Paroda Kuniškių bibliotekoje „Iš Lietuvos žolynų…“

Vasara – gėlių žydėjimo, žolynų vešėjimo metas. Visur pilna įvairiausių žiedų, vaistinių ir kitokių žolynėlių. Su vaikais, šiltomis dienomis rinkome įvairius augalėlius.

Mokiniai susipažino ir išsiaiškino, kokie augalai geriau tinka džiovinimui, kurie geriau išlaiko spalvą, formą, išsiaiškino, kaip reikia džiovinti. Vaikai nustebo, kai sužinojo, kad džiovinti galima ne tik tarp knygų lapų, bet ir lyginant laidyne ir tarp manų kruopų. Visi išbandė įvairius džiovinimo būdus, bet labiausia patiko tradicinis džiovinimo būdas – tarp knygos lapų.

Spalio mėn. Kuniškių bibliotekoje vaikai buvo kviečiami į edukacinį užsiėmimą kurti paveikslėlį iš džiovintų augalų.

Edukacijos tikslas – ugdyti vaikų meninę raišką, suteikti vaikams kūrybinio džiaugsmo, panaudojant įvairius džiovintus augalus (žoleles, lapus, gėles ir kt.) bei atskleisti rudeninės gamtos, spalvų grožį ir išskirtinumą.

Užsiėmimo metu, ant pasirinkto pagrindo, būsimam paveikslui sukurti, vaikai piešė būsimos kompozicijos eskizą. Po to atsargiai išdėliojo augalų komponentus, kruopščiai parinko spalvą ir tekstūrą, suklijavo. Gavosi labai gražūs paveikslėliai. Vaikų darbeliai papuošė biblioteką.

Kuriant paveikslą iš džiovintų augalų, naudojo: PVA klijus, kurie nepalieka žymių po džiovinimo, spalvotą popierių, rėmelius, teptuką klijams tepti, paprastą pieštuką, pincetą, žirkles, įvairias džiovintas žoleles.

Paveikslų iš džiovintų gėlių autorė Jolita Kontrimavičienė.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.