K.Tubio teismas: įrašas nutrūko netikėtoje vietoje

Utenos apylinkės teismo Molėtų rūmuose sausio 17 dieną buvusio Anykščių mero Kęstučio Tubio bylos nagrinėjime liudininkai kalbėjo apie kelius, aukcionus ir dovanotą STT kalendorių.

Buvęs Anykščių rajono tarybos narys Donatas Tuska liudijo bene trumpiausiai. Jis kalbėjo, kad būdamas rajono taryboje priklausė valdančiajai koalicijai kaip ir Arvidas Pajuodis, o apie jo pastangas paveikti merą D. Tuska žinojo. „Meras sakė, kad jį tiesiog reketuoja suteikti darbą. Meras vertino labai blogai, stengdavosi, kad tokių dalykų nebūtų, – liudijo D.Tuska, – geriant kavą po posėdžio paklausiau, ko jis toks piktas, tai Pajuodis atsakė, kad prašė pagalbos dėl darbo, o jį nukreipė pas Gervinską“. „Ar Pajuodis pradėjo dirbti?“, – klausė advokatai. „Ne“, – atsakė D.Tuska.
Paklaustas, o kaip jis apibūdintų K.Tubio darbo stilių, būdą, D.Tuska sakė: „Sąžiningumas, aiškumas ir skaidrumas. Ir kad darbas būtų atliktas greitai, nevilkinant“.
D. Tuska teigė, kad Svėdasuose aukciono būdu buvo parduoti du namai, vienas, vadinamoji „Australija“, kitas – sudegęs prie bažnyčios. „Vienas namas sutvarkytas, kitas tvarkomas“, – apie parduotus aukcione Svėdasuose pastatus kalbėjo D. Tuska.
Buvęs Administracijos direktoriaus pavaduotojas Ramūnas Blazarėnas teismui aiškino apie Verslo kelio programą, kurios komisijos pirmininku buvo. (K. Tubis kaltinamas esą reikalavęs finansinės paramos rinkimų komitetui, o už tai pažadėjo pagalbą, kad valstybės lėšomis būtų sutvarkytas kelias, kur yra įvažiavimas į „VLI Timber“). Pasak jo, šios programos esmė, kad jei verslas prisideda prie kelio tiesimo savo lėšomis bent 10 procentų, tai gali dalyvauti šioje programoje. Kaip pavyzdį paminėjo UAB „Baldjoda“, į kurią bus asfaltuota Šilelio gatvė Naujuosiuose Elmininkuose. Pasak R. Blazarėno, ši įmonė dalyvavo atrankoje su dar viena įmone, kuri taip pat norėjo asfaltuoto privažiavimo, ir nugalėjo. „Kas liečia verslo įmones, ne vienai ir pats esu siūlęs dalyvauti šioje programoje“, – sakė R. Blazarėnas. Jo teiravosi, ar darė kokį nors poveikį K. Tubis komisijai. „Ne, nedarė“, – atsakė R. Blazarėnas.
Taip pat teisme jam teko aiškinti ir sklypų suformavimo ir aukcionų tvarką Anykščių mieste. (K.Tubis kaltinamas esą pažadėjo paveikti savivaldybės darbuotojus, kad šie skubos tvarka atliktų visus veiksmus ir bendrovė galėtų išsinuomoti žemės sklypą bei gauti leidimus vykdyti jame UAB „Esspo“ vadybininko Rimvydo Kugio, kuris atstovavo savo žmonos įmonei UAB „Teradenta“, pageidaujamo aukštingumo statybas).
K. Tubis klausė R. Blazarėno, ar jis pamena, ką jam padovanojo, kai jis tapo Viešųjų pirkimų komisijos pirmininku. „STT kalendorių“, – atsakė R. Blazarėnas. Buvo paminėtas ir vienas konkretus sklypų aukciono atvejis Anykščių Stadiono gatvėje. „Vienas pilietis, kuris turėjo gretimai sklypą, iniciavo sklypo suformavimą Stadiono gatvėje, įvyko aukcionas, bet laimėjo ne jis, o kitas žmogus“, – sakė R. Blazarėnas. Jis kalbėjo, kad praktika Anykščiuose tokia, kad sklypai formuojami, kai atsiranda pretendentai, norintys įsigyti ar išsinuomoti sklypą, nes savivaldybė neturi tiek pinigų, kad suformuotų visus esamus sklypus. Advokatai teiravosi ir apie A. Pajuodžio norus dirbti UAB „Anykščių vandenys“. „Su administracijos direktoriumi pakalbėjom, kad A. Pajuodis nori būti direktoriaus pavaduotoju, bet yra pabaigęs technikumą, neatitinka kvalifikacijos, šansų nėra“, – sakė R. Blazarėnas.
Anykščių savivaldybės Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Sigita Mačytė-Šulskienė, teismui liudijo apie peripetijas, susijusias su VšĮ Anykščių ligoninė darbo grupės sudarymu ir auditu. Tam buvo kelios priežastys – pirmiausia ligoninės balansas buvo „minusinis“, o antra buvo gautas gydytojų skundas dėl darbo grafikų. „Ar meras buvo nurodęs, kokių išvadų reikia?“, – klausė advokatai. „Man nėra nurodęs“, – sakė S. Mačytė-Šulskienė. Teisme jos klausė ir apie tai, kada buvo atleistas ligoninės direktorius Dalis Vaiginas. „Baigėsi jo kadencija“, – sakė S. Mačytė-Šulskienė. „Buvo gautas D. Vaigino prašymas su dviem alternatyvaus atleidimo pasiūlymais, prašymu didesnės išeitinės kompensacijos, jūs rengėt atsakymą“, – priminė K.Tubis. „Mes nepriėmėm nė vieno pasiūlymo, nes jie neatitiko galiojančių teisės aktų“, – sakė S.Mačytė-Šulskienė.
Moteris buvo klausinėjama ir apie dalyvavimą K.Tubio rinkiminio komiteto veikloje. Advokatai paprašė peržiūrėti ir STT K. Tubio kabinete darytą įrašą, kuris pateiktas teismui. Įraše komiteto nariai kalbasi apie būsimus rinkimus. Įdomu, kad kai K.Tubis pasako frazę: “Piniginis klausimas yra pats jautriausias“, – įrašas netikėtai pasibaigia…
Linas BITVINSKAS

