Krepšinis, politika ir neišsipildžiusios viltys

Savaitgalį Anykščiuose nieko neįprasto nevyko – gal tik atodrėkis uždarinėjo slidininkų sezoną. Na, dar pustuštis sekmadieninis turgus, kaip ir pustuštės rytinės pamaldos bažnyčioje. Be viso to, vyko ir anykštėnų krepšinio čempionato etapas, kuriame išaiškėjo, kas iškrenta, o kas tęsia kovą. Sakysite, kad tai tik žinia sporto mėgėjams? Ne…
Iškrenta trys: “Patriotai”- nemotyvuota, susirinkusi tik pavarinėti kamuolį ekipa; “Policija” – neblogi, sportiški vyrai, bet tik ne kaip komanda; ir “Liberalai”  – techniški,  fiziškai pajėgūs krepšininkai. Nereikia būti ekspertu, kad suvoktum – iš turnyro išspirtieji neturėjo tiek kovingumo ir agresijos kaip “Taifūnas”, nesusiklijavo taip kaip svėdasiškiai ar “Troškūnai” ir nebuvo tiek patyrę kaip “Švietimas”.
Bet ne “Liberalų” komandos pralošimas čia svarbiausia, svarbiausia, kaip pasakytų milicininkas iš kino filmo “Taigos šeimininkas”, – PASITIKËJIMAS PAÞEMINTAS. Prieš keletą metų nemaža dalis jaunųjų anykštėnų, naujo lyderio vedami, susibūrė į  dabar jau nelabai bepopuliarios partijos Anykščių skyrių. Juos vienijo tikrai ne liberalizmo principai, bet gal daugiau jaunatviškas optimizmas ir maksimalizmas. Gal ir patriotizmas. Tačiau svarbiausia – kad dar  kažkas be sporto. Anykščiuose – tai tikrai retenybė, o gal jau ir vertybė.
Deja, per dešimt mėnesių blogų dalykų nutiko. Entuziazmas, populiarumas ir palaikymas beveik išgaravo. Anykštėnų nuotaikas stipriai smukdė “Liberalų” lyderio kyšio skandalas, liberaliojo sparno pasitraukimas iš Anykščių administracijos, Luko Pakelčio nelabai sėkmingas kandidatavimas Seimo rinkimuose spalį. Ir gaila ne dėl partijos, skyriaus, lyderio ar komandos nesėkmių, gaila – dėl nusivylusio jaunimo. Krepšinio turnyras – tik lakmuso popierėlis, kuris geriausiai atspindėjo pakitusias jaunųjų anykštėnų nuotaikas. Greičiausiai dėl to, kad kaip ir bet kur – “anykštėnai mėgsta nugalėtojus”.
Tai gal tikrai savaitgalį Anykščiuose nieko ir neįvyko?..
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.