Mokymasis gamtoje ir iš gamtos

Traupio pagrindinėje mokykloje dar pavasarį buvo pradėtas vykdyti projektas „Mokausi gamtoje ir iš gamtos 4“, kurį finansavo Anykščių r. savivaldybė. Projekto metu mokiniai ugdė dar didesnę meilę gamtai, leisdami joje laiką ir dalyvaudami užsiėmimuose.

Mokiniai sėjo ir ant palangių augino prieskonines daržoves: moliūgus ir serenčius, sodino svogūnus.  Nuėmę derlių, vaikai iš svogūnų laiškų, krapų ir pipirnės gamino salotas. Jie ne tik mokėsi auginti ir prižiūrėti daržoves, bet taip pat sužinojo, kaip ruošti skanias salotas ir padengti stalą. Paaugusius moliūgų daigus vaikai pasodino į lauke paruoštas lysves, o rudenį mėgavosi jau nebe salotomis, o skania moliūgų sriuba.

Vasarą pradinių klasių mokiniams vyko stovykla. Stovyklos dalyviai susipažino su stovyklos veikla,  kūrė stovyklos taisykles, šūkį, vėliavą, mokėsi fotografijos pradmenų. Kadangi mokykla turtinga botanikos sode augančiomis įvairiomis gėlėmis, krūmais ir medžiais, kuriuos dar ir aplanko paukštukai – nuotraukų idėjų mokiniams netrūko. Vėliau mokiniai surengė savo kūrybinių darbų parodą „Gražiausi gamtos vaizdai“. Dailės plenero gamtoje metu vaikai dekoravo ir naujam gyvenimui prikėlė senus batus, į juos merkė ir sodino augalus, puošė mokyklos aplinką. Paskutinę stovyklos dieną vaikai lankėsi Anykščiuose labirintų parke.

Galimybę nuvykti į pajūrio edukacinę stovyklą turėjo geriausiai besimokantys ir didžiausią pažangą padarę mokiniai. Patirti šaunūs atradimai, nuotykiai, geriau pažinta pajūrio gamta. Pasiturškenta jūroje ir pasivaikščiota po šiltą pajūrio smėlį. Taip pat aplankyti Šaltojo karo, V. Into akmenų  muziejai bei Klaipėdos zoologijos sodas. Stovyklautojai su mokytojais pasidalino naujai įgytomis žiniomis ir palinkėjo vieni kitiems saugios ir gražios vasaros.

Rudenį prie projekto veiklų prisijungė ir tėveliai, kurie kartu su vaikais iš užaugintų daržovių pagamino nuostabių rudeninių kompozicijų. Vėliau muzikos mokytojos surengė nuotaikingą koncertą, vyko mįslių konkursas apie daržoves ir vaisius.

Mokiniams buvo smagu dalyvauti projekto veiklose. Būdami gamtoje jie ne tik patyrė nuotykių ir atradimų, bet ir įgijo naujų žinių, dar stipriau suprato, kad gamtą reikia saugoti ir mylėti.

X klasės mokinė Indrė Musteikytė

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.