Kurkliečių „Linksmų bobelių“ klubas jau ruošiasi Kalėdoms

Kurkliuose jau laukiama gražiausių metų švenčių Kalėdų. Ar ne per anksti?  Norint  joms tinkamai pasiruošti – tikrai ne per anksti. O čia dar toks neeilinis įvykis. Lapkričio 15-20 dienomis buvo skelbiama suaugusiųjų mokymo ir mokymosi savaitė. Visoje Lietuvoje vyko tai progai skirti įvairiausi renginiai ir užsiėmimai. Tai negi kurkliečiai liks nuošalyje?

    Susirinko Anykščių kultūros centro Kurklių skyriuje veikiantis „Linksmųjų bobelių“ klubas ir ėmė tartis, ką čia tokio naudingo nuveikus. Tarsi netyčia gimė mintis, kad reiktų kažkaip įdomiau papuošti miestelio centrą. Tada iškilo klausimas: „Kur gauti lėšų?“. Va čia ir buvo prisimintas tas, dabar ant bangos esantis, žodis TVARUMAS.  Tuomet ir kilo mintis puoštis šventei, naudojant kuo mažiau naujų pirktinių daiktų, o geriau kūrybiškai prikelti antram gyvenimui jau naudotus. Pasakyta – padaryta.

      Bendruomenės tinklalapyje patalpinome skelbimą, apibėgome drauges ir kaimynes, kviesdamos į užsiėmimus. Prisirinkome pilnus krepšius įvairių, jau panaudotų ir nelabai bereikalingų daiktelių ir antradienio popietę sugužėjome į pirmąjį užsiėmimą. Nežinia, ar čia „korona“ pamaišė, ar nepasitikėjimas savo gebėjimais – atėjo tik penkios. Bet kaip mes dirbome! Kai pradėjome viena per kitą sakyti idėjas, siūlyti sprendimus, teko sudaryti veiksmų planą. Pirmiausiai nutarėme gaminti žaislus eglutei, taip įgydamos daugiau pasitikėjimo savo jėgomis, o tada pereiti prie stambesnių dekoracijų gamybos. Manot, kad visas dienas dirbome neatitraukdamos akių ir rankų? Užteko laiko viskam: ir humorui, ir aktualių šalies įvykių aptarimui, ir fotosesijai, ir arbatos puodeliui, ir, svarbiausia, asmeninių gebėjimų atskleidimui. Savo veiklos akimirkas fiksavome nuotraukose.

     O kur pasislėpė TVARUMAS? Tai puošmenos, pagamintos iš butelių kamštukų, plastikinių šiaudelių, maišo nuo gyvūnų ėdesio, plastikinių kiaušinių dėklų, sudilusių plastikinių segtuvų, plastikinių kibirėlių, dėžučių nuo silkės, nuo statybų likusios šiltinimo plokštės atraižų, plastikinių butelių ir naujametinių, per daug metų sukauptų, blizgančių girliandų likučių. Šie ir kiti daiktai virto eglutės žaisliukais.

     Ir svarbiausia. Pati didžiausia TVARUMO žodžio nauda šioje veikloje – tai puikūs tarpusavio SANTYKIAI,  įgalinantys spręsti visas iškylančias problemas. O kad taip ir pasaulio galingieji rastų tokius sprendimus…

     O kaip „Kelionė į tvarias Kalėdas“? Ji dar tik prasidėjo ir tęsis beveik iki pačių švenčių. Juk tiek daug dar reikia padaryti! Šią savaitę konstruosime nykštukus, kitą – angelus.

Mums labai reikia jūsų patarimų, pagalbos, palaikymo. Renkamės darbo dienomis nuo 13 val. iki 19 val. AKC Kurklių skyriuje. Galite prisijungti bet kuriuo jums patogiu laiku nurodytomis valandomis. Būtina dėvėti kaukes ir turėti GP.

Giedrė Steponėnienė

10 komentarų

  1. Išmečiau konteinerį daug nereikalingų daiktų nežinojau būčiau davus bobelem tegu krapšto ten jos meksta ten kapstytis o kaip gaila

  2. Šaunuolės moterys,kultūros darbuotoja verta pagyrimo,nes jeigu dega šviesa, kažkas vyksta kultūros židinyje,o juk yra tokių kur visada užrakintos durys,ypač pandemijos metu,už ką mokami atlyginimai,neaišku.Tegu ir nedaug, ateis viena ,kita moterėlė, bet svarbiausia dėmesys kaimo žmogui,kažkokia veikla.Sėkmės jums darbuose

  3. e tai vyrioku prijimt kumpanijan raikeja butu vizgi linksmeu , as kai da dyrbau keliu ruozi budava tvarkam ravus tai budava ir materyskes rozu dyrba tai ziurek saka ainam miskan raikia nupjaut grebliui kotas , be name nuluzys kotas ,raikia tai raikia .

  4. Neįdomu darželinukams gal būtų idomu

  5. Neįdomu darželinukams gal būtų idomu

  6. Ateina toks amžius kai vėl gali sugrįžt į darželinukų lygį,kažką lipdyt ,žaist su išmestais daiktais.

  7. Tai ir laimingo žaidimo ir lipdymo jei kito nemokate

  8. O ka veiks miestelio pletkorkos. Juk nei vienos rimtos nera.Pasiimtu namuose kokius senus daiktus karpytu ir lipdytu.

  9. Juokinga atsistojo tarp kažkokių raizgyniu ir nusfotkino na laimės kiek kaip vaikams

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.