Praskrendant angelu virš Anykščių

Na, gal ir ne angelu. Ir dronas gerai. Prabudome, atsikėlėme, apsidairėme paleidžiame tą droną  zvimbti ir matome:  porinkiminė euforija dar tebesitęsia, porinkiminiai apsidrąskymai irgi, bet tuoj viskas užsibaigs. Pasidalins sočiai apmokamas kėdes, tada tas kurios tik tipo garbę neša, dar prisieks, užsikabins medines regalijas, kostiumuoti papozuos prieš kameras bei mikrofonus, pasakys kaip visus myli, kaip dėkoja už balsus ir prasidės pilka rutina. O kas toliau?

Stiklo sienos šį kartą niekas išversti nežadėjo. Tai ir nevers.  O ir Puntuko akmens virš bažnyčios bokštų nepakabins taip pat – nežadėjo. Nėra ir grafiko, pagal kurį rajone būtų atidarinėjamos naujos gamyklos su gerai apmokamomis darbo vietomis tiems, kas dabar varo ieškoti jo į užsienius.  Grįžtantys emigrantai laimingi eilėse prie lėktuvų bilietų nesirikiuos. Jokių  priedų prie savo pensijų iš savivaldybės pensininkai negaus. Kaip pjovė juos  visus augančios kainos, taip ir toliau pjaus. Nieko konkretaus niekam juk nėra net pažadėta. Na, sakė vieni iš dabartinės koalicijos partnerių, kad mūsų rūpesčiai yra jų tikslas, todėl nepykite, bet rūpesčių pridarys. Ne iš blogos valios… Tiesiog jiems ne tas pats, kas vyksta. Kiti sakė kitaip, bet nieko konkretaus nei duoti, nei sukurti, nei įveikti, nei pakeisti, nei statyti, nei kurti nežadėjo. Tiesiog bus kartu su jumis, mielais anykštėnais. Ir, suprantama, bus ne už dyka. Gaudami geras algas. Kad būtų aiškiau, kiek meras, palyginkite, kokias algas su priedais litais gaudavo meras, vicemeras ir administracijos direktorius, pvz. 2000-siais metais, ir kokios jos yra dabar su priedais eurais. Didelį džiaugsmą lygindami, eurus daugindami iš 3,4528,  apturėsite! Vos ne orgazmą. Aš jau skaičiavau.
Kalbų apie meilę paprastam žmogui bus sočiai. Anykščių ekstrasensai dar neišmirė, todėl kalbėjimo ir apie „auras“, ir apie „vertybes“ pakaks taip pat. Visai tikėtina, kad į Inkūnus atsikels egzorcistas. Gyventi ir veikti tarp miškų.
O kuo daugiau koalicijos partnerių – tuo daugiau rizikos jos subyrėjimui. Tuo ji silpnesnė. Tuo mažiau atspari nepopuliariems sprendimams. Gi tokių sprendimų tikrai neišvengiamai  bus. Ir mokyklas teks uždarinėti, ir kultūrnamius bei ligoninę teks toliau užraukinėti. Dar emigracijon jaunimą su ašaromis akyse teks lydėti… Senimą į kapus. Žodžiu teks. Tautai tai nepatiks. Na, kiek gi galima !?
Tik vienintelio mero pozicija išliks stabili.  Bent jau teoriškai. Ketverius metus, Dieve, saugok mūsų merą nuo STT! Ir nuo koalicijos draugų. Ir nuo Panevėžio čigonių. Kiti tegu patys saugosi.
Kai apie visa tai  pagalvoji… Va ir kelk tu, kad nori, nykščius už tokius nevisfainius Anykščius.
P.S. Miško broliai. Paskutinio pokalbio metu partizanas Uosis vos tramdė ašaras: „Ne už tokią Lietuvą kovojom“…
Skaitykite daugiau: www.delfi.lt

Leonas ALESIONKA

14 Komentarai

 1. oi tu leonai leonai, kodėl tu negali matyti kaip mato vyr piaro agentura? Butinai savo nomone turi turėti?

  • Taikliai pastebėta

   ” Vyr. piaro agentūta” tai čia kas? Ar tik ne nuosavos šmigelskų “Anykštos” ausys kyšo? 🙂

 2. Labai teisingai pasaskyta , kad tik blogiau nebutu.

 3. Anykštėnas

  Leonai, tu mums visai neįdomus. Eik toliau komentarus rašinėk. Pensininkai tam turi laiko pakankamai.

  • To-Anykštėnas

   Nespresk ir nekalbėk uz visus. Ir dar , nenurodinėk zmonėms kur jiems eiti. Tamsta , turi bjaurų harakterį.

  • Valiusei reikia Aleksiuko

   Nemeluok. Nebūtų įdomus – nesidomėtum ir kitų vardu nekalbėtum. Bet ne tau tas mėlynas dangus…

 4. Liūdna žinia

  O partizano Uosio jau nebėra tarpe mūsų. Po minėto interviu nebeatlaikė žmogui jo partizaniša širdis ir amžinam poilsiui kūną priėmė Lirtuvos žemė.

 5. Ačiū Leonai

  Visada laukiu tavo straipsniu,pataikai i 10 ka.

 6. Taikliai pastebėta

  Iš tiesų taikliai: vietinės reikšmės politikieriai bus kartu su jumis, mieli anykštėnai… Stovės kaip žvakės prie prie mirštančiojo lovos. Stovinės kaip stribai prie gyvulinio vagono , kuriuo į Sibiro lagerį vežami žmonės… Pažadėjo juk!

 7. Nebus nei geriau, nei blogiau. Žinome, kad Anykščių biudžetas skylėtas, Kiek centras parems, taip ir bus. O tikėtina, kad nelabai rems. Nei vienas, nei kitas nepadarys, kad VISI anykštėnai gyventų gerai. Tik nesupratau, kodėl savivaldybė turėtų pensijas didinti? Ir iš ko?

 8. Darbštutėbitutė

  Nuolat vienpusiai straipsniai, reik keist kryptį, nebeįdomu.

 9. K.Tubio komiteto nariams. Du priminimai.

  Pirmas: Prisiminkite vaikystėje girdėtą pasakojimą apie tėvą, kuris mirdamas sukvietė savo sūnus ir liepė jiems perlaužti šluotą. Kiek šie besistengė, šluotos įveikti nepajėgė. Tuomet tėvas šluotą išrišo ir lengvai visus šluotražius sulaužė po vieną. Šiandieną bando suardyti ir sulaužyti jus.
  Antras: Velnias irgi bandė sugundyti ir nuo Dievo nuvilioti žmogų. Ir valdžia, ir pinigais, ir moterimis… Kartais jam tai pavykdavo. Jus suvilioti jis pradžiai pasiuntė raštingą kipšą pravarde Gebelsas, suteikęs jam barzdoto išminčiaus išvaizdą! Jau atpažinote? Tada tvirtybės jums ir sėkmės.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.