Kavarskietis atrado laišką iš praeities

Kavarskietis Rimantas Varanavičius varto Kavarsko istorijos puslapius ir randa tai, kas, atrodo, jau buvo prarasta.

„Neseniai atkapsčiau vieną akmenį Naujosiose žydų kapinėse. Akmuo nudaužtas, nelygus, užtat išliko, kaip niekam nereikalingas. Dėkoju bičiuliui Phil Shapiro, kuris perskaitė išlikusią įrašo dalį ir dabar žinom, koks žmogus čia buvo palaidotas“, – pasakoja R. Varanavičius.

„Čia ilsisi senas žmogus,…………., Mordechajaus Elijahu sūnus, kuris mirė ketvirtą „Mar Cheshvan“ mėnesio dieną 5685 metais (1924 m. lapkričio 1 d.).

Tegul jo siela būna susaistyta gyvenimo ryšiais“, – taip išvertė atkastąjį antkapį P. Shapiro.

R.Varanavičius prideda, kad mirusiojo vardas trumpas, bet nustatyti neįmanoma – nudaužtas akmuo, deja, vardo negalima nustatyti ir pagal turimus mirusiųjų sąrašus Kavarsko regione. Maldos „Nieko nėra paslėpta, kas nebūtų atskleista“ žodžiai pabaigoje užrašyti iš Biblijos Pirmosios Samuelio knygos 25 skyriaus, 29 eilutės.

„Tokių „laiškų“ iš praeities galime tikėtis ir daugiau, svarbu, kad būtų norinčių juos perskaityti. Neišgaravo gi tie antkapiai. Jeigu kas nors aptiktų kur senų pastatų griuvėsiuose lygų akmenį, prirašytą žydiškų raidžių, tegul žino, kad tas akmuo iš šitų kapinių ir jame įvardytas Kavarske gyvenęs žmogus. Tiems akmenims vieta kapinėse ir niekur kitur“, – ragina kavarskiečius prisidėti prie istorinės atminties išsaugojimo R.Varanavičius.

Linas BITVINSKAS

 

 

2 komentarai

  1. O kas tau leido kapinėse kasinėti ?Jei akmuo guli kapinėse, tai tegu sau ir guli …

  2. Archeologe, ar tik nebūsi anūkas tų, kurie sumūrijo paminklus į savo namų pamatus?

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.