Juozas Ratautas siūlo nebereanimuoti mirštančios ligoninės

Anykštėnas Juozas Ratautas dėsto kitą būsimos reformos pusę ir atkreipia dėmesį, kad kova turi turėti prasmę. Jo manymu, reikia imti siūlomus milijonus ir reformuoti.

Būdamas ligoninės stebėtojų tarybos nariu, esu sakęs, kad dešimties metų bėgyje, o gal ir anksčiau ligoninė taps visai kitokia. Beje, iki šiol nežinau, iš tarybos narių tarpo buvau pašalintas dėl imperatyvaus reikalavimo pasikeitusiose teisės aktuose ar dėl aktyvios raiškos taryboje. Sužinoti nepavyko. Kovoti reikia su priežastimis, o ne pasekmėmis. Tad mero pažadas pakovoti dėl ligoninės esamo statuso pavadinčiau nesavalaikiu ir vargu ar tikslingu ir prasmingu.

Taip, anykštėnams labai svarbu turėti visapusišką stacionarinį gydymą čia pat prie namų. Taip, gerai būtų, kad mus gydytų patyręs medicinos personalas, kad įranga atitiktų aukščiausius standartus, kad pacientų aptarnavimas neatsiliktų nuo reikalavimų. Tačiau ar realu, matant demografines tendencijas bei šalies valdžios viziją koncentruoti gydymo paslaugas, gerinti jų kokybę? Vokietijoje ligoninės viena nuo kitos atstumu per 100 kilometrų. Užtat modernios! O kaip su gydytojais, medicininiu personalu, kokią viziją rajono valdžia turi juos pritraukti? Ligoninė – ne pastatai. Žinant ateinančius iš ES milijonus pertvarkai, mano galva, reikia pasiimti kokius 20 ir moderniai sutvarkyti ligoninės pastatą, pritaikant jį pirminio ir antrinio lygio medicinos paslaugoms teikti. Kas iš to, kad kovos rezultate metams ar trims bus atitolintas procesas. Daugiau prarasime, nei laimėsime. Kova turi turėti prasmę. Vienas gali norėti ilgiau pavadovauti, kitas – surinkti simpatijų ar „laikų“, bet tai trumparegiška. Tad reikia skaičiavimų, bendrų tendencijų vertinimo, demografinių rodiklių analizės ir… logikos.

Juozas Ratautas

14 komentarų

 1. ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
  O jei pabandyti isjungti nors menesiui Marijos Radijo zinias, kurias nuolat retransliuojate?
  Oi atsiprasau sumaise siauras Kvazimodo protas, tai yra Panorama……….

 2. Nusišneka Juozukas.

 3. Kai pagalvoji...

  Jaučiu, kad meras pakartos Kalantos žygdarbį! 🙂

 4. Ko Tamsta Juozai bandote pakeisti vadovaujančių politikų nuostatas. Politiniai rajono vadovai remiasi savo politinių patarėjų patarimasi. Taigi ar ne Tamstos remtas politinis kandidatas į merus, pralaimėjęs rinkėjų varžybose, su politiniu sąrašu tapo laimėjusio mero pirmuoju patarėju, kuruojančiu rajono sveikatos paslaugų politiką? Ar ne tas pats patarėjes, pasak mero iš savų komandos patarė nušalinti darbingą gydytoją iš vadovo pareigų ir dabar sėdi “visagalio“ direktoriaus soste rajono ligoninėje, diktuodamas visai rajono tarybai ligoninės veiklos politiką ir jos valdymo strategiją taip, kaip jam patogu.

 5. Įvade- pasibėdavoja. Turinyje- pasvaigsta. Išvadose- to be continued. Galiu tik pagirti už paskutinį sakinį ir noriu patarti, kai viską ką jame parašėte padarysit, parašykit iš naujo.

 6. Geriau nuvažiuoti į Uteną ar Vilnių – svarbu gera diagnostika ir gydymas, o ne atstumas. Verti dėmesio Juozo pasiūlymai.

