Japonas kalbės apie gydantį mišką

Birželio 20-24 dienomis Anykščiuose vykta tarptautinis miško festivalis. Vienas iš įdomiausių festivalio svečių atvyksta iš Japonijos. Penktadienį Dr. Qing Li, kuris į Anykščių miško festivalį atskrenda iš Tokijo, kalbės apie miško terapiją.  Dr. Li yra Japonijos miško medicinos asociacijos prezidentas ir jau trisdešimt metų tiria miško poveikį žmogaus sveikatai. Dr. Qing Li supažindins festivalio dalyvius su japoniškąja miško terapija – Šinrin – joku.

Lietuviams miškas yra savaime suprantamas dalykas, o Japonijoje – gydymo priemonė.   „Yra dvi pragrindinės religijos Japonijoje. Šintoizmas ir Budizmas. Abi jos siejasi viena su kita ir mato mišką kaip dieviškumą apraišką. Mes turime savo žodyne žodį „karoshi“, o tai reiškia mirtį nuo per didelio darbo krūvio, tad suprantama, kad žmonės ieško pagalbos miške“, – kalba Dr. Qing Li apie tai, kodėl japonai vertina mišką. Japonijoje  yra  62 miško terapijos verslo centrai.
NYKŠČIAI

2 Komentarai

  1. Visai neįdomu buvo klausyti šio Japono. Apie visokias lastelias kalba .Reikia mediciną baigti ,kad kažką suprastum. Vienu žodžiu nuobodu. Visai nesulygysi kaip kalbėjo fotografas, ornitologas, verslininkas Marius Čepulis. Mano nuomone ,tai pati įdomiausia šio festivalio paskaita.

    • Neveltui, po paskaitos buvo kviesta kartu pasivaikščioti miškelyje ir išbandyti šią terapiją. Tad nekeista, kad praleidote visą įdomumą. 🙂

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.