11 komentarų

 1. Akivaizdu, nors ir neįtikėtina.

  Labai išsamiai aprašytas teismo posėdis, pacituota klausimai ir atsakymai. Nešališka informacija. O va Šmigelsko reportaže „Anykštoje“ tokios objektyvios informacijos nėra! Jis ką – kitokiomis ausimis klausė? Kitokiomis akimis regėjo? Matyt tokie filtrai į jo sąžinę įstatyti, kokie praleidžia tik merą Tubį dergiančią informaciją. Akivaizdu, nors ir neįtikėtina, kad taip gali elgtis ir elgiasi tik „nemeluojanti“ Anykšta…

 2. Paklausiu ne visai į temą: kaip manote, kodėlo Lukas Pakeltis, taip veržesis į Seimą ir į kitas politines aukštumas, staiga dingo iš liberalų Anykščių skyriaus vado posto? Pasveiko nuo nerealių karjeros norų ar taip elgtis prispyrė kiti dalykai?

 3. Tuoj bus aišku kad K.Tubiui pakišo kiaule rinkimų metu .Būtu laimėjęs,100% o daugeliui nepatiko jo vadovavimas ,nes dirbo netinginiaudanas ir tinginiu ,gėriančių kavute,netoleravo. Užtai dabar sėdi gvardija .Sekmes Tubiui .

  • Tu tuo metu buvai savivaldybėje? Kas buvo prilindęs prie Caro gėrė kavą ir demonstratyviai kompiuteryje skaitė DELFI. Kaip meras, Tubis buvo tuščia vieta, nes visokios žaliaakės sugebėdavo apvynioti apie pirštą.

 4. Na dabar visi eina kaip i svente,tvarkos nematyti niekur,tam ir ikando Merui K.Tubiui,kad laisves truko.Oi kaip kasciau visiems kai baiksis teismai.Sekmes Gerb.K. Tubi.

 5. Galima suprasti

  Tai tas kugis pas pakelti dirba. Saunu

 6. Tuskiau tu tuskiau

  Kaip tau liežuvis apsiverčia tokį melą apie prekiautojo poveikiu asmenines savybes sakyti. Juk prisiekiai, o už melavimą tai dar ir nuteisti gali. Tfuuuu…

 7. Vaičiulis irgi surištas su byla? Skiedras gal pirko nelegaliai? Kažkaip baisiai persigandęs

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.