  • Niekas nei jokio Juozo, nei Buozo, nei Puozo neklaus! Darys reformą kaip kaip reikia! Ir jokių čia sentimentų nebus. Tik tvirti ekonominiai paskaičiavimai, rajono demografinė būklė, jo strateginė ateitis ir… taškas. Kodėl gi Jonavos, Biržų, Prienų, Skuodo, Kelmės, Molėtų ar Ignalinos su Švenčionimis (bei kiti !) rajonai turėtų savo sąskaita išlaikyti Anykščiams „klinikas“ su pustuštėmis palatomis bei vidutiniu (jei ne žemesniu) gydymo lygiu. Jums skirtą laiką padaryti bent jau apskrities lygmens ligoninę jau prašikote per visokiausius „išsivaiginėjimus“. Rajono visą ekonomiką sumovėte kliedėdami apie kurortą. . Tai ko dar zyziate, po velnių?

   • Jūza fon Krakatūza :)

    Ei Anykščiai, ar turite šiandieną bent vieną gydytoją, pas kurį važiuotų gydytis pacientai iš visos Lietuvos? Atrodo, kad ne! O kodėl? Niekada nepagalvojote kodėl turėjote ir nebeturite? O todėl, kad ligoninei virš 20 metų vadovavusiai vidutinybei talentai nereikalingi! Tik durnesni už save… Štai kur jūsų bėda, Anykščiai! Negi ir jums, prieš norėdamas sunaikinti, Dievas atėmė protą?

   • ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
    Na jo, musu aukstojo luomo damos tikrai zino kaip REIKIA!!!, dabar Jonavos, Birzu, Prienu, Skuodo…….. rajonai gales islaikyti „medicininius bunkerius“, tokia reformos esme issisavinant ES lesas skirtas, kaip regioniniu ligoniu pritaikyma esant reikalui ekstrimalioms situacijoms.
    Lieka tik Batka dar patampyti uz usu, o Kremliui trenkti dar viena antausi.

 7. ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
  Jus chebryte truputi pasiraitokite mastyma, kurie isivaizduoja kad Jurgis Petrenas kuris anksciau ekstrimaliais atvejais, jei jam Once Petriene trenks kocelu per galva, kad jo anksciau laukianti lova Anyksciu ligonineje, dabar atsidurs super siuolaikiskame moderniame medicinos centre didmiesti, tik toliau… Ir dar uz tai bus duoti milijonai Anyksciams, kame to paties Petreno lauks ne Once su kocelu, o grazios masazistes, Anyksciu ligonineje reorganizuotoje i nepakartojamo sveikatinimo paslaugu centra.

  _____________________________________________________________________
  Atsibuskite gerbiamieji. Kurie manosi kad tos lovos kurios bus sumazintos reorganizuojant ligonines, prisides prie moderniu ligoniniu centruose nes jos gumines. Sansai po to pakliuti ten kaip tik nedideja, o mazeja. Nes bendras lovu skaicius stacionariam gydymui valstybeje mazeja. Tai kad jusu greiciausiai lauks ne modernios gydymo paslaugos, o malonios konsultacijos telefonu gydymui nuotoliniu budu, jei prisiskambinsite. Nes tos pacios lovos tose moderniose ligoninese, gauna padidinta kruvi……

 8. Pažiurėkime iš socelinės pusės.Ligoninėje dirba apie pustrečio šimto darbuotojų.Ligoninė yra didžiauses darbdavys rajone.Kas bus su tais darbuotojais,kai ligoninė beveik užsidarys.O ligoninėje dirba geri dakterai,ypač hirurgineme skyriuje (teko gyditis).Ligonine ir poliklinika reikėjo senai,seniai sujungti.O poliklinika,(ten didelis žemės skypas) parduoti kokiam, Lidlui. Uždaryti,sunaikint didelio mokslo nereikia.O kas toliau?

 9. O. kas gi suteikė teisę spręsti už mus p. Juozui. Savo nuomonę pasilikkit sau.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.