Nauji iššūkiai ir išbandymai J. Biliūno gimnazijos mokiniams

Anykščių Jono Biliūno gimnazijoje jau įsibėgėjo Erasmus+ programos strateginės partnerystės projektas „Mąstome žaliai. Darnusis turizmas tvarioms bendruomenėms“ („Thinking Green: Sustainable Tourism for Sustainable Communities“). Projekto veiklose dalyvauja 24 gimnazistai. Dalis projekto veiklų integruojama į pamokas.

2019 m. spalio 13-18 dienomis vyko pirmasis projekto susitikimas Vokietijoje, Ingolštato mieste. Susirinko mokiniai ir mokytojai iš įvairių Europos šalių: Suomijos, Vokietijos, Slovėnijos, Portugalijos, Ispanijos ir, žinoma, Lietuvos. Šio susitikimo svarbiausias tikslas – susipažinti su partneriais bei išmokti naudotis IKT įrankiais, reikalingais projekto veikloms vykdyti.

Atvykę mokiniai gyveno šeimose, susipažino su vietine kultūra, tradicijomis, papročiais. Kol mokytojai intensyviai ir kruopščiai planavo būsimų mainų veiklas, mokiniai dalyvavo mokymuose. Jie buvo mokomi naudotis grafinio projektavimo svetaine ,,Canva“ bei kitomis programomis, kurios bus integruotos į kitų projekto susitikimų veiklas.

Šių metų sausio 19-25 dienomis Ispanijoje, Vitoria-Gazteiz mieste, vyko antrasis projekto susitikimas. Erdvioje Carmelitas-Sagrado Corazon mokykloje mokiniai pristatė nufilmuotas gyventojų, verslo atstovų ir savivaldybės darbuotojų apklausas   bei infografiką darnaus turizmo tema. Užsiėmimų metu mokiniai mokėsi įvairiais simboliais  vizualiai pateikti informaciją, viešinti savo veiklą eTwinnig erdvėje, rašyti bei komentuoti straipsnius internetiniame dienoraštyje. Rimtas išbandymas buvo vesti pamoką anglų kalba jaunesniems mokyklos moksleiviams. Nustebino 12-mečių ispanų mokinių gebėjimas anglų kalba išsakyti savo mintis, įsitraukimas ir aktyvumas pamokoje.

Mokiniai kartu su mokytojomis  aplankė Salinas de Ãnana druskų kasyklą, įsikūrusią tarp įspūdingų kalnų. Turo po miestą metu visiems buvo įdomu išgirsti Vitoria-Gazteiz miesto istoriją ir aplankyti įspūdingiausius objektus. Tačiau, turbūt, smagiausia buvo tai, kad mokiniai turėjo galimybę ne tik tobulinti bei plėsti savo anglų kalbos žinias,  bet ir išbandyti  jėgas  virtuvėje. Pasiskirstę grupėmis gimazistai mokėsi gaminti ispaniškus užkandžius bei patiekalus, džiaugėsi pačių pagamintais šedevrais, juos ragavo.

Visi džiaugėsi galimybe dalyvauti šiame projekte, susipažinti su jaunais žmonėmis iš kitų Europos šalių ir dalintis savo kultūra, kalba bei įspūdžiais, diskutuoti aktualiomis temomis turizmo vystymo kryptimi. Tikimės, jog šis projektas atvers akis kitiems dalyviams ir leis suvokti, jog jaunimas gali bendrauti ir visai kitaip!

Anykščių Jono Biliūno gimnazijos mokytojos Asta Fjellbirkeland ir Ina Gailiūnienė

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.