Ir anykštėnai pajuto kainų augimą

Bene skausmingiausias paprastiems gyventojams – pieno produktų brangimas.
Statistikos departamentas skelbia, jog kainos didėjo jau ketvirtą mėnesį iš eilės. Gruodį prekės ir paslaugos Lietuvoje išaugo dar 0,4 proc. Skelbiama, kad labiausiai brango vynuogės – net 39,4 proc.. Vaisinės daržovės, tokios kaip agurkai, pomidorai bei saldžiosios paprikos pabrango 25,5 proc., žiediniai kopūstai – 18,8 proc.
Miesteliuose kaip Anykščiai pirkėjai labiausiai aikčioja prie fermentinio sūrio, grietinės, pieno ir sviesto lentynų. Pavyzdžiui, net dvejus metus „Germanto“ sūris kainavo 4-is Eur, o mėnesį laiko jo kaina – net apie trečdalį didesnė. Panašu, jog šis produktas taps daugeliui nebeįkandamas ir jį teks pakeisti kitokiais gaminiais – kaip augalinių riebalų ir pieno mišiniu.
Remiantis Statistikos departamento skaičiavimais, labiausiai per mėnesį pabrango pienas ir jo produktai – grietinė buvo 5,7 proc. brangesnė, pasterizuotas pienas brango 5 proc., kefyras – 4,2 proc., jogurtas – 3,3 proc. Perdirbėjai tvirtina, jog šis kainų šuolis susijęs su žaliavinio pieno kainų augimu.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.