Ir Kurklių mokykloje planuojama apgyvendinti ukrainiečius

Pasklidus kalboms, kad tuščiuose rajono mokyklų pastatuose planuojama apgyvendinti nuo karo baisumų pabėgusias ukrainiečių šeimas, „Nykščiai“ teiravosi Kurklių seniūno Algimanto Jurkaus, ar jis galėtų patvirtinti tokias kalbas?

„Tokios kalbos tikrai buvo. Ar mūsų mokykloje bus apgyvendinti ukrainiečiai, to nei paneigti, nei patvirtinti negaliu. Ateityje visko gali būti, tai priklausys nuo karo eigos Ukrainoje. Kiek teko girdėti, jei bus tokia situacija, planuojama prisijungti prie komunikacijų  ir tualetus bei dušus statyti lauke. Kaip tai bus įgyvendinta, tai statybininkų  reikalas. Buvo atvažiavusi kažkokia komisija, bet jie su mumis nebendravo, vaikščiojo apie mokyklą.

Iš pradžių bendruomenė buvo subruzdusi ir sunerimusi, nes po Kurklius pasklido kalbos, jog mokykloje apgyvendins musulmonių tikėjimo žmones. Žinote, kaimas yra kaimas, kaip sakoma, viena bobutė sakė kitai…  Dabar viskas nurimo, kai paaiškėjo, kad galbūt kažkada yra tikimybė, jog apgyvendins ukrainiečius.

Pas mus ir dabar gyvena 8 įvairaus amžiaus ukrainiečiai, su kuriais mes gerai sutariame, stengiamės padėti ir nuteikti pozityviai. Moterys su vaikais, atvykusios iš karo zonos, net sunku įsivaizduoti, kokioms joms reikia būti stiprioms, kad psichologiškai nepalūžtų. Tai sunkiai suvokiama“, – kalbėjo Kurklių seniūnas.

NYKŠČIAI

7 komentarai

 1. Kam ten stovės mokykla tuščia tegu gyvena ukrainiečiai juk žmonėms kažkur reikia glaustis ne vienas nežinom kaip bus mums

 2. Labai gerai kad apgyvendintų kam ten tuščia mokykla

 3. Traupyje mokykla tuščia ir sutvarkyta

 4. Taigi aha !

  Skiemonyse juk mokyklai irgi pypiec…

 5. Vieniši gyvenantys priimtų po šeimą.Bendruomenių pastatai-patalpos tuščios rajone visam.

 6. Žiema ant nosies

  A tai kas kurins pečiu mokyklas? Ar buržuiku pastatis ?

 7. Katilinė yra ir dabar kurena tik ne visą mokyklos pastata

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.