Muziejininkų Joninės – šienapjūtė, laužai ir klasikinė muzika

Paskutinį birželio savaitgalį Anykščių muziejininkai įvairiose krašto vietose pažėrė renginių įvairių skonių ir pomėgių kultūros gurmanams: džiugino folkloro ir klasikinės muzikos atlikėjai, buvo pristatomos archeologijos vertybės.

Birželio 24-osios vakare, kai masiniai Joninių laužai jau išblėso, tradicijų vakarą apeigų mėgėjams Jono Biliūno sodyboje-muziejuje Niūronyse dovanojo folkloro ansamblio „Vydraga“ vyrai iš Vilniaus. Pasak anykštėnų, gyvos muzikos garsai tą vakarą aidėjo net ir už poros kilometrų nuo Niūronių sodžiaus.

Birželio 25-osios popietę Arklio muziejuje Niūronyse surengta „šienapjūtės talka“ – ir padainuoti, ir padirbėti kvietė Biržų kultūros centro ansamblis „Siaudela“ su šienapjūtės dainų programa „Man dalgela čysta pliena, pradalgėla žalia šiena“. Tądien muziejuje svečiavosi ir amatininkė Aurelija Aleksejūnienė, kuri kartu su dešimtimis muziejaus lankytojų kūrė ir dovanojo paukščius iš šieno.

O šių metų Mažojoje Lietuvos kultūros sostinėje Kavarske birželio 24-25 dienomis, per titulinius Šv. Jono atlaidus, Muziejus pristatė Kavarsko apylinkėse sukauptų vertingiausių archeologijos radinių ekspoziciją. Iš Lietuvos nacionalinio muziejaus fondų šiai progai pasiskolintus eksponatus atidžiai apžiūrinėjo ne tik dešimtys smalsių kavarskiečių, bet ir mieste ta proga viešėjęs Kauno arkivyskupas metropolitas Kęstutis Kėvalas.

Savaitgalio renginių programą baigė klasikinės muzikos koncertas atgimusioje istorinėje Jono ir Onos Karvelių sodyboje ant Šventosios kranto. „Muzikinių pašnekesių prie Šventosios“ vakare muzikinę programą, aidėjusią po Antano Baranausko jaunystės Ažupiečius, pateikė Pasaulio anykštėnų bendrijos pirmininkas operos solistas prof. Tomas Ladiga (bosas) ir pianistė Rūta Blaškytė.

Kaip sakė A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus direktorius Antanas Verbickas, itin simboliška, kad Ažupiečiuose augęs T. Ladiga tą vakarą kaip tik ir pradėjo naują Anykščių tradiciją, gal net būsimą Šventosios pakrantės festivalį. Kartą per mėnesį rengiami kameriniai sambūriai prie Šventosios su muzika ir pokalbiais apie mūsų krašto muzikines tradicijas nuo šiol padės anykštėnams atrasti takus į naują bendruomeninių ir kultūros veiklų erdvę.

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus informacija

„Muzikinių pašnekesių prie Šventosios“ scena – Šventosios upės krantinė.

Kavarsko archeologijos ekspoziciją Kavarsko bažnyčioje apžiūrėjo ir čia viešėjęs Kauno arkivyskupas metropolitas Kęstutis Kėvalas.

T. Kontrimavičiaus nuotraukos

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.