„Mėlynasis krokodilas“ atvyko į Anykščius!

Anykštėnai jau gali džiaugtis labai laukta iliustratorės Gretos Alice „Mėlynojo krokodilo“ nebyliųjų komiksų paroda Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos Vaikų literatūros ir edukacijos skyriuje!

Parodoje „Mėlynasis krokodilas“ G. Alice pristato savo geriausią draugą Mėlynąjį krokodilą, kuris kasdien patiria vis naujų nuotykių: netikėtai prisimena ir susidraugauja su savo uodega, lygiai taip pat netikėtai ją ir pameta, užsiauginą didžiulį pomidorinį namą ir jame apsigyvena, mokosi sveikos gyvensenos krimsdamas morkas ir bandydamas įvairius sportinius pratimus, nardo po drabužių spintą ieškodamas sau tinkamo komplekto, atsiduria milžiniškame rožiniame daugiabutyje ir taip įsijaučia į knygose pasakojamas istorijas, kad lengvai tampa jų herojumi.
Pasitelkdama komikso žanrą Greta kuria vizualias pasakas be teksto, tad vaikai gali laisvai interpretuoti ir vaizdais sukurti savų istorijų. Tai lyg filmai be teksto, vaikams telieka juos įgarsinti.
Komikso žanras Lietuvoje sparčia plinta, jau darosi įprasta vienam kito klustelėti: kokius komiksus mėgsti ar kokį paskutinį skaitei? Deja, to negalime pasakyti apie vaikams skirtus leidinius. O juk vaikiški komiksai skatina juos kurti, svajoti ir analizuoti vaizdus. Šioje parodoje eksponuojami darbai bus įdomūs tiek jaunesnio, tiek vyresnio amžiaus skaitytojams, tai universalios vizualios istorijos, kviečiančios pasinerti į spalvingą, kupiną nuotykių ir netikėtumų komiksų pasaulį.
Kviečiame užsukti ir pasinerti į nuotykius kartu su Mėlynuoju krokodilu!

Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

 

3 komentarai

  1. Net nusigandau

    Pagalvojau, kad šalia Gaidžio nupaišė ir Krokodilą Geną.

  2. O aš pagalvojau, kad čia ko gero D.Vaigino ėjimo į Anykščių rajono mero rinkimus reklaminis įvaizdis…

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.