Ne visus rinkėjus STT įtikino

Teisėsaugos įtarimų sulaukusiems merams antrajame rinkimų ture sekmadienį sekėsi skirtingai. Rinkėjų pasitikėjimą išsaugojo Panevėžio miesto ir rajono merai, taip pat Utenos ir Šilutės rajonų vadovai, bet Anykščių rajono ir Visagino merai pareigas prarado.

Anykščių rajono gyventojai neperrinko įtarimų korupcija sulaukusio mero Kęstučio Tubio antrajai kadencijai – mero rinkimus sekmadienį laimėjo konservatorius Sigutis Obelevičius. Už K. Tubį balsavo 35 proc. rinkėjų, už K. Obelevičių – 63 proc.
K. Tubiui sausio pabaigoje teisėsauga pareiškė įtarimus prekyba poveikiu, jis nušalintas nuo pareigų. Įtariama, kad pernai gruodį ir šiemet sausį šioje savivaldybėje buvo imami kyšiai iš kai kurių verslo atstovų. Pats K. Tubis įtarimus vadina nepagrįstais ir sieja su galimu oponentų siekiu pašalinti jį iš rinkimų.
Visagino meru išrinktas valstiečių iškeltas Erlandas Galaguzas, jis gavo 59 proc. balsų. Dabartinė merė Artūro Zuoko Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) atstovė Dalia Štraupaitė sulaukė tik 39 proc. rinkėjų paramos.
D. Štraupaitei teisėsauga įtarimus kyšininkavimu, piktnaudžiavimu ir dokumentų klastojimu pareiškė dar 2014-ųjų rugsėjį. Teisėsaugos tyrime merė įtariama reikalavusi ir ėmusi kyšius už tai, kad sudarytų palankias sąlygas kai kurioms įmonėms laimėti viešųjų pirkimų konkursus bei tarpininkautų dėl atliktų darbų priėmimo. Nepaisant to, ji buvo vėl išrinkta mere 2015-aisiais pirmąkart vykusiuose tiesioginiuose merų rinkimuose. Politikė kaltinimus vadino politiniu susidorojimu, kadangi teismui byla buvo perduota prieš Seimo rinkimus 2016-aisiais. D. Štraupaitė Visagino merės pareigas ėjo nuo 2011 m.
Panevėžio meras Rytis Račkauskas gavo 59 proc. balsų ir įveikė Seimo narį Povilą Urbšį. Penktojo pagal dydį Lietuvos miesto vadovui įtarimai prekyba poveikiu bei piktnaudžiavimu tarnyba buvo pareikšti dar pernai birželį, jis iki šiol nušalintas nuo pareigų. Teisėsauga įtaria, kad Panevėžio savivaldybėje duota neteisėtų nurodymų tarnautojams, siekiant sudaryti palankias sąlygas kai kurioms įmonėms laimėti viešųjų pirkimų konkursus.
Valstiečių ir žaliųjų atstovas Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis perrinktas sulaukęs 61 proc. balsų. Su juo antrajame ture varžėsi socialdemokratų atstovas Antanas Pocius. Teisėsauga merui prieš dvejus metus yra pareiškusi įtarimus dėl piktnaudžiavimo tarnyba įmonės „Panevėžio melioracija“ naudai. Jis pats yra šios bendrovės akcininkas.
Socialdemokratas Utenos rajono meras Alvydas Katinas gavo 54 proc. rinkėjų balsų. Jis įveikė su visuomeniniu komitetu rinkimuose dalyvavusį Marijų Kaukėną. A. Katinas buvo kaltinamas, jog 2014-aisiais pareikalavo bendrovės „Utenos melioracija“, kad ši neatlygintinai suremontuotų tuometinio premjero Algirdo Butkevičiaus sekretoriato vadovės Džuljetos Žiugždienės gyvenamąjį namą Utenos rajone.  Šį sausį teismas pripažino merą kaltu dėl piktnaudžiavimo tarnyba, bet išteisino jį dėl prekybos poveikiu. Nuosprendį prokurorai apskundė ir siekė, kad A. Katinui būtų uždrausta būti išrinktam į pareigas savivaldybėje.
Šilutės rajono meras „tvarkietis“ Vytautas Laurinaitis buvo perrinktas su 53 proc. rinkėjų balsų. Antrajame ture su juo varžėsi konservatorė Sandra Tamašauskienė. V. Laurinaičiui ir dar keliems rajono savivaldybės vadovams Specialiųjų tyrimų tarnyba pernai lapkritį pareiškė įtarimus piktnaudžiavimu tarnyba. Teisėsauga įtaria, kad politikai ir valdininkai davė neteistus nurodymus savivaldybės įmonių vadovams ir galėjo padaryti didelės žalos savivaldybei.
Rinkimų nelaimėjusius ir perrinktus merus sieja vienas panašumas – jie visi kaltinimus neigia ir įtarimų šleifo kratosi.
Parengta pagal alfa.lt

