Nuo pirmadienio renginiuose uždarose erdvėse privaloma dėvėti respiratorius

Siekiant suvaldyti itin greit plintančios koronaviruso atmainos Omikron plitimą, jau nuo ateinančios pirmadienio, sausio 17 d., visi vyresni nei 6 metų amžiaus žiūrovai ir dalyviai bei renginį aptarnaujantis personalas privalo viso renginio uždarose erdvėse metu dėvėti ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorius, priglundančius prie veido ir visiškai dengiančius nosį ir burną.

Respiratorių leidžiama nedėvėti neįgalumą turintiems žmonėms, kurie dėl savo sveikatos būklės respiratorių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei. Tokiu atveju rekomenduojama dėvėti veido skydelį.

Pažymime, kad renginio organizatoriai privalo užtikrinti respiratorių dėvėjimo kontrolę viso renginio uždaroje erdvėje metu ir neaptarnauti respiratorių nedėvinčių žmonių.

Be to, renginių organizatoriams rekomenduojama renginio vietoje dalinti žiūrovams respiratorius bei iki renginio ir per pertraukas leisti vaizdo ar garso įrašą apie privalomą respiratorių dėvėjimą, saugaus atstumo laikymąsi, rankų dezinfekcijos būtinybę bei draudimą valgyti ir gerti salėje. Be to, prie įėjimo į renginio vietą renginio organizatorius privalo pateikti informaciją (ne mažesnio nei A4 formato matomą užrašą) žiūrovams ar dalyviams apie tai, kad renginio metu privaloma dėvėti respiratorius, jei renginys organizuojamas uždaroje erdvėje.

Dėvėti respiratorius ar arba medicinines kaukes, kurios priglunda prie veido ir visiškai dengia nosį ir burną vyresniems nei 6 metų žiūrovams ar dalyviams rekomenduojame ir tokiu atveju, jei renginys vyksta atvirose erdvėse, tačiau nėra išlaikomas saugus, ne mažesnis kaip 2 metrų, atstumas, nuo kitų asmenų, išskyrus šeimos narius (sutuoktinį arba asmenį, su kuriuo sudaryta registruotos partnerystės sutartis, vaikus (įvaikius), įskaitant asmens ir jo sutuoktinio arba asmens, su kuriuo sudaryta registruotos partnerystės sutartis, nepilnamečius vaikus, tėvus (įtėvius), globėjus).

Sparčiai plintant koronaviruso atmainai Omikron, rekomenduojame gyventojams visada atsakingai įvertinti būtinybę dalyvauti renginiuose ar juos organizuoti, ypač tokius, kuriose susirenka įprastai nesusitinkantys žmonės iš visos Lietuvos ar užsienio valstybių. Renginius patariame organizuoti nuotoliniu būdu arba lauke.

Primename, kad renginiuose draudžiama dalyvauti žmonėms:

•    kuriems privaloma izoliacija, izoliavimo laikotarpiu;

•    turintiems ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.);

•    gavus teigiamą greitojo savikontrolės testo rezultatą (registruotis PGR tyrimo atlikimui).

Už visuomenės sveikatos srities Europos Sąjungos reglamentų ar sprendimų, higienos norminių aktų ar kitų visuomenės sveikatos srities teisės aktų, Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pažeidimą, taip pat už Lietuvos Respublikos civilinės saugos įstatymo ir kitų civilinę saugą reglamentuojančių teisės aktų nevykdymą ar pažeidimą asmenys gali būti traukiami administracinėn atsakomybėn ir gali būti skiriama 500–1500 eurų bauda, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 1500–6000 eurų bauda.

14 komentarų

 1. O nuo trečiadienio privaloma dujokaukės namie.

 2. Kur nuvedė bepročiai ,kuriuos mes rinkom ?dujokaukes uždės mums ,kai kitos šalys atlaisvina .Baudos tūkstantines ,,kad sėdinčius seime šerti ? Kada košmaras baigsis ? Kada ožio nebus ?

  • Sunaikino ekonomiką o nori gyvent gerovės valstybėj ,tai dabar plėš kiek tik įmanoma, ,baudos ,keliami mokesčiai ,kainų kilimas ..parazitai toliau parazituos ,ant mūsų durnumo

  • „Bepročiai“ buvo išrinkti kartu su Karbauskiu. Ar jau užmiršai, kas pirmas uždėjo kaukes? Kas padidino baudas? Pono Sauliaus Skvernelio Vyriausybė. 2020 04 03 – Nuo šiol už karantino taisyklių pažeidimus fiziniams asmenims grės bauda nuo 500 iki 1500 Eur, o juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 1500 iki 6000 Eur. Seime ilgiausiai sėdi kas? Nuo 1996 m. Seimo nariai yra tik du Petras Gražulis ir Algirdas Butkevičiaus.

 3. valdzia ant tiek prisisiko,kad dujokaukiu jau dabar reikia

 4. Nacių valdžia išprotėjo
  ?

 5. Nu konkretus debilizmas. Neisim į jokius renginius daugiau.

 6. I Selu koncertus tai galima aplamai be antsnukiu.

  Parodija kazkokia o ne kova su pandemija.

  Kur petys uz laisve dingo??? Akcijos laikas buvo ribotas??? Kuo daugiau skiepyja – tuo daugiau serga.

  As pasiskiepyjau,neseniai atejo sms – praejo jau daugiau nei 4 menesiai nuo skiepo – eik vel skiepytis. Tik kuo skiepytis??? Vel ta pacia neveiksminga vakcina??? Juk nera kitu vakcinu nuo to naujo makaron viruso atmainos,serga ir skiepyti ir neskiepyti vienodai.

  Vel ivedineja visokius debiliskus ribojimus,lyg 2 metai ribojimu ir draudimu bei karantino isnaikino virusa. Visvien visiems anksciau ar veliau teks persirgti…kam tempt guma??? Anksciau persirgsim – anksciau grisim i normalu gyvenima.

  Kiek dar mus badys ir dusins antsnukiais??? Petys uz laisve baigesi – dabar sikna uz laisve prasideda.

  I renginius gali patekti tik skiepyti su GP – ir skiepyti privales deveti respiratorius??? SKIEPYTI!!!!

 7. Visai pipiecas :))). Pandemija jau prie pabaigos.

 8. Psichopatai švabiniai jums jau galas,galesit ant šiknos detis tas kaukes.

 9. Ko ten ei to Į renginius kai tokios bilietų kainos. Galima pas kaimynus pasižiūrėti ir bilietai pigesni, ir kitą šalį aplankai.

 10. Aš tai žiūriu kaimynės spalvota televizorių

 11. Greitai lieps pirkti batiskafus

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.