Per pandemiją ir direktorei teko vilktis kombinezoną

Anykščių rajono savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centras (toliau –PSPC), kaip ir kitos sveikatos priežiūros įstaigos, gyvena įtemptai. Šis ruduo pasižymėjo Anykščiuose ir tuo, kad mieste įsikūrė privati klinika. Kaip ir kuo gyvena PSPC medikai, kokias paslaugas teikia, pasakojo Anykščių rajono savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Sonata Steniulienė.

Karantinai paveikė žmones

„Koronaviruso pandemija tikrai paveikė ir pacientus, ir gydytojus. Žmonės tapo irzlesni, smulkmeniškesni, kartais ir dėl smulkmenų reikia aiškintis. Žmones paveikė užsidarymas, apribojimai, dideli darbo krūviai“, – sakė S.Steniulienė. Direktorė kalbėjo, kad  prasidėjus pandemijai ir jai teko dirbti testavime. „Vykome į visus ligos židinius, patikėkit, turėjome, ką veikti. Aš pati net važiuodavau, nes nebuvo kam. Vilkausi kombinezoną, kaukę, juk taip niekas nepažins, ir važiavau, nes tiesiog nebuvo kitos išeities. Paskui turėjo atsidaryti testavimo punktas. Važiavau žiūrėti, kaip kitur tie punktai įrengti, paskui teko rengti vakcinacijos centrą, žodžiu turėjom neeilinių iššūkių“, – pasakojo  S.Steniulienė.

Direktorė stebisi, kad paplito stereotipas apie tai, kad į PSPC per pandemiją ir dabar „neįmanoma patekti“. „Taip tikrai nėra, nes pas kai kuriuos šeimos gydytojus galima patekti ir tą pačią dieną, pas kai kuriuos reikia palaukti dieną kitą. Bet kokiu atveju lanksčiai žiūrime į pacientus, jų būklę“, – sakė S.Steniulienė.   

Finansinis rezultatas geras

S.Steniulienė jau „apšilusi kojas“ dideliame PSPC kolektyve, kurį sudaro 121 žmogus. PSPC šiuo metu yra prisirašę daugiau kaip 20 tūkstančių anykštėnų, įstaigos veikla apima visą rajono teritoriją, veikia ambulatorijos ir medicinos punktai kaimiškose vietovėse.

Direktore ji tapo 2018 m. liepos mėnesį, kai laimėjo konkursą ir  Anykščių rajono savivaldybės pretendentų įstaigų vadovo pareigoms eiti konkurso komisija nusprendė, kad  šioms pareigoms ji yra tinkamiausia. Prieš tai S. Stenulienė dirbo Panevėžio visuomenės sveikatos biure nuo pat biuro įkūrimo pradžios. Taigi, administracinio darbo patirtis medicinos srityje leido jai sėkmingai vadovauti ir PSPC. „Įstaigos finansinis balansas yra teigiamas, dirbame nenuostolingai“, – paklausta, kaip laikosi centras finansiškai kalbėjo S.Steniulienė.

Ji teigė, kad naujosios klinikos įsikūrimas Anykščiuose yra pakankamai teigiamas dalykas, nes leis geriau įvertinti PSPC teikiamas paslaugas ir jų kokybę.  „Žinoma, visiškai teigiamai vertinčiau, jei atsidariusi klinika būtų ir savo gydytojus atsivežusi, tačiau tai sveika mums, nes galime pažiūrėti, ką dar galime pasiūlyti savo pacientams. Būtų labai smagu, kad privati įstaiga prisijungtų prie mobilaus punkto darbo, prie vakcinacijos proceso, prie visokių iššūkių, kurie tenka medikų bendruomenei pandemijos laikotarpiu. Sakykim, testavimo punkte darbo apimtys šiuo metu tik didėja“, – sakė S.Steniulienė.

Grįžo į Anykščius

Pasak jos, teko skubiai „kamšyti“ skyles, kurios įstaigos darbe atsivėrė netekus kelių šeimos gydytojų. „Mums iššūkis buvo didžiulis. Šitą klausimą sprendėme atsakingai, kad pacientams nepablogėtų galimybės patekti pas gydytojus.  Labai džiaugiuosi, kad du šeimos gydytojai sutiko pasididinti savo darbo krūvius“, – kalbėjo direktorė. 

Neabejotinai Anykščių rajono savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centro šeimos gydytojų grandį sustiprins darbą pradėjęs medicinos mokslų daktaras gydytojas Audrius Vasiliauskas. A.Vasiliauskas turi bendrosios praktikos gydytojo licenciją, todėl išėjus keletui gydytojų į privačią medicinos įstaigą, pasinaudojo pasiūlymu ir grįžo į Anykščius, kur PSPC dirbs šeimos gydytojų. Jam atiteks visa Ritos Juodiškienės apylinkė. A. Vasiliauskas nuo 2018 m. gruodžio 3 dienos dirbo  Anykščių ligoninėje direktoriumi.  Jis atlieka instrumentinius tyrimus – endoskopijas, apsigynęs gastroenterologijos doktoratą, vystė ne tik klinikinį, bet ir mokslinį darbą pagal specialybę universitete. Pasak direktorės, pacientai turi teisę per pirmą apsilankymą keisti savo šeimos gydytoją.

Atnaujino patalpas

Paklausta, o kaip su kitų sričių darbuotojais PSPC, ar nėra jų trūkumo, S. Steniulienė. kalbėjo, kad per pandemiją teko prisiimti papildomų funkcijų, todėl slaugytojų buvo įdarbinta papildomai, nes buvo jų trūkumas.  „Reikėjo valdyti srautus, reikėjo rasti tų slaugytojų,, kurios praėjo tam tikrus mokymus, turi tam tikrus pažymėjimus, kad jos galėtų skiepyti. Slaugytojų pakanka, neplanuojame ko nors atleisti, darbo yra pakankamai“, – sakė S. Steniulienė.

Direktorė džiaugiasi, kad dar iki pandemijos PSPC spėjo atnaujinti procedūrinio kabineto patalpas. „Stengiamės eilių, kad nebūtų, nes jeigu reikalingas tyrimas, vadinasi, žmogui jo reikia. Suremontavome patalpas, nes pagalvojau, kad tiek žmonių per šį kabinetą praeina, o jis toks negražus. Šiuo metu patalpos atnaujintos, slaugytojos „sukasi“, o mes darome viską, kad ten nesusidarytų eilių“, – pasakojo direktorė.

S. Steniulienė pabrėžė, kad anykštėnai nepamirštų, jog PSPC teikia nemokamas medicinines paslaugas. „Sakykim, teikiame pirminio lygio chirurgo paslaugą. Jau buvo atvejis, kai persirašęs žmogus norėjo patekti pas chirurgą, deja, mes to negalėjome padaryti, nes pirminio lygio chirurgija teikiama tik pas mus prisirašiusiems asmenims, o mokamos tokios paslaugos nėra. Taip pat dirba du ginekologai, vidaus ligų gydytojas, du vaikų gydytojai. Beje, vaikai dabar gali būti prirašomi ir pas šeimos gydytojus. Taip pat ir vaikams iki 18 metų stomatologinis gydymas yra nemokamas“, – sakė S.Steniulienė.

Linas BITVINSKAS

9 komentarai

  1. Būtų gėda jei ir pažintų, juokingai skamba

  2. tuštybė

  3. Kas kad dirba du ginekologai, svarbu jų darbo kokybė.

  4. padidinus darbo krūvį medicinos personalui krenta paslaugų kokybės lygis prieš pacientus, nes dar labiau trumpėja fizinis aptarnavimo laikas, skiriamas vienam pacientui.
    Čia be savivaldybės vadovų ir rajono tarybos politinių sprendimų medicinos paslaugų kokybės išlaikymui rajone vien tik įstaigos PSPC pastangomis nieko nebus pasiekta.

  5. Graži direktorė…

  6. Labai smagu, kad atnaujintos procedūrinio kabineto patalpos. Bet labiausiai norisi pasidžiaugti ten taip vikriai besisukančiomis seselėmis Lijana ir Daiva. Jos tokios mielos, tokios nuoširdžios, taip sugebančios perduoti teigiamas emocijas, kad gulėdamas lašant sistemai nors trumpam pamiršti ir savo ligą.

  7. Skaitykite Laisvą laikraštį ir žinosite

    3. Ligoninės ir klinikos ir toliau teiks medicinos paslaugas kaip ir anksčiau.
    Tačiau visose ligoninėse ir klinikose bus pakeisti vadovai ir ateityje medicinos paslaugos bus teikiamos pagal Jungtinių Tautų direktyvas, kurios netrukus bus bus paskelbtos. Nors nemokama priežiūra bus prieinama visiems, vyresni nei 50 metų asmenys nebus leidžiama turėti organų pakaitalų, nes išlaidos yra nepriimtinos ir asmuo turės ribotas galimybes atlikti mūsų planetoms reikalingus darbus. Panašiai bus draudžiami asmenys, sergantys ligomis ar turintys apsigimimų (įskaitant vaikus ir (įskaitant kūdikius), dėl kurių ateityje negalės dirbti ir tobulėti.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.