19 Komentarai

 1. FAKTAS KAIP BLYNAS

  Matote kiek žmonių STT kaltino ir koks rezultatas… Šnipštas. Čia išvardinti dar ne visi. Kodėl aš turėčiau STT profesionalumu tikėti?

 2. Kaip bebūtų per savo gyvenimą Anykščiuose,45metus manau,visgi tikras,reiklus sau ir kitiems,toleriškiausias,be kaukės buvo meras Kęstutis Tubis Sveikata brangesnė už postus .

  • Kur matote reiklumą? Nesuprantu? Visiškai dėjęs ant rajono ir tik savo įvaizdžiu besirupinantis kazarminis storžievis.

 3. Jūs pac kazarminis storžievis.Išsirinkot Obelevičiu ir džiaukis gal alučio duos ar mergičiu atveš.Gaila labai Kęstučio kad nevertina žmonės jo .O kokie čia pas mus žmonės senjorai ir bedarbiai nebeliko miesteli žmonių.

 4. koks blogas meras buvo Tubis,kaip jo visi bijojom,gal kokia viena sekretorka nelabai

 5. NUO MANĘS

  Žmonės renka nežiūrėdami į kaltinimus, o žiūrėdami į tai ką padarė ir kiek apsimelavo.
  Kiti MERAI PADARĖ GERŲ DARBŲ SAVO rajonuose. Tubis nepadarė nei vieno gero darbo.
  Kiti MERAI NEMELAVO. Tubis apsimelavo. Kiek žmonių nuėjo į susitikimą, visus apgavo. Prižada padėti, o nieko nepadaro.
  Kiti MERAI DIRBA, O NE POLITIKUOJA. Tubis vis mala ir mala liežuviu ir visur mato politiką. Jei pavaldinis blogai atliko darbą, atleisk bet nemalk liežuviu apie sąmokslus, PARTIJŲ KERŠTUS.

 6. negi niekas nesupranta kad sigucio mergos atsirado is buvosio mero

 7. Labai smagu,kad nugalėjo OBELEVIČIUS.Galų gale baigsis buvęs chaosas.Grįš tolerancija,sveiko proto sprendimai.Lazda turi du galus.Sėkmės.

 8. Jau prasidėjo haosas ką nematot kokia pradžia parapijos namuose aluti gurkśnoja meras visi vyrai raudoni .Bambalių an stalo. Va kaip gerai Anykščiams visi džiaugiad laimėjom.Oi keiksit ką išsirinkot oi kentėsit.

 9. Anuliuoti situos rinkimus,netiesa,apgavyste.Ziauru kas laukia,kas dar bus.Anyksciams ,-tik KESTUTIS TUBIS turi vadovauti. Kodel tylim matydami toki bardaka.

  • Jovita P.

   Kokį bardaką? Tai, kad Tubio sąrašo žmonės pabegonnuonTubio ir prašosi socialdemokratų, kad juos priimtų į frakciją? Net nereikėjo sulaukti inauguracijos.

 10. Nėra ko stebėtis

  Norėjot kaip geriau , bet išėjo kaip visada – KONSERVATORIUS. Jau mazai kur jiems pavyksta kilstelėti savo “protingas” galvutes , o Anykščiuose tampa pastovumu. Nieko gero tikėtis ir nereiktų iš sestančios mūsų rajono visuomenės , jie juk konservų gerbėjai ir jų rinkėjai. Kol iš Anykščių evakuosis jaunimas , kitų rezultatų ir rajono ekonomonio augimo nelaukim. O su tokiu meru , aplamai š …

 11. niekam nerupi,niekas nemasto,niekas nemato kokius diedus susirinko.prasau dievo,kad kas anuliuotu siuos neteisingus rinkimus,kad vel turetume G.Kestuti.

  • Nesąmonė

   Kaip gali rajonui vadovauti meras S. O belevičius ,kai jo taip nemėgsta zmonės ? Nemanau , kad šie rinkimai buvo teisingi.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.