Ilgąjį savaitgalį neišvengta traumų ir nualpimų dėl karščio

Bene kasmet pasitvirtina taisyklė, kad šventiniai savaitgaliai  – darbymetis medikams.  Šis ilgasis savaitgalis buvo ekstremalus dar ir alinančiu karščiu, kuris „sumušė“ prieš 75-erius  metus buvusį rekordą.

„Nykščiai“ susisiekė su Anykščių ligoninės Vidaus ligų poskyrio vedėja Gražina Vasiliauskiene ir teiravosi, kas turi didžiausią riziką susirgti veikiant karščiui ir su kokiomis problemomis gyventojai kreipėsi į ligoninės medikus?

„ Atsakau jūsų pirmąjį klausimą. Į rizikos grupę patenka kūdikiai ir vaikai iki 4 metų, senoliai, vyresni nei 65 metai, viršsvorį turintys asmenys,  tie žmonės, kurie pervargsta dirbdami ar sportuodami bei sergantys širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis, diabetu, epilepsija, psichikos ligomis. 

Šį karštą ir ilgąjį savaitgalį ligoninės medikai tikrai turėjo daug darbo. Kreipėsi nemažai asmenų su galvos traumomis ir kaulų lūžiais. Praėjusio savaitgalio traumos buvo susijusios ne tik su pramogomis, bet ir lauko darbų metu patirtais sužeidimais. Kitas traumas neretai įtakojo besaikis alkoholio vartojimas. Buvo atvykę vyresnio amžiaus žmonių po nualpimo dėl karščio, dėl širdies ritmo sutrikimo ir aukšto kraujospūdžio.  Kai kuriuos po apžiūros išleidome į namus, kai kuriuos guldėme pas mūsų  skyrius, keletą teko išvežti į Panevėžio ligoninę. 

Gyventojams patariame karštuoju paros metu saugoti savo sveikatą ir kuo mažiau būti lauke.  Net sveikam žmogui perkaisti ir susirgti galima pernelyg ilgai būnant saulėje, sunkiai dirbant ar sportuojant karštą dieną, ilgai būnant karštoje aplinkoje . Neretai net ir trumpalaikis karščio poveikis gali būti žalingas sveikatai. Veikiant karščiui, žmogaus organizmas turi sunkiai dirbti, tam kad palaikytų normalią kūno temperatūrą“,  –  patarė gydytoja.

Dalina RUPINSKIENĖ

3 komentarai

  1. Oras normalus buvo ir karščiau, tik gal negerai kai pertraukų nedaro

  2. Koks cia karstis tai juokas pagal Indija o ten teko savaite praleisti.

  3. Pries kokius 75 metus, ka cia pezat.? Taigi pernai visa birzelio men. kepino ir tropines naktys buvo.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.