Gimnazistai susitiko su senjorais, kuriems rašė laiškus

Gražus bendruomeniškumo pavyzdys Anykščių J. Biliūno gimnazijoje.

Praeitą savaitę į gimnaziją, lydimi socialinių darbuotojų, sugužėjo senoliai, kuriems gimnazistai rašė kalėdinius laiškus.
„Pažiūrėjome du mūsų gimnazijos Kino klubo filmus: „Teka teka“ ir „Tėkmė“. Pasidalinome prisiminimais apie savo senelius. Nudžiugino, jog sulaukėme laiškų – atsakymų visiems gimnazijos mokiniams. Taip pat atkeliavo vardiniai laiškai. Štai keletas minčių iš garbios mokytojos Birutės, greit švęsiančios 90 – metį, laiško: „Žmogui reikia ne tik duonos riekelės, sriubos šlakelio, mėgstamo maisto gabalėlio, bet ir žmogiškos šilumos, kito žmogaus artumo. Ypač žmogus ieško kito žmogaus peties, kai dėl kokių nors negandų būna įtemptos jautriausios širdies gijos… Su tėvelių bei mokytojų pažadintu jautrumu stiebkitės ne tik prie neišsenkamo žinių šaltinio, bet nuolat tobulėkite tautiškai ir patriotiškai. Linkiu kilnių kūrybinių – darbinių užmojų ir jų įvykdymo sėkmės.“
Susitikimas pralėkė akimirksniu, o tiek minčių dar liko neišsakytų ir… dainų neišdainuotų. Sutarėme kitą kartą susitikti prieš šv. Velykas. Dėkojame visiems savanoriams (tą ketvirtadienį 18 gimnazistų oficialiai tapo Anykščių socialinių paslaugų centro savanoriais), kurie jau užmezgė ryšį su senoliais ir lankys juos namuose. Ir dar viena jautri laiško iš Debeikių savarankiško gyvenimo namų gyventojų nuotrupa: „Jaunoji karta, nebūkite išdidūs, nebijokite prisiliesti prie senyvo amžiaus žmogaus, pasakyti šiltą žodį, paduoti ranką, kai jam sunku – apkabinti… Mes linkime jums didelių pasiekimų gyvenime, tačiau nepamirškite svarbiausio – meilės artimam ir kiekvienam žmogui.“ Didžiausi stebuklai glūdi paprastuose dalykuose. Tiesa?“, – apie šį įvykį skelbia J.Biliūno gimnazija.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.