person drives a luxurious car

Kuriozai – neblaivus ir be teisių – baudžiamoji atsakomybė, nutrenkė senolę – administracinė

Vakar „Nykščių“ portale buvo paskelbta Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vyr. specialistės Violetos Ginaitienės atsiųsta žiniasklaidai informacija apie tai, kad gegužės 11-osios ryte mūsų miesto J. Biliūno gatvėje sulaikytas neblaivus anykštėnas.

Praėjus kuriam laikui po šia informacija pasirodė komentarai, kad vyriškis perėjoje nutrenkė garbaus amžiaus moteriškę ir iš įvykio vietos pasišalino. Komentatoriai klausė, kodėl policijos pranešime nėra šito fakto.

„Nykščiai“ susiskambino su Komunikacijos poskyrio vyr. specialiste V. Ginaitiene ir paprašė pakomentuoti eismo įvykio aplinkybes. Vyr. specialistė smulkiau apie įvykį Anykščių mieste pasakyti nieko negalėjo, patikino, kad  išsiaiškinsianti ir perskambinsianti.

„Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato suvestinėje nebuvo informacijos apie nutrenktą moteriškę ir pasišalinimą iš įvykio vietos, nes tai administracinis nusižengimas. Vairavimas sunkiai apgirtus, buvo nustatytas 2,07 prom. girtumas,  ir neturint vairavimo teisų, tai užtraukia baudžiamąją atsakomybę ir pradedamas  ikiteisminis  tyrimas“, – paskambinusi paaiškino vyr. specialistė.

Paklausta, ar tyrimas bus pradėtas dėl to, kad neblaivus ir neturintis vairuotojo teisų anykštėnas ant perėjos nutrenkė senolę, nesvarbu, kad ji nebuvo sužeista, ir  kodėl informacija apie vairavimą be teisų, nutrenktą senolę ir pabėgimą iš įvykio vietos nebuvo skelbiama policijos suvestinėje, V. Ginaitienė sakė, kad komentuoti negalinti.   

Beje, 2019 metų sausio mėn.11 d. Lietuvos Respublikos Seimas priėmė Baudžiamojo kodekso ir Administracinių nusižengimų kodekso pataisas, kuriomis sugriežtinta atsakomybė už šiurkščiausias, eismo saugumui įtaką darančias veikas – t. y. vairavimą esant neblaiviems, pavojingą ir chuliganišką vairavimą. Šių asmenų atsakomybė už tokius pažeidimus numatoma nuo 450 iki 1 500 eurų, o teisės vairuoti atėmimas siekia maksimalų 5 metų terminą.

Dalina RUPINSKIENĖ

Vienas komentaras

  1. Tiesiog kosmaras. Valdžiai didesnis nusikaltimas, kad girtas važiavo….

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.