Nuo „kosminių“ vandens kainų siūlo gelbėtis jungiantis prie kaimynų

Kai paliečia piniginę, patriotizmas išgaruoja. Išgirdę apie naujas kainas, anykštėnai juokauja, kad reikės daugiabučių kiemuose kasti šulinius, kiti žada nesijungti prie naujų tinklų, o patys radikaliausi siūlo jungtis prie Panevėžio ir Utenos vandens tiekimo įmonių.
Paskelbus, kad Valstybinė energetikos reguliavimo taryba Anykščių rajono vartotojams, kuriems vanduo apskaitomas bute, suderino 3,51 Eur/m3 (be PVM) bazinę geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kaina,  ir apskaitos kaina  – gyventojai mokės 1,48 Eur/butui per mėn. (be PVM), anykštėnai ne tik pasipiktino, bet ir pradėjo galvoti, kaip galima būtų išvengti naujų kainų. Tarp pasiūlymų – jungtis prie Panevėžio ir Utenos vandens tiekimo įmonių. „Kam mokėti Anykščių vandenų UAB-ui, kai galima jungtis prie Panevėžio!“, – siūlo vienas iš komentatorių. Jis pateikia ir tai, kiek už vandenį moka panevėžiečiai: ‚Kainos nuo liepos 1d.(su pabrangimu):

KAINOS GYVENTOJAMS

Daugiabučių namų gyventojams, perkantiems geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas bute:Kaina be PVM Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kaina, iš to skaičiaus: 1,29 €/m³

– geriamojo vandens tiekimo 0,58 €/m³

– nuotekų tvarkymo 0,71 €/m³

Atsiskaitomųjų apskaitos prietaisų priežiūros ir vartotojų aptarnavimo paslaugos kaina, kai įrengtas atsiskaitomasis apskaitos prietaisas 1,09 € butui per mėnesį 1,32 € butui per mėn.“

Dar labiau anykštėnus piktina tai, kad kaimyninės  Utenos vartotojams šį rudenį kaina sumažinta. Vartotojams suderinta 1,70 Eur/m3 (be PVM) bazinė geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kaina. Taigi, tiek panevėžiečiai, tiek uteniškiai moka dvigubai mažiau.

„Nykščių“ portale klausėme anykštėnų, ką jie mano apie brangstantį vandenį. Pateikiame balsavimo rezultatus.

Būsimos šalto vandens ir nuotekų kainos Anykščiuose dvigubai didesnės negu Utenoje ar Vilniuje. Kaip manote, kuo ypatingas Anykščių vanduo?

• Vanduo toks pats, tik skiriasi politikų ūkiškumas. (84%, 258 balsai)

• Niekuo nesiskiria. (11%, 35 balsai)

• Turbūt švaresnis ir vertingesnis. (5%, 15 balsai)

Iš viso balsavo 308.

NYKŠČIAI

22 komentarai

 1. teks atsijungti,busim priversti

  • Tūkstančiai gyventojų surinkę parašus prie prašymų, kad tik prijungtų, įrengtų ar pastatytų naujus vandentiekio ir kanalizacijos tinklus.

   • tai gal Panevėžio arba Utenos vandenų bendrovės ir galėtų tai padaryti, o Anykščių tai kartu su rajono vadovais pasakė, kad neturi potencijos. Gyventojai turėję vietinius vandens tiekimo tinklus iš gręžinių dėl jų nusidėvėjimo palikti be geriamojo vandens, kurį valdo valstybė ir jos patronai savivaldybė su dukterine įmone Anykščių vandenys.

 2. taip kuriama geroves valstybe

 3. lietuva brangi – Maironis

 4. O ką mūsų valdžia mano? Kalėdinis siurpryzas

 5. tai ir junkitės, jai tai sumažintų vandens kaštus. O tai nueita lengviausiu keliu,-pabranginam ir visi išsižioję moka.

  • esmė tame, kad vanduo tai valstybės turtas, tik kaina vartotojams priskaičiuojama tokia, kokia yra vamzdžių, kuriais pumpuojamas vanduo, bendrovės valdytojų siekiama pelno marža.
   Atsijungti nuo vietinio monopolio vartotojai gali tik kreipdamiesi kolektyviniu skundu į vartotojų teisių gynimo komisiją ir kitas LR institucijas ginančias žmogaus teises. (be tik ne į valdančias žmonių teises-savivaldybes)

 6. naikinkim savivaldybe ir prisijunkim prie kitos ir valdininkijos sumazes ir padides vartotoju skaicius

  • istorijos dalyvis

   socialdemokratams ir valstiečiams nesinorės savo kolūkio uždaryt, stambinat ir prijungiant prie mistų nustekentą Anykščių rajono ūkį. Kai kolūkiai ir visokios tarybinės rajono valdybų įmonės byrėjo, tai kiek atsirado privačių bendrovių “savininkų“ iš buvusiųjų veikėjų… Tik nevisi mokėjo dirbti ūkiškai ir subankrutavo.

 7. Visa laime kad neikalbejo

  Atvaziave suoke kad uz akcijos kaina ives vandentieki. Matai kur suva buvo pakastas, zinojo viska gi

 8. Nesuprantu, kad tie gręžiniai ir vamzdynai, jei yra Rubikų ežeras su visais Mušiejais ir natūralus vamzdis – Anykšta? Siurblį paleidi ir pumpuoji. Nu vamsdiec, kaip paprasta!

  • Tikrai, na kam tie gręžiniai ir vamzdynai, jei Rubikių ežeras yra aukščiau Anykščių apie 76 metrus? Jei Anykštą suvarai į vamzdį, tai fontanas trykštų aukščiau bažnyčios bokštų !!! Darom? 🙂

   • Ir nesuprasi, nes tai atrodo, kad Rubikių ežeras yra 76 metrais aukščiau. Kas sugebėjo ežerą kilstelėti dar 40 metrų į viršų? Kada tai padarė? Kodėl nepranešė, kad kels ežerą aukštyn?

  • Taigi kad Anykšta tai šlanga Anykščiuose ir dar popierinė…. kam išmesti pinigus į celiuliozės žaliavą 🙂

 9. O mūsų seimo narys A. Baura gali ką nors paveikti, kad tokios savivales nebūtų, ar jis tik pabalsuoja už ką liepia Karbauskis

  • Seimo nariai nesirūpina savivaldybės lygmenio reikalais. Čia vietinės reikšmės ūkio ir politikos reikalas, kurį turi nuspręsti mūsų surinkti savivaldybės tarybos nariai – 24 apaštalai.

 10. Anykštėnas gyvenantis Vilniuje

  Gerbiamiems žurnalistams – skandalų ieškotojams. Labai pasipiktinęs esu Jūsų organizuota apklausa, kuri skirta tik tamsuoliams. Klausimai nors ir trys, tačiau apie vieną ir tą patį. Prieš teikiant klausimą, patys pasiaiškinkite jo esmę, o tik data formuokite galimus klausimus. dabar gi kaina suvesta tik į vandens kokybę, o kur jo išgavimas, tiekimas, priežiūra ir t.t.
  Pasitikrinkite žurnaliūgos vandens kokybę, kuri yra skelbiama visų įmonių internetinėse svetainėse. Bet kuriuo atveju ji turi atitikti HN23:2017 reikalavimus.

 11. Anykštėnas gyvenantis Vilniuje

  Gaila, kad kaina kils mano tėvams, tačiau dar labiau gaila tų, kurie čia rašo nieko nesuprasdami ar nenorintys suprasti. Kaina priklauso nuo daugelio dedamųjų: vandens išgavimo, paruošimo (gerinimo), tiekimo, nuostolių tinkle (tame tarpe vagysčių), nuotekų surinkimo (tame tarpe nelegaliai prijungtų lietaus), perpumpavimo, valymo, likusio dumblo sutvarkymo. Taip pat prie kaštų prisideda ir investicijos į naują infrastruktūrą, pasinagrinėkite metines vandenų ataskaitas. Kitas svarbus veiksnys – vartotojų (paslaugos pirkėjų) skaičius – uo jis didesnis, tuo kaina mažesnė. Žuralistai palygino B su patranka. Palyginkit analogiškus vandens tiekėjus – regioninius, kurie neturi iš esmės jokios pramonės.
  Tiems kas nori jungtis prie Panevėžio ar Utenos. Nenustebsiu, jei po 5-10 metų Anyksčių vandenys bus Utenos filialu. Skaitykite čia: http://am.lrv.lt/lt/veiklos-sritys-1/finansines-programos/2021-2027-m-es-fondu-investicijos/viesi-aptarimai/prezentacijos (žr. 2019-09-05 Vandentvarka, poplūdžiai miestuose – ES investicijos., protokolą).

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.