalbėjo direktorius.

„Dėkoju visam Siauruko kolektyvui už nuoširdų darbą. Šiandien vakare mūsų patalpose atidaroma nauja kavinė-baras. Siauruko svečiai turės galimybę pavalgyti, užsisakyti maistą traukinyje. Reikia, kad visi pastatai aplink Siauruko stotį būtų veikloje. Noriu, kad pasaulis išgirstų, jog yra Lietuva, Aukštaitija, yra Siaurukas, yra pirtelė su kubilu, yra Siauruko gira ir Siauruko alus. Tikiuosi, kad mus išgirs“, – nuotaikingai kalbėjo Siauruko direktorius.

O Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis sveikinimo kalbą pradėjo nuo prisipažinimo. „Aš esu vienas iš tų, kuris dalyvavo Siauruko marinime. Mes su Antanu Baura dalyvavome. Mums nepasisekė. Lietuvoje tik keli tokie objektai yra, tai Gedimino pilis, kur kalnas griūna dėl neaišku kieno nukirstų malkų, Trakai ir mūsų Siaurukas. Džiaugiuosi, kad nepasisekė numarinti, kad dabar turime tokį nenuilstantį ir kupiną naujų minčių Siauruko direktorių. Man šiandien šventė, kad Siaurukas veikia. Ir dar penktadienis, pirties diena. Aš laimingas“, – savo trumpą kalbą užbaigė P. Žagunis.

Rajono meras Sigutis Obelevičius sakė, kad džiaugiasi, jog pavyko surasti tokį „kietą“ Siauruko direktorių, kad išgirdęs apie pirties idėją, nelabai ja patikėjo. Tad dovanodamas anykštietišką kuprinę ir pirties rankšluostį patikino, kad dabar tikės viskuo, ką pasakys direktorius. 

Akmenukų į šventinį daržą pamėtė neįgaliojo vežimėlyje sėdintis vyras. „Esu Jonas iš Panevėžio. Atstovauju neįgaliuosius ir prašau projekto neįgaliesiems. Dabar Petras ir Juozas galės pirtelėje maudytis, o aš Jonas negalėsiu. Net atidaroma kavinukė man nepritaikyta. Ir vagonai neįgaliesiems nepritaikyti. Tad linkiu pasitaisyti ir laukiu naujo projekto“, – greitakalbe išrėžė Jonas.

Baseino „Bangenis“ direktorė Sonata Veršelienė, nešina Varliuku – baseino „Bangenis“  simboliu – suskubo panevėžietį Joną nuraminti, kad ne viskas taip blogai, kad baseine yra visos sąlygos neįgaliesiems ir kad prasidėjus sezonui galima apsilankyti. Dovanodama Varliuką Siauruko direktoriui S. Veršelienė tikino, kad jis neša sėkmę ir pinigus.

Po sveikinimų ir palinkėjimų, visiems atsigaivinus šalta Siauruko gira ir nealkoholiniu Siauruko alumi, dviejų rajonų merai, susisiekimo ministras ir Siauruko direktorius perkirpo beržinę juostą, rado dovanų po beržinę vantą ir pirmieji apžiūrėjo pirtį bei kubilą ant bėgių.

Svečiai taip pat apsilankė atidarymui besiruošiančioje kavinukėje, kur ministras M. Skuodis ir meras P. Žagunis pirmiausia susidomėjo valgiaraščiu. Ką ten išskaitė, nesutiko pasakyti, tik pasidžiaugė, kad pastatas įveiklintas, o kavinukė jauki.

Po atidarymo šurmulio visi buvo pakviesti sėsti į traukinuką ir pasivažinėti bent iki J. Biliūno gatvėje esančios geležinkelio pervažos. Siūlymu pasikaitinti pirtelėje, o paskui atsivėdinti burbuliuojančiame kubile, niekas nepasinaudojo, nes lauko karštis visai priminė gerai prikūrentą pirtį…

Dalina RUPINSKIENĖ

29 komentarai

 1. Tai į vagonus nebesibraus muziejus su ledais…

 2. turistas Rimas

  Reikia pastebėti, kad ne tik žmonėms su negalia nėra pritaikytos paslaugos bet niekur oficialiai neskelbiama šio pramoginio vagono atitikties deklaracija ar licencija, leidžianti vežti žmones geležinkeliu su veikiančia pirtimi ir atvira platforma su vandens kubilu.
  „Kietas“ direktorius turėtų pagal taikomas turizmo paslaugų ir pramogų teikimo taisykles tokį dokumenta skelbti viešai įstaigos tinklapyje ir pačiame pramogų objekte-vagone. Vien to, kad atidaryme dalyvavo ministras nepakanka garantuoti, kad objektas saugus ir atitinka visus normatyvus.
  Jeigu šiame komentare abejonė yra nepagrįsta, paviešinkite kur galima pamatyti dokumentus.

  • erkei, vadinamam turistu Rimu

   kodėl nepasivadinai Alfrydu ar Juozu?

   • 5,5% ALK turintis alus-nealkoholinis. Tai koks būtų alkoholinis pagal „Siauruko“ vadovo kietumą? Gal pirties vagone ir brendis bus pateikiamas pagal specialų užsakymą, “siauruko“ vagono dėžutėje?

 3. tilta pirma sutvarkykit tada svaikit apie isgarsejima juk tiltas dazu ir remonto nuo sovietmecio nemate

  • ir sutvirtinimai ant Dievo žodžio laikosi. Gera būti “kietu“ direktorium, kai ministerija užsimerkia į saugos reikalavimus eksploatacijai.

 4. Ir kam meluot, kad alus nealkoholinis?

 5. Kaina kokia. Baikit juokus… Kas tiek mokės

 6. Tai Anykščiai ir taip garsėja vaikų stovyklomis LGBT+ pilnas internetas. Tilto galima ir nebetvarkyti :))

 7. Nuskurdusių alkanų avių tauta,baisu kur nusirito.

 8. Nebejuokinkit.

 9. pasaulyje mes negalim nebūt dugne

 10. Apsauginis iešmas

  Pasibaisėtina įstaigos vadovo savivalė ir infrastruktūros valdytojų abejingumas dėl žmonių saugumo siūlomame be valstybinės komisijos pripažinimo tinkamu eksploatuoti žmonių pramoginiam vežimui vagone-pirtyje.
  Toks vagonas neturėtų buti kabinamas prie lokomotivo sąstato iki nebus pateikti reglamentą atitinkantys dokumentai.
  Stabtykite grėsmę ir nuimkite atsakomybes nuo mašinisto dėl rizikų, kilančių pramogautojams traukinį stabdant avariniu atveju ir kitais, manevravimo atvejais.

 11. VaLda atsakymas visiems

  Ko Jūs rašytojai nepatenkinti, kad atsirado nauja pramoga. Visą laiką negerai ir negerai, tuoj prasideda visokie išvedžiojimai. Niekada nieks nepasako ačiū. Aš sakau didelį ačiū, nors paskutiniais kadencijos pabaigoje šis tas. Gaila, kad ne medicinoje. Nuopelnas aktyvių įmonės vadovų. Ačiū.

  • Mano nuomone už pastangas galime pagirti, o už neatsakingumą pakritikuoti. Tai normalus reiškinys.
   Beja, politinių vadovų pasirinktas populiarų veiklos principas kartais neįžvelgia į galimų problemų prevenciją ir tai suponuoja į suprimityvintus pasiekimų vertinimus.

 12. Gal nereikejo visam pasauliui isgarsint , o kas bus , kai prades is Kinjos vaziuot ,juk atvaziuos ne desimtys , o keliasdesimt tukstanciu , o kubilas tik vienas ?

 13. nealkoholiniu. Nuotraukoj aiškiai matosi – siauruko alus. Alk 5,5. Gal Nykščius nubaust už alkoholio reklamą?

  • nesijaudinkite, buvęs ministerinis dabartinis „siauruko“ kietas direktorius viską suvairuos. Čia tik alus-ne alkoholinis gėrimas , o įveiklintas paveldo produktas prie pirties ir stoties apipavidalinimo. Vagone keleivis be alaus, tai tas pats kas pirtinimasis be kaitinimosi procedūros.
   Geri pirties vagone alų ir į kubilą….nusi….

 14. Trečioj eilėj vidurinė nuotrauka – alkoholio reklama. Siauruko alaus – 5,5

 15. Visų pirma susitvarkyti reikia siauruko bėgius, nes saugumas lygus 0,kai tokie pirdylos seniai vadovauja, tai tokiam siaurukui klestėjimas greitai užsibaigs. Turėtų komisija visų pirma įvertinti saugumą, mes jau matėm, važiavau per krūmus ir kemsynus, o jie nosis riecia, gedytis turėtų, o nesigirdi pasauliui.

  • taigi infrastruktūros valdytojo vadovas ne geležinkelių specialistas, o specialistai prieš vadovą turi tylėti ir valdžią mylėti, jeigu nori darbą turėti… Viskas pas “kietą“ direktorių dabar gerai, – net pritūpęs varo vienas meras, per renginį „Siauruko“ stoties aikštėje.

 16. Jo, reikia baust uz alkoholio reklama.

 17. Raikia biški pavirinti tilta

  kad šita pirtela nenuvirstu upen ! Galim ir kosmini laivu pastatyt…..bet kaip per upe pervažiuot ?

 18. ko ce sigute pries didesni valdininkeli unt keliu puola atgailaut

  • nu jeigu žmogui vidurius susuko nuo giros ar nuo karščio, tai ir pritūpė tin kur stovi, negi čia kas antgamtiška?
   Kaltas pavaduotojas, kad ne išrūpino higienos patikros paso šitai „galerai“ ir biotualeto arti nematyt…., kaip priklauso viešoje lankymo vietoje.

 19. durneliai kokie tai

  ir kam čia „pasaulyje“ aktualus ir įdomus kažkoks kubilas? Kuom jis garsus? Nesusireikšminkit, napaleonai!

 20. Svedasu Jadze

  Atsimenu iš sovietinių laikų, kaip partinės sistema valdė, tai kekvienas didesnio kalchozo pirmininkas, turintis ryšių su sostini ir partijos pirmuoju sekretorium iš rajono, pastatydavo kur nars tarp miškų “valdžios priėmimo“ pirtį, kurion kviesdavo visokius atvykstančius iš centrą funkcionierius ir tin vaišindavo iš savo glabojamą aludario išvirtu naminiu alum ir ruginuke, a maitindavo iš atrinktų gaspadinių pagamintom, rūkytom dešrom, kumpiu, sūriu ir kitokiu grynu maistu.
  Vat teip anys stiprindavo savo kolchozų pasekimų radiklius ir partinių funkcionierių prielankumą.
  Teip išeina, kad ir dabar na ministerijas ir na rajonų partinių vadovų priklausamas įstaigas direktorius tais pačiais būdais ieška sau prelankumą iš valdytajų, a kad jam patikėtas ūkis su visu geležinkelio infrastruktūru nudevėtas ir turtas prašosi priežiūras tai „užpiltom“ alaus akim jau nebemato. A, kolgi nei Seimo nario patarėjai, nei mero patarėjai nepatarė elementraių dalykų padaryt net ir pirtelų būdavojant unt platformos. Ir bobai matas, kad pagamintas priejimas prie kubilą, kad nukristum unt karšto pečiaus, kai traukinys truktels ar stabtels, čia ir sveikom kojam ir runkam savo valdamam neatlaikysi, nekalbat apie žmones kurie turi negalią dėl savarankišką judėjimą ar regejimą.

 21. Kažna ar nesugrius kadu

  metalinis supūvis tiltas per upi na toke svore ?

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.