Laima Andrikienė: „Europa – ne bendra mūsų piniginė“

Balandžio 23 dieną Anykščių rajone lankėsi ir su gyventojai keletą susitikimų surengė mūsų atstovė Europos Parlamente Laima Liucija Andrikienė. Ji pristatė savo knygą „Europos saulėlydis atidedamas“ ir kalbėjo apie tai, kas mus daro europiečiais.

Paskutinis susitikimas buvo surengtas vakare Anykščių koplyčioje. Į jį europarlamentarė atvyko šiek tiek vėluodama, nes, kaip pati sakė „nepavyko laiku išsiplėšti iš tremtinių glėbio“. Knygą pristatyti jai padėjo buvusi architektė Daiva Gasiūnienė, Anykščių meras Sigutis Obelevičius ir žurnalistas Valdas Kilpys.
„Man prireikė ne vienos kadencijos, kad suvokčiau, jog Europos Sąjunga – ne bendra mūsų piniginė. Tai – krikščioniškos vertybės, kurias sudėjo į šią sąjungą jos kūrėjai“, – kalbėjo L.Andrikienė anykštėnams.  Pasak jos, vien ekonominė sąjunga būtų pavojinga, nes „pasiūlys kas nors daugiau pinigų ir – išsivaikščiosime“.
Beje, ji į Anykščius atvyko vos grįžusi iš Ukrainos, kur stebėjo prezidento rinkimus, todėl šiek tiek pakomentavo ir tai, kodėl jos manymu, ukrainiečiai prezidentu išsirinko komiką. „Mums tai jau girdėta, tokia yra demokratijos kaina. Galvoju, kad istorija bus palankesnė Petro Porošenko, kuris vadovavo valstybei karo laikotarpiu, nei ukrainiečiai. Smagu matyti, kad rinkimai buvo tikrai demokratiški ir laisvi, tai šios šalies pasiekimas“, – kalbėjo L. Andrikienė.
Pasakojo parlamentarė ir apie savo darbą Europos Parlamente bei su tuo, su kokiais sunkumais susiduria. Ji pastebėjo, kad vienas iš dabarties iššūkių – politinio radikalizmo augimas. Vis daugėja politikų, kurie susikrauna kapitalą iš Europos Sąjungos kritikos ir noro ją išardyti, bet siekia patekti į Europos parlamentą. „Jie žaidžia tuo, kad Europos Sąjunga esą nori suniveliuoti tautas, bet patikėkite, nesutikau nė vieno brito, kuris norėtų tapti vokiečiu, arba belgo, kuris norėtų tapti lenku. Visos tautos nori būti savimi, šitą žinią turi suprasti gyventojai“, – sakė L. Andrikienė.
Linas BITVINSKAS
Plačiau – „Šilelyje“   

8 komentarai

 1. gana jau tai bobelei lysti i europarlamenta,nieko nenuveikė,o pinigu prisikrovė čemodanus.Nebalsuosim užu ja

 2. slykstu i ja isverstaskure ir beziuret

 3. Labai nuostabi ir šviesi moteris, kad visi mūsų politikai tokie būtų.

 4. ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
  Baikit tas viena karta tuos Anyksteniskus arba aplodismentus arba diagnozes.

  Kaip paprasta viskas skaiciu kalba. Jei kulturos turi 400 metu laika. Tai paskutines kulturos pabaiga panasiai 2040-2050..
  Siai dienai aisku su kuom nesusidoroja kulturos ir kodel degraduoja ju biologinis pradas. Kulturos nesusidoroja pasirodo su perpildytomis kisenemis. Su PERTEKLIUM… Zmonija visaip bando ir neranda kaip israsti dirbtina materialiniu vertybiu paskirstymo mechanizma. Kai visi materialus , pramogu ir dvasiniai poreikiai perpildyti.. Tarsi uzdedamas paskultinis dvasines kulturos stogas ir su juo kultura baigia savo egzistencija chaosais. Panasiai kaip Anyksciu kultura.

  Todel nors siai dienai rasta laikina priemone… Tiesiog nugriebti nuo virsaus finansus ir leisti juos isisavinti naujoms ES narems. Jei kitos nares tai dare atsargiai, suprato pertekline zala. Tai atsirado viena nare kuri sumaste kad ji apskritai prades savo kultura statyti nuo uzbaigto stogo, o visi kas po tuo stogu krematoriujimo verti vatnikai.

  Ir tai matydama gerbiamoji parlamentare matyt nesugebejo savi rasti loginio paaiskinimo. Ir ivardino kaip dieviskos apvaizdos krikscioniska misija. Apskritai estrogeniskas intelektas linkes logika perkelti viespaciui…

  Baiginejasi ne tik 400 metu vakaru europos kultura… Baiginejasi ir 800 metu kulturinio skilimo ir konflikto pradzia tarp Kataliku baznycios ir Ortodoksu.. Visgi netinkamas paskutinis vertimas. Ir beje kaip kas nesistengtu sumenkinti ir vienos unikaliausiu europoje LDK pradzios, antroje vietoje po krikscionybes.

  Taip pat baiginejasi viena unikaliausiu apskritai pasauli davusi didziausia kulturini progresa. Krikscionybes… 1600 metu… Ko gero zinote kad realiai ji prasidejo 400 metai po Jezaus nukryziavimo..

  Tai jei suristi ka dave krikscionybes kultura viska viska. Su visomis jos atsakomis, techniniu meno ir mokslo progresu. Ir ivertinti tai 1600 balu.. Tai ja turetu keisti kultura 3600 balu jegos. Na ir tai paaiskinti is ties norisi sauktis dievo pagalbos.

  Ir kaip kas neteigtu, ar niekintu Lietuviu kultura ir genetika Lietuvos Didzioji Kunigaikstyste. Diplomatiniais sumetimais krikstijosi tik kunigaiksciai to nesureiksmindami. Pati kultura neturejo nei krislelio krikscionybes. O pasinaudojo proga suskilus krikscionybei i vakarus ir rytus.

 5. ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
  As jum galiu sudelioti kulturas kaip matrioskas mazejancia tvarka.. Kad matytumet kame yra Lietuviai. Ir kame sekamos pasaku pasakos tame… Tarsi Lenkai mus istrauke is balos …

  1 Egipto Faraonu Kultura. 1600
  Priesinga Krikscionybes kultura -1600
  LDK Kultura – 800
  Vakaru Europos kultura – 400
  Pirmasis INTERNACIONALAS. Socdemu gimimas -200 komunizmas, fasizmas. Siuo metu virsuas azijoje.
  -100 Antrasis pasaulinis karas. Lietuvos genocidas.
  – 50 1991 Nepriklausomybe , mityba privatizacija, eksplotacija.
  – 25 Perversmas poltikoje. Rinkimus laimi tarpukario Lietuvos atitikmuo..

  – 12.5 dar nebuvo. Turetu buti diktaturos ivedimas.

  Cia suvedziau jei atskaitos taskus matrioskoms sukeltume nuo 2040-2050 metu asies 3600 kulturiniui perversmui.
  _______________________________________________________________________________________________________________
  Toliau panasiai isanalizuoti Azijos kulturas kuriu asis ateina i Maskva,
  Is siaures Skandinavus.

  Tiek nedaug. Lietuva tai galejo susibraizyti iki svytejimo ant gaublio.. Ir tame ne dievo sauktis o ka realiai toliau daryti.
  _______________________________________________________
  Galeciau psicho fiziologiskai paaiskinti kodel zmonija negali kontroliuoti savo socialiniu procesu samoningai ir kodel jie inertiski. Tarsi sociumai vystosi tik informacineje erdveje savaime. Ne homo sapiens juos kontroliuoja. O informaciniai procesai savaime inertiskai teka per homo sapiens biologini prada savaiminiu, inertisku budu.

 6. Etatinė ,tvartelio remema europarlamentarė. Visiškai man neįdomu ką ji kalba ir rašo